Időpont: 2016. október 22. (szombat) 17:00 óra

Cím:8900 Zalaegerszeg, Október 6. tér 16.

Asszisztensek: Hofbauer Roland, Hima Andrea

ZTE: Szappanos Péter, Deutch Bence, Forgács András, Bobál Gergely, Patvaros Zsolt, Babati Benjamin, Jakab Csaba Dávid, Kretz Bálint, Gottfried Dániel, Villám Balázs, Nagy Tamás. Cserék: Fadgyas Tamás, Hegedűs Tamás Károly, Szakály Attila, Daru Bence, Króner Martin, Sundas Anatolis-Alexis, Ekker Milán.
Vezetőedző: Csató Sándor

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimento de Oliveira Fabio, Bényei Balázs, Viczián Ádám, Nagy István, Pilán Márkó, Birtalan Botond, Urbin Péter. Cserék: Mursits Roland, Szalai Dániel, Gránitz Patrik, Fehér Zsolt, Spitzmüller István, Takács Péter, Tóth Dániel.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Bobál Gergely (60. perc), Gránicz Patrik (69. perc), Jakab Csaba Dávid (71. perc), Viczián Ádám (81. perc).

Sárgalapok: Forgács András (1. perc), Babati Benjámin (14. perc), Viczián Ádám (16. perc), Bényei Balázs (47. perc), Szélpál Norbert (70. perc), Bagi István (77. perc), Szappanos Péter (91. perc).

Piroslap: Villám Balázs (21. perc).

Két 22 pontos csapat összecsapását rendezték Zalaegerszegen a labdarúgó NB II 14. fordulójában. A gól nélküli első félidő után kinyitották a gólcsapot az együttesek, végül gólzáporos döntetlennel zárult a szombat esti csata.

Az egerszegiek a Sopront, míg a csabaiak a Vácot győzték le az előző fordulóban és egyenlő pontszámmal, mintegy 2500 szurkoló előtt kezdték a rangadót. A 19. percben kapufát lőtt a hazai csapat, majd két perccel később nagy lehetőséghez jutott az Előre. Villám Balázs lerántotta a kilépő Birtalant, a védőt pedig rögtön kiállította Vad II István játékvezető. A folytatásban a Csaba irányított, de Urbin nem használta ki az adódó helyzetet így gól nélkül zárult az első játékrész (0-0).

A második félidő harmada telt el, amikor egy hazai szabadrúgás becsapta a csabai védőket, Bobál Gergely pedig megszerezte a vezetést (1-0). Gyorsan reagáltak a vendégek, előbb helyzet, majd gól formájában: Bényei labdáját Gránicz Patrik értékesítette (1-1). Felpörögtek az események egy perccel később Kelemen szabálytalansága büntetőt ért, Jakab pedig büntetett is, újra az Egerszegnél volt az előny (2-1). A csabaiak nem akartak emberelőnyben vereséget szenvedni, küzdöttek az egyenlítésért, a 81. percben Bagi távoli lövését követően, Viczián Ádám megpattanó labdája utat is talált a hazai kapuba (2-2). A lila-fehérek a hajrában a győzelmet is megszerezhették volna, de maradt a döntetlen.

Zoran Spisljak együttese ugyan kétszer egyenlített hátrányból, de a meccs nagy részében emberelőnyben játszott, így győzelmi lehetőséget szalasztott el. A pontosztozkodással a csabaiak maradtak a mostani rivális előtt, de visszacsúsztak a 4. helyre, ráadásul nőtt a hátrány a fordulót sikerrel megvívó, listavezető Balmazújvárossal szemben.

Zoran Spisljak: – Több volt ebben a mérkőzésben. A csapat jól játszott, több helyzetet kidolgozott, de csak két gólt sikerült elérnünk. El kell ismerni, hogy a ZTE karakteres játékot mutatott és jól kontrázott. Köszönöm a csapatot ilyen messze elkísérő szurkolók támogatását.