Időpont: 2017. március 12. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Minda Gábor, Mohos Mátyás Tamás

Békéscsaba: Kálmán Szilárd, Kun László Dávid, Mácsai László, Máthé Gábor, Tóth Dániel, Zelenyánszki László, Zahorán Balázs, Babinyecz Balázs, Láza Dévald Márk, Beszterczei Attila, Szélpál Norbert. Cserék: Baráth Bence, Vozár Dávid, Bozsó Milán, Kmetykó Kevin, Kovács Ferenc.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

FTC: Gőbölös Norbert, Csernák Martin Tibor, Szpirulisz Markosz Antonisz, Kovács Krisztián, Lipcsei Krisztián, Lakatos István, Cseszlai Bence, Szabó Normann Áron, Kundrák Norbert, Varga Ádám Gábor, Adamcsek Máté. Cserék: Lakatos Csaba, Szántó Gergő, Pergel Bence, Takács Martin, Nyéki Márk-Hedvig, Sebestyén István, Patik Márton.
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gólszerző: Tóth Dániel (46. perc).

Sárgalapok: Kálmán Szilárd (39. perc), Babinyecz Balázs (41. perc), Kun László (60. perc), Kovács Krisztián (63. perc), Lipcsei Krisztián (64. perc), Adamcsek Máté (90. perc).

Piroslap: Lipcsei Krisztián (78. perc).

Nézőszám: 300

Az első félidőben a vendégek kezdeményeztek valamivel többet, Máthé kapusnak két-három bravúrt is be kellett mutatnia, hogy megőrizze csapatát a góltól. Már-már mindenki a szünetet várta, amikor vezetést szerzett a Békéscsaba. Kálmán 35 méterről végzett el egy szabadrúgást, amit Varga Ádám bravúrral kiütött, a labda azonban Tóth Dániel felé került, aki látványos csukafejessel helyezte el azt a kapuba, 1-0.

A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe. A Fradi támadott többet, azonban a Csaba volt veszélyesebb, gólt azonban már nem láthatott többet a publikum. A hazaiak „ikszes” meccsen tudták begyűjteni a három bajnoki pontot, ezzel jelentősen javítottak pozíciójukon és a bennmaradásért folytatott versenyben.

Szenti Zoltán: – Óriási küzdelemben tudtuk megszerezni ezt a számunkra létfontosságú három pontot, mivel így előrébb tudunk lépni a tabellán és jó eselyünk van a további felzárkózásra is. A Ferencváros igen kemény ellenfél volt, nagyon jó ütemben és sebességgel futballoztak, így különösen értékes ez a győzelem. A küzdőszellemmel százszázalékig elégedett vagyok, a játékban picit többet vártam néhány játékostól, de a lényeg most a végeredmény volt. Mindenféleképpen a széleken kell hatékonyabban működnünk, az érkezéseket és a befejezéseket gyakorolnunk, dolgozunk tovább és megpróbáljuk kijavítani a hibáinkat.

Belépőjegy információk:
Tekintettel arra, hogy jelenleg a Kórház utcai Stadion átépítés alatt áll és a várhatóan nagyobb létszámban érkező nézők biztonságát, csak érvényes belépők birtokában lehet szavatolni – hiszen a stadionra kötött felelősségbiztosítás csak akkor érvényes, amennyiben a jelenlévők a rendezvényre érvényes jeggyel rendelkeznek, így a mérkőzésre kötelező lesz a belépőjegyek váltása.

Az NB II-es bajnokságra kiváltott bérletek természetesen erre a mérkőzésre is érvényesek, a belépőjegyek ára (vendég, hazai, elővételben és online módon) egységesen 500,- Ft.

Jegyeket vásárolhatnak elővételben, munkanapokon 11:00-13:00 óra között, Békéscsabán az Előre Székház I. emeletén található Ügyfélszolgálati Irodában, Békéscsabán kívül pedig a Ticket Express jegyirodákban. A mérkőzésre való belépéshez szükséges igazolás személyes beszerzéséhez NEM kötelező klubkártya, sem személyazonosításra alkalmas igazolvány.

Tizenöt éves kor alatt a belépés díj- és adatszolgáltatás-mentes.

Természetesen a mérkőzés napján is lesz jegyértékesítés. A hazai pénztárak 09:00, a vendég kasszák 10:00 órakor nyitnak.

Mindenképp javasoljuk, hogy időben és előre váltsák meg jegyüket, hogy a legjobb helyekről tekinthessék meg a találkozót. Hazai szurkolóink a bérletekkel nem lefoglalt helyek bármelyikére vásárolhatnak jegyeket, az A, B, C, C1 szektorokba.

Hazai drukkereink – a megszokott módon – kizárólag az Előre Székház felőli, 4-es számú kapun léphetnek be. VIP vendégeink gyalogosan a Székház főbejáratán, gépkocsival pedig az 5-ös számú kapun érkezhetnek a helyszínre.

Kérjük, hogy a stadionon belül figyeljenek az építkezés miatti lezárásokra, semmiképpen ne lépjenek be az építési területre és saját érdekükben ne használják a lezárt szektorokat!

Jegyeket vásárolhatnak online módon is a következő elérhetőség alatt (csak szurkolói kártyával):

Várjuk Önöket, szurkoljunk együtt – hiszen Együtt erősebbek vagyunk!

A harmadosztályú mérkőzéseket biztonságtechnikai szempontból nem minősítik, de ettől függetlenül előre láthatólag a környező utcákban fokozott rendőri jelenlét várható.

A stadionhoz érkezés optimális útvonala Budapest felől: Szarvasi út – (jobbra) Baross utca – (balra) Széchenyi utca – (balra) Gőzmalom tér – (jobbra) Kórház utca.

A vendég drukkerek a számukra kijelölt, Munkácsy Hotellel ferdén szemben található őrzött parkolóban, biztonságos körülmények között állíthatják le gépjárműveiket és a Kórház utcán átkelve, az 1-es számú kapun léphetnek be a mérkőzésre. A parkolás ingyenes. A vendég szektorban büfé üzemel és mellékhelyiségek is biztosítottak.

Vendég szurkolók a D- és E-szektorokba válthatnak jegyeket – összesen 474 darabot. A D-szektort csak abban az esetben nyitjuk meg, ha az érkező vendég drukkerek száma ezt indokolttá teszi.