Időpont: 2022. október 2. (vasárnap) 11:00 óra

Helyszín: Illovszky Rudolf Stadion (Fáy utcai Sportcentrum)

Asszisztensek: Szalai Dávid, Blum Dániel

Vasas: Bánfalvi Gergő, Hosszú Zétény, Litauszki Róbert, Puskás Zsombor Márk, Farkas Bence Balázs, Hidi M. Sándor, Ódor Máté, Kapornai Ákos Bertalan, Pócs Balázs, Cipf Dominik, Őri Ákos Tamás. Cserék: Ménesi Edvárd, Huszár Károly András, Enyedi Péter, Kovács Dominik, Vecsey Zalán Tamás, Szendeff Bence Gyula, Forgó Milán, Farkas Jeromos Joakim, Gurics Máté, Herrich Krisztián, Rab Boldizsár, Nemes Milán. Átlagéletkor: 19 év.
Vezetőedző: Harmati Tamás

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Zahorán Áron, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Balla Mátyás, Ilyés Tamás, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Sipos Gábor, Izing Martin Ferenc. Cserék: Zábráczki Szabolcs László, Bacsa Krisztián, Sipaki Patrik Martin, Orvos Levente, Marik Soma, Rajsli Tamás. Átlagéletkor: 20 év.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerzők: Oláh Ákos (19. és 89. perc), Litauszki Róbert (25. és 37. perc), Pócs Balázs (31. és 49. perc), Cipf Dominik (48. és 52. perc), Kapornai Ákos Bertalan (84. perc).

Sárga lapok: Oláh Ákos (40. perc), Rab Boldizsár (58. perc), Sipaki Patrik Martin (90. perc).

Az első negyedórában jobbára a Békéscsaba térfelén zajlott a játék, gólhelyzetek nélkül. A 19. percben Cipf a jobb összekötő helyéről, 8 méterről lőtt, de Tóth kapus bravúrral oldalra tolta a labdát. A 21. percben aztán egy csabai támadás végén, Oláh helyezett közelről a kapu jobb oldalába (0-1). Sajnos gyorsan érkezett a válasz: egy jobb oldali szögletet Litauszki 10 méterről védhetetlenül fejelt a bal felső sarokba (1-1). Az első fél óra elteltével aztán magára talált a hazai csapat: a 31. percben Pócs kilenc méterről higgadtan a bal sarokba lőtt (2-1), majd hat perccel később egy bal oldali beadást Litauszki fejelt védhetetlenül a léc alá (3-1).

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első befejeződött: Cipf szépségdíjas gólt szerzett. a bal oldalon tizenhárom méterről jobbal a bal sarokba nyeste a labdát (4-1). Alig telt el fél perc, amikor Pócs küzdött meg egy labdáért, és tizenhat méterre elvette a kapustól, majd tíz méterről az üres kapuba gurított (5-1). Az 52. percben is Cipf szerzett újabb gólt, Kapornai bal oldali lapos beadását három méterről gurította a kapuba. A 82. percben Rab bal oldali centerezését Kapornai értékesítette négy méterről, a kapu közepébe lőtt (7-1). Keretbe foglalva a mérkőzést, a 89. percben Oláh 6 méterről a jobb alsó sarokba bombázott (7-2).