A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 206 másodperc.

Időpont: 2019. február 24. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Márkus Tamás, Punyi Gyula

Békéscsaba: Ribánszki László, Mezei Szabolcs, Mészáros Márk, Szatmári István, Urbin Péter, Szalai Dániel, Ilyés Tamás, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Viczián Ádám, Szélpál Norbert. Cserék: Uram János, Zahorán Balázs, Dávid Zoltán Gergő, Nagy Sándor, Hursán György, Vólent Roland, Sinanovic Sinan.

Vasas: Bősz Levente, Szilágyi Zoltán, Birtalan Botond, Szivacski Donát, Kovács Milán, Hajdú Ádám, Lakatos Csaba, Murka Benedek, Borbély Bálint, Szatmári Lóránd, Tóth Bence . Cserék: Bese Balázs, Talabér Attila, Kelemen Dávid, Hrepka Ádám, Bévárdi Zsombor, Király Botond, Rétyi Róbert.
Vezetőedző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Birtalan Botond (15. perc), Urbin Péter (19. és 47. perc).

Sárga lap: Mészáros Márk (14. perc), Viczián Ádám (54. perc), Tóth Bence (77. perc), Borbély Bálint (80. perc).

Nézőszám: 657

15. perc: az egyik csabai védő szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A büntetőt Birtalan lőtte a hazai kapuba, 0-1.

19. perc: hazai szöglet után a szemfüles Urbin közelről a kapuba kotorta a pettyest, 1-1.

47. perc: Viczián bedobása után Urbin közelről megszerezte a vezetést a Békéscsabának, 2-1.

A fővárosiaknál két volt csabai, Birtalan Botond és Borbély Bálint is szerepelt a kezdőcsapatban. A piros-kékek veszélyeztettek először, a 6. percben egy bedobás után Szatmári Lóránd ollózva próbált kapura rúgni, ám Ribánszki kapus kiütötte a labdát. Támadásban maradt a Vasas, és a 10. percben Murka lőtt 12 méterről, a csabai kapus ezúttal is a helyén volt. Az első negyedóra végén a volt békéscsabai Birtalan tizenegyesből szerzett vezetést a vendégeknek, amire négy perccel később Urbin válaszolt. A 25. percben Szatmári István beadása után Bősz kapus mentett. A 30. percben Szatmári Lóránd ívelése után Lakatos fejelt a kapu mellé. A 42. percben Szatmári István lőtt 27 méterről szabadrúgást, a labda centiméterekkel ment el a kapufa mellett.

Fordulás után gyorsan vezetést szerzett az Előre. Az 52. percben Hajdú lövését a kapufára ütötte Ribánszki. Mindkét edző cserélt, igyekeztek frissíteni csapatukat. A fővárosiak próbáltak egyenlíteni, de a lila-fehérek stabilan védekeztek.

A látottak alapján a végig küzdelmes mérkőzésen a lila-fehérek hátrányból fordítottak és egy góllal jobbak voltak. Sikerével feljött a negyedik helyre az Előre.