Időpont: 2016. szeptember 4. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Budapest, Népligeti Sporttelep

Asszisztensek: Galán Roland, Ambrus Dániel János

Ferencváros: Varga Ádám Gábor, Gera Dávid, Kárász Krisztián, Adamcsek Máté, Derekas Zoltán, Lipcsei Krisztián, Szpirulisz Markosz Antonisz, Gőbölös Norbert, Kovács Krisztián, Popov Patrik, Szántó Gergő. Cserék: Pergel Bence, Lakatos Csaba, Szalka Dominik, Kersák Roland Attila, Csernák Martin Tibor, Szabó Normann Áron, Lakatos István.
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Békéscsaba: Baráth Bence, Vozár Dávid, Pilán Márkó, Kmetykó Kevin, Szajkó Dévald Márk, Beszterczei Attila, Kálmán Szilárd, Oláh László Dávid, Kun László Dávid, Tóth Dániel, Bozsó Milán. Cserék: Czinanó Antal Áron, Takács János Dávid, Mácsai László, Tóth Gergő Attila, Konyecsni Zoltán.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerzők: Popov Patrik (6. perc), Oláh László Dávid (36. perc), Kárász Krisztián (77. perc).

Sárgalapok: Vozár Dávid (39. perc), Derekas Zoltán (65. perc).

Piroslap: Kun László Dávid (90. perc).

Az esélyesebbnek tartott házigazdák már a meccs elején vezetést szereztek. Egy sakk-mattra kijátszott, ötös sarkáról visszagurított labdát Popov 5 méterről helyezett az üres kapuba, 1–0. A korán bekapott gól nem okozott törést a vendégek játékában. Az első negyedórában többet támadtak, ám azt követően is „őszinte” nyílt sisakos játék folyt. A 40. percben Tóth Dániel tört ki, az ötös sarkáról hatalmas lövést eresztett meg, amibe Varga kapus bravúrral ütött bele, de a labda Oláh elé került, a középpályás pedig 8 méterről nem hibázta el a ziccert, 1–1.

A második játékrészre sem panaszkodhattak a nézők, hiszen végig változatos küzdelem folyt. Hol az egyik, hol a másik fél kapott el egy-egy jobb periódust. A csabaiak ekkor sem játszottak alárendelt szerepet, sőt amennyiben Bozsó jobb döntést hoz, a vezetést is megszerezhették volna. A támadó ziccerben hibázott, bár ha önzetlenebb megoldást választ, bizonyára nagyobb eredménnyel jár. Így viszont a hajrában a zöld-fehéreké lett a slusszpoén. A 77. percben egy beadásnál Kárász maradt üresen, aki 5 méterről csúsztatott a hálóba, 2–1. A fennmaradó időben is becsülettel hajtott a Szenti-legénység, de már nem tudta visszahozni a meccset, ráadásul Kunt idő előtt küldte zuhanyzóba a spori második sárgalapja után.

Szenti Zoltán: – Jó mérkőzést vívtunk a Ferencvárossal. Úgy gondolom játszottunk úgy, mint ők, de egy véleményes góllal alulmaradtunk, ami a Fradi-pályán belefér.