BELÉPŐJEGY: 1.000,- Ft / fő (egységesen).

Időpont: 2023. augusztus 5. (szombat) 16:30 óra

Cím: 5430 Tiszaföldvár, Kossuth Lajos út 123.

Asszisztensek: Juhász László, Ézsiás Gábor József

Tiszaföldvár: Jakab Kristóf, Borgulya Tamás, Lukács Renátó, Bódai Nándor, Csikós Lajos, Antman Joshua, Hajdú Viktor, Fehér Zsolt, Szőke Ármin, Háda Zoltán, Bozsó László. Cserék: Pápai János, Budaházi Zoltán, Palatinusz Patrik Attila, Gonda Róbert, Szántó Mihály Sándor, Czakó Krisztián István, Prága József, Orvos László.
Vezetőedző: Sonkoly Lajos

Békéscsaba: Krnács Richárd, Komáromi Csongor, Mikló Roland, Zvara Levente Mátyás, Zádori Krisztián, Hodonicki Márk, Ilyés Tamás, Geiger Norbert Attila, Babinyecz Balázs, Fazekas Lóránt, Albert István. Cserék: Somogyi Pál Csaba, Kuzma Hunor Álmos, Mihály Bálint, Pintér Norbert, Sármány Kristóf, Váradi Ádám, Bacsa Krisztián.
Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Zádori Krisztián (55. perc), Pintér Norbert (74. perc), Bozsó László (91. perc).

Sárga lapok: Antman Joshua (34. perc), Zvara Levente Mátyás (35. perc), Váradi Ádám (90. perc).

Piros lap: Fehér Zsolt (54. perc).

A szombati Magyar Kupa mérkőzésen hullámzó teljesítményt nyújtva, két pontrúgásból elért gólokkal múltuk felül a tíz emberrel is lelkesen és szervezetten teljesítő Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei I. osztályú Tiszaföldvárt.

Tiszaföldvár VSE - Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (0-0)

Fotó: Kisfaludi István

Ahogyan az várható volt, a csabai együttes kezdettől nagy elánnal támadott, csak az volt a kérdés, hogy mikor juttatja érvényre az osztálykülönbséget. A házigazdák szervezetten védekeztek, az Előre kapujáig azonban csak elvétve jutottak a félidő derekáig. Ekkor viszont felbátorodtak, átvették az irányítást és a vezetés megszerzésére is voltak lehetőségeik.

A szünet után eleredt az eső. A csúszós talajon a lilák kezdeményeztek többet, mégis a földváriak előtt adódott az addigi legnagyobb lehetőség, de Bózsó lövése a felső lécen csattant. A másik oldalon Fehér szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető kiállította, a büntetőt pedig Zádori vágta laposan a bal sarokba (0-1). A hazaiak sokat veszítettek a lelkesedésükből, a csabaiaknak viszont új lendületet adtak a cserék. Közülük Pintér szépségdíjas szabadrúgásból növelte tovább az előnyt (0-2). Úgy tűnt, hogy ebből a helyzetből már nem tudnak felállni a hazaiak. A harmadik góljára hajtott a Békéscsaba, helyette mégis szépítés lett a vége: Váradi lökte el az egyik támadót a hosszabbítás elején, a büntetőt pedig Bozsó gólra váltotta (1-2).

Csató Sándor: – A célunkat elértük, megszereztük a továbbjutást. Megvoltak a helyzeteink a nagyobb arányú győzelemre is, sajnos a pálya talaja nem volt ideális, ami nem kedvezett nekünk, de a győzelmünkhöz így sem férhetett kétség.