A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 290 másodperc.

Időpont: 2024. szeptember 1. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Ring Kevin, Szabó Dániel

Tartalék játékvezető: Dobai János

Békéscsaba: Uram János (26), Kovács Gergő (3), Szabó Bálint (5), Tóth Máté (6), Pintér Norbert (7), Vólent Roland (10), Mikló Roland (19), Viczián Ádám (23), Csató Martin (24), Czékus Ádám (37), Gyenti Kristóf (42). Cserék: Póser Dániel (90), Komáromi Csongor (2), Zádori Krisztián (9), Szatmári István (11), Hodonicki Márk (16), Hursán György (17), Pusztai András (18), Kuzma Hunor Álmos (22), Kóródi Nándor (27), Sármány Kristóf (70), Maronyai Zalán Gábor (71).
Vezetőedző: Csató Sándor

BVSC: Erdélyi Benedek Miklós (22), Hesz Olivér (03), Ureche Alexandru (05), Zamostny Balázs (07), Szilágyi Máté (08), Pekár László (09), Benkő-Bíró Norbert (15), Király Ákos (25), Hidi Patrik (26), Nwachukwu David (44), Souza Dos Santos Paulo Vinicius (90). Cserék: Megyeri Gábor József (01), Petroff Zsombor Bence (12), Májer Gergő (02), Kelemen Patrik (10), Nemes Marcell (19), Bacsa Patrik (20), Szilágyi Zsombor (24), Kovács Dominik László (30), Batai Tamás (55), Kocsis Bence Máté (77).
Vezetőedző: Csábi József

Gól Gólszerzők: Pekár László (28. perc), Czékus Ádám (52. perc), Souza Dos Santos Paulo Vinicius (85. perc), Szatmári István (92. perc).

Sárga lap Sárga lapok: Pekár László (37. perc), Zamostny Balázs (62. perc), Tóth Máté (70. perc), Csábi József (72. perc), Hesz Olivér (78. perc), Czékus Ádám (81. perc), Csató Sándor (89. perc), Hidi Patrik (93. perc), Maronyay Zalán (95. perc).

Nézőszám: 930

A nappal szemben kezdték a mérkőzést a vendégek és az első negyed órában főképp a csabai térfélen csordogált a játék különösebb esemény nélkül. Néhány apróbb szabálytalanság törte meg a játékot, nagyon úgy nézett ki, hogy a rekkenő hőség igencsak rányomta bélyegét a mérkőzésre. A 16. percben egy veszélyesnek tűnő fővárosi támadást les miatt állított meg a játékvezető. A 20. percben Nwachukwu kapott egy nagyszerű kiugratást, szerencsére Kovács utolérte, Uram pedig felszedte a labdát. A 23. percben ivószünet miatt állt a játék. A 25. percben Miklót rúgták fel, rossz volt nézni, de szerencsére kemény fából faragták, így tudta folytatni a játékot. A 28. perc után egy kipattanó labda Pekár elé került, aki gyakorlatilag az üres kapuba passzolt (0-1). A 30. percben egy szöglet utáni feje borzolta a kedélyeket, nem sok kellett, hogy a vendégek megduplázzák előnyüket. A 37. percig kellett várni az első valamirevaló hazai akcióra, amikor Czékus húzta meg a bal oldalon és adta be a labdát, sajnos senki sem érkezett rá. A 40. percben Mikló lőtt kapásból, de nem okozott gondot Erdélyi kapusnak. A három perc hosszabbításban pedig már nem változott az eredmény.

Békéscsaba 1912 Előre - BVSC-Zugló 2-2 (0-1)

Fotó: Bencsik Ádám

A félidőben Maronyay érkezett Gyenti helyére. Az 52. percben Czékus ugrott ki pompásan, majd elegánsan emelt a kapus mellett, a labda pedig a kapufáról befelé pattant (1-1). Az 54. percben Miklót kellett ápolni és a fején egy kötéssel tudta csak folytatni percekkel később. Az 59. percben Szatmári és Sármány váltotta, Vólent Rolandot és Szabó Bálintot. Sorozatos ápolások miatt állt a mérkőzés, majd a 65. percben ivószünetet rendelt el a játékvezető. Két helyen változtattak a folytatásban a vendégek: Ureche és Nwachukwu helyén Májer, valamint Batai kapott lehetőséget. A 68. percben Czékus és Szatmári okozott zavart a vendég kapu előtt, ide-oda pattogott a labda, amíg fel tudtak szabadítani. A 69. percben aztán Maronyay ellen elkövetett kőkemény szabálytalanság miatt zúgolódott a közönség. A 70. percben Tóth Máté kapott sárgát törlesztésért. A 72. percben Csábi József kapott sárga cédulát, a játékvezető ugyanis megunta a sorozatos beszólásokat. A 79. percben újabb cserék a vendégeknél: Nemes és Kocsis lépett pályára Pekár, illetve Szilágyi helyén. A 81. percben Czékus kapott sárga lapot, majd el is hagyta a pályát, helyére Zádori érkezett. A 85. percben egy pontrúgás után érthetetlen módon Souza maradt üresen és az első gólhoz hasonlóan simán gurította el Uram mellett a labdát (1-2). A 88. percben Pintér Norbert helyett Kóródi Nándor lépett még pályára. A mérkőzés végén még cseréltek egyet a sárga-kékek, nyilvánvalóan időhúzó jelleggel. A játékvezető hat percet hosszabbított, tekintettel arra, hogy a sérülések miatt tényleg sokat állt a játék. A 92. percben Szatmari lőtt el egy szabadrúgást, amely érintés nélkül jutott el a hálóba – beállítva a végeredményt (2-2).