A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 253 másodperc.

Időpont: 2023. november 12. (vasárnap) 12:00 óra

Helyszín: Budapest, Fáy utcai Sportcentrum

Játékvezető: Iványi Gábor

Asszisztensek: Kondákor Trisztán, Aczél Péter

Vasas: Horváth Kornél, Papp Csongor, Puskás Zsombor Márk, Sztojka Dominik Balázs, Forgó Milán, Varga Donát, Szabó Benjámin Marcell, Feledy Balázs, Molnár Csaba Milán, Kapornai Ákos Bertalan, Balajti Ádám. Cserék: Kiszely Dávid Márk, Szabó Levente, Farkas Jeromos Joakim, Rideg Bálint Vince, Hős Zsombor, Almeida Milán Attila, Mamusits Patrik, Pócs Balázs, Barkóczi Barnabás.
Edző: László András

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Pintér Norbert, Zvara Levente Mátyás, Zádori Krisztián, Váradi Ádám, Hodonicki Márk, Albert István, Kóródi Nándor, Geiger Norbert Attila, Bora György. Cserék: Krnács Richárd, Farkas Márk, Futó Zsombor, Mihály Bálint, Vólent Roland, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Kuzma Hunor Álmos.
Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Zádori Krisztián (27. és 61. perc), Kapornai Ákos Bertalan (74. perc).

Sárga lapok: Horváth Kornél (17. perc), Molnár Csaba Milán (33. perc), Sztojka Dominik Balázs (60. perc), László András (61. perc), Zvara Levente Mátyás (64. perc), Feledy Balázs (79. perc), Albert István (92. perc).

A lendületes csabai kezdés már az első húsz percben több helyzetet eredményezett, de ezek két kivétellel elkerülték a kaput, a pontos lövéseket pedig Horváth hatástalanította. A félidő középső szakaszában már egy kapura játszott az Előre, csak az volt a kérdés, mikor töri meg a hazai fiatalok ellenállását. A 27. percben jött el az ideje, amikor Zádori fejelt körülbelül hét méterről a jobb sarokba Geiger bal oldali beadását (0-1). A Vasas egy csapásra támadóbb focira váltott, kiegyenlítettebbé vált a labdabirtoklás, de helyzetek továbbra is kizárólag csabai oldalon akadtak.

Vasas FC II. - Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (0-1)

A szünetről bátrabb felfogásban futott ki a hazai gárda, Puskás fejese adott komoly munkát Pósernek, a másik oldalon viszont az első lehetőségből gól lett, miután a 61. percben Zádori egy kapu előtti kavarodásból talált be közelről (0-2). A hazaiak továbbra is felvállalták a játékot és egy felívelt labdánál üresen hagyott játékos, Kapornai fejesével nyílttá is tették a meccset az utolsó húsz percre (1-2).

Akadtak lehetőségek a csabaiak előtt a meccs lezárására, ezzel együtt több meleg pillanatot is át kellett élniük, míg végül megőrizték a három pontot jelentő eredményt.

Csató Sándor: – Kettő-nulláig teljesen rendben voltunk, egyértelműen látszott, hogy jobb csapat vagyunk. Ekkor azonban visszaütött a sok elhibázott helyzet. Magunkra hoztuk a Vasast, így egy magabiztos siker helyett az utolsó pillanatig izgulnunk kellett a győzelemért.

Információk:
Belepés a Fáy utca felől (Csizma utcával szemben). Megközelítés tömegközlekedéssel: a Béke utca felől a 12-es és 14-es jelzésű villamosokkal. Kapunyitás: 11:00 órakor.

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

JegyzőkönyvTabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!