A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 301 másodperc.

Időpont: 2022. október 19. (szerda) 13:30 óra

Helyszín: Nagykanizsai Olajbányász Stadion

Cím: 8800 Nagykanizsa, Nagyváthy utca 10.

Asszisztensek: Aradi József, Kiss Balázs

Nagykanizsa: Hajagos Tamás, Kovalovszki Máté, Szilágyi Adrián Gábor, Pleszkán Tibor, Szabó Patrik Zsolt, Aszalós Richárd, Lőrincz Bence, Szanyi Krisztián, Kondor Kristóf, Kószás Krisztián, Béli Milán. Cserék: Borsi Bence, Kovács Zoltán, Török Milán, Kovács György, Kretz Bálint, Szökrönyös Dániel, Varga Dominik, János Norbert, Szökrönyös Zoltán, Bence Szilárd, Józsa Ádám. Átlagéletkor: 24 év.
Vezetőedző: Gombos Zsolt

Békéscsaba: Krnács Richárd, Farkas Márk, Kitl Miklós, Farkas Botond Gergő, Ilyés Tamás, Sipos Gábor, Hodonicki Márk, Hamed Yasin, Bora György, Puskás Gábor Sándor, Talpalló Norbert Lajos. Cserék: Tomori Zoltán, Váradi Ádám, Pap Szabolcs, Mikló Roland, Czékus Ádám, Szabó Csaba, Horváth Péter. Átlagéletkor: 23 év.

Gólszerzők: Hamed Yasin (22. perc), Lőrincz Bence (65. perc), Kitl Miklós (77. perc), Váradi Ádám (87. perc), Czékus Ádám (94. perc).

Sárga lapok: Farkas Botond Gergő (53. perc), Krnács Richárd (64. perc), Farkas Márk (88. perc).

Piros lap: Hajagos Tamás (75. perc).

Nézőszám: 200

Csapatunk sikerrel zárta a nagykanizsai túrát és bejutott a legjobb 16 közé a MOL Magyar Kupa 2022/23-as szezonjában.

Fotó: Szakony Attila

A bajnoki mérkőzéseken megszokottakhoz képest felforgatott összeállításban lépett pályára a Békéscsaba 1912 Előre, amelyet nyilván indokolt a több sérülésből visszatért játékos bevethetősége, valamint a hétvégi igen fontos Nyíregyháza elleni bajnoki is.

Már a 9. percben gólt szerezhetett volna a Békéscsaba, ám Hodonicki közeli fejese a kapufán csattant. Jó iramú, mindkét csapat részéről nyílt sisakos futballt láthattunk. A 21. percben a kanizsai Szilágyi Adrián távoli bombája után a labda a bal kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Egy perccel később egy kontra végén Hamed higgadt lövésével megszerezte a vezetést a Békéscsaba (0-1). A 42. percben egyenlíthetett volna a zalai csapat: egy veszélyesen lecsapódó labdáról centikkel maradt le a kanizsaiak támadója.

A második félidőben fokozta a tempót a kanizsai együttes, a mezőnyfölény azonban nem hozott eredményt. Az 59. percben Czékus ajtó-ablak helyzetben lőhetett, de Hajagos nagy bravúrral védett. A 65. percben egy védelmi hiba után büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Lőrincz értékesített (1-1). Hasonló eset játszódott le a másik kapu előtt is, ráadásul Hajagos kapus a kiállítás sorsára jutott. A büntetőt Kitl belőtte, így újra a Békéscsabánál volt az előny (1-2). A hajrában Váradi, majd Czékus is betalált, egyértelművé téve a továbbjutó kilétét (1-4).

A fordulóból továbbjutott csapatok, melyek várhatják a 2022. október 20-án (csütörtök) este 20:00 órától megtartandó sorsolást: Vasas FC, ETO FC Győr, Iváncsa KSE, Kisvárda Master Good, MTK Budapest, DVSC, Békéscsaba 1912 Előre, Paksi FC, Budafoki MTE, ESMTK, Monor, Mezőkövesd Zsóry FC, Budapest Honvéd, Újpest FC, ZTE FC és Puskás Akadémia FC.

Fotók Információk Jegyzőkönyv

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!