Időpont: 2024. július 6. (szombat) 11:00 óra

Helyszín: Tiszakécskei Városi Sportcentrum (II. pálya)

Cím: 6060 Tiszakécske, Szabolcska Mihály utca 42.

Tiszakécske: Baráth Bence, Balázs Benjámin, Antal Gábor, Lehoczky Bálint, Valencsik Dávid, Kapronczai Gergely, Géringer Tamás, Pintér Dániel, Vajda Roland, Takács Tamás, Horváth Emil. Cserék: Gellén Balázs, Marsa Levente, Grünvald Attila László, Burdika Maxim, Rotislav Dolah, Klemenc Márk Róbert, Boldizsár Mihály, Rédling Kevin, Cipf Dominik, Szmola Bálint.
Vezetőedző: Balogh Pál

Békéscsaba: Uram János (89), Gyenti Kristóf (16), Kuzma Hunor (3), Viczián Ádám (6), Csató Martin (21), Mikló Roland (19), Hursán György (23), Tóth Máté (11), Pintér Norbert (7), Szatmári István (17), Hulicsár Máté (14). Cserék: Tóth Patrik (35), Kovács Gergő (26), Pelles Patrik (15), Zvara Levente Mátyás (8), Szabó Bálint (20), Vólent Roland (10), Sármány Kristóf (13), Albert István (25), Maronyai Zalán (5), Kővári Róbert (4), Komáromi Csongor (2), Kóródi Nándor (24), Csatári Kevin (18).
Vezetőedző: Csató Sándor

Gól Gólszerzők: Takács Tamás (5. perc), Hulicsár Máté (18. perc), Szabó Bálint (51. perc), Pelles Patrik (53. és 75. perc).

Bár a vezetést még vendéglátóink szerezték meg Takács Tamás révén, utána viszont sikerült felvennünk a ritmust és Hulicsár révén egyenlítettünk. Kifejezetten jó iramú volt a játék, mindkét csapat próbált letámadni és irányítani. A második félidőben mindkét oldalon a cserék is szóhoz jutottak, csapatunknál pedig többen is kifejezzen jól szálltak be. A próbázó Szabó Balázs szinte az első labdaérintéséből összehozta a vezető találatot, majd rövidesen Pelles Patrik is betalált, később pedig szintén ő volt az, aki a végeredményt kialakította.

Csató Sándor: – A heti terhelés után meglepően frissen mozogtak a fiúk. A cserék is jól szálltak be, így összességében pozitív képet festett a mai meccs. Hétfőtől Mátraházán már más jellegű munkára váltunk, bízunk benne, hogy oda már a végleges kerettel utazhatunk el.

Első felkészülési ellenfelünk az elmúlt szezonban kiesett a másodosztályú ligából, hiszen 34 bajnoki pontot gyűjtve csak a 16. pozícióban végeztek. A lefelé történő osztályváltást követően jelentős változások történtek náluk. Kilenc év után közös megegyezéssel távozott a klubtól Nyilas Elek, akivel a Megyei I. osztálytól az NB2-ig jutott a csapat. Hat év után távozott Horváth Adrián is, aki játékosként három és fél évet töltött a Tiszakécskei LC első csapatánál. Eddig érkeztek: Pintér Dániel belső középpályás Nagykanizsáról, Horváth Emil támadó középpályás Budaörsről és Géringer Tamás középpályás Egerből, valamint két fiatal játékossal is megegyeztek. Első edzőmérkőzésükön 1-1 arányú döntetlent értek el a Kecskeméti TE első osztályú csapatával szemben.