A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 187 másodperc.

Békéscsaba 1912 Előre – Amkar Perm U23 (orosz) 2-1 (1-0)
Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Birtalan (Tölgyesi, 89.), Bagi, Spitzmüller – Király P. (Balogh Milán, 84.), Vólent (Berki P., 80.), Szilágyi P. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Király P. (38.), Vólent (78.), illetve Tyukalov (tizenegyesből 69.)

A Békéscsaba ismét jól játszott és 2-1-re nyert az Amkar Perm fiataljai ellen.

20150208_amkar_perm

Vasárnap játszotta második törökországi felkészülési mérkőzését az NB II második helyén álló Békéscsaba, amely az orosz élvonalbeli Amkar Perm junior csapatával találta magát szemben.

Az első percekben ugyanazt a harcos, agresszív Előrét láthattuk, amit két napja. Az orosz fiatalok kicsit megilletődve kezdtek, először mégis Mursits Rolandnak akadt dolga. A nemrég igazolt kapusnak a hosszú sarokból kellett kiszednie egy távoli lövést a tizedik percben.

Két perccel később hatalmas csabai lehetőség maradt ki: Birtalan hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe Vólent Rolandot, de a támadó közelről mellé lőtt. Fél óra elteltével elmondható, hogy jobban játszott a Békéscsaba, de összességében nem igazán találják egymáson a fogást a felek.

Néhány perccel később ismét Vólent került helyzetbe, de ezúttal is célt tévesztett. A 34. percben ígéretes szögből végezhetett el szabadrúgást az Előre, de Spitzmüller centikkel mellé tekert. A kirúgás után rögtön labdát szerzett a letámadó csabai csapat és néhány igazítás után Birtalan lőtt 25 méterről mellé. A 38. percben góllá érett a Békéscsaba fölénye: Vólent volt nagyon harcos a jobboldalon, lerázta védőjét, majd Király Patrik elé tálalt, akinek csak az üres kapuba kellett bepasszolnia a labdát (1-0).

A második játékrészt is jól kezdték a viharsarkiak, Bagi remek beadását azonban Szilágyi senkitől sem zavartatva, hét méterről a kapus kezébe fejelte. Az 54. percben egy oldalszabadrúgás utáni kavarodást követően Szilágyi 22 méterről fölé bombázott. A lilák mezőnyfölényben játszottak, az orosz fiatalok ritkán értek fel Mursits kapuja elé. Néhány perccel később Balog Zsolt szerzett labdát, a kontrát a veszélyesen futballozó Birtalan lövéssel fejezte be, az orosz kapus viszont vetődve védett.

A második félidő derekán futószalagon jöttek a békéscsabai helyzetek, Vólent ballal a kapust, Szilágyi jobbal a kapufát lőtte telibe. A 69. percben tizenegyest rúghattak az oroszok Juhász György szabálytalansága után. A büntetőt Tyukalov magabiztosan értékesítette (1-1). A semmiből jött az egyenlítés, eddig még helyzetük sem volt a meccsen. Nem is hagyta szó nélkül a Békéscsaba: Vólent egy jobbról érkező beadás után fejjel volt eredményes a 78. percben.

Az utolsó percekben növelhette volna előnyét a Békéscsaba, de az orosz kapus kétszer is ziccerben védett. A lilák megérdemelten nyertek, az eredmény az orosz fiatalokra nézve hízelgő.