Időpont: 2016. augusztus 21. (vasárnap) 17:30 óra

Asszisztensek: Csóra Szabolcs, Farkas Dávid

Szigetszentmiklós: Mikler Dániel, Sipos Bence Patrik, Májer Gergő, Switzer Nabil Breakwell, Mojzer György, Fritz Attila, Pölöskei Péter, Vass Máté, Ródenbücher István, Barna Zsolt, Kovács János. Cserék: Fonyó Bendegúz, Erdei Gábor, Imecz Márk, Szabó Erik Kálmán, Földes MIlán, Szanyó Dániel, Pintér Dominik.
Vezetőedző: Csurka Zoltán

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Kmetykó Kevin, Szajkó Dévald Márk, Beszterczei Attila, Oláh László Dávid, Mácsai László, Kun László Dávid, Ihrig-Farkas Sebestyén, Bozsó Milán. Cserék: Baráth Bence, Tóth Gergő Attila, Konyecsni Zoltán, Bozó András, Zahorán Balázs, Kis Richárd, Czinanó Antal Áron.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerzők: Vass Máté (51. perc), Mojzer György (62. perc), Pintér Dominik (66. perc).

Sárgalapok: Ihrig-Farkas Sebestyén (28. perc), Vass Máté (41. perc), Pölöskei Péter (55. perc), Barna Zsolt (65. perc), Kovács János (69. perc), Ródenbücher István (72. perc).

Az első félidő változatos mezőnymunkával telt, az erős szél egyik oldalon sem segítette a csapatjátékot. A csabaiak védekezésre rendezkedtek be és az 51. percig működött is a stratégiájuk. Ekkor egy mélységi indítást Vass vett át pontosan és 13 méterről védhetetlen lövést küldött a kapura: 1-0. Tíz perc elteltével, egy labdaszerzést követően kontráztak eredményesen a hazaiak, melynek végén Mojzer 14 méterről talált a kapuba: 0-2. A szigetszentmiklósiak újabb találatát ismét egyéni hiba előzte meg. Egy beívelést Máthé tenyerelt ki, a labda a nem sokkal előtte beálló Pintér elé került, aki közelről emelt a kapuba: 0-3. A csabai kapusnak volt egy bravúrja is: a 70. percben büntetőt fogott, amivel a házigazdák harci kedvét is lelombozta.

Kezdettől érezhető volt a mérkőzésen, hogy a fiatal csabai együttes csak úgy tud pontot szerezni, ha kihúzza kapott gól nélkül. A védelem a második félidő elejéig jól állt a lábán, ezt követően többet is hibázott, a vendégtámadók viszont nem jelentettek veszélyt Mikler kapujára.

Szenti Zoltán: – A jobb képességű labdarúgókból álló hazai csapat megérdemelten nyert. Sajnos a kapura ismét nem jelentettünk veszélyt, a kapott gólokat pedig alapvető egyéni hibák eredményezték.