Címkézett bejegyzés

Gyermeknap

Ezen a napon nem a megszokott körülmények között tanulhattak a diákok – mondta Szilágyi Tibor igazgató, kifejtve, hogy bár nem voltak tanórák, így is sok-sok ismerettel gazdagodhattak a fiatalok. Hozzátette, hogy a tanév vége felé és gyermeknap előtt lehetőség van egy kis kikapcsolódásra, szórakoztató programokkal szintén készültek, valamint a rendezvény a közösségépítés terén ugyancsak lényeges, a tanulók sportolókkal, a rendőrséggel, a civil élet szereplőivel találkozhattak.

Fontos, hogy a játékosok ne csak a futballozó gyerekekkel találkozzanak, erre remek lehetőséget adott a rendezvény – mondta Boér Gábor vezetőedző. A fiatalok megismerkedhettek a labdarúgókkal, akik a mester szerint teljesen mások a pályán, mint azon kívül. A gyermeknap a játékosok számára is feltöltődést jelentett, plusz motivációt, ami előrébb viheti a teljesítményüket.

Boér Gábor megosztotta, hogy a szezon két utolsó bajnoki mérkőzésén – most vasárnap 18 órakor a Dorog, majd jövő héten Gyulán a Szeged 2011 ellen – egyaránt győzelemre törekszenek, a cél a hat pont begyűjtése. Mint fogalmazott, a hosszú és olykor döcögős idényt úgy szeretnék lezárni, hogy senkinek ne legyen keserű a szájíze, hogy a tabella elején végezzenek, hogy mindent megtettek a feljutásért, amihez most még valami hiányzott. 

Az NB II-es klub ajándékok sorával érkezett. Tiszteletjegyeket osztogattak a szezon legutolsó hazai, Dorog elleni meccsére, valamint több száz lila-fehér karkötő is gazdára talált. Emellett lábról-lábra járt a labda, volt büntetőrúgó-verseny, a játékosok dekáztak, cseleket mutattak be, no meg folyamatosan osztották az aláírásokat a lelkes gyerekeknek.

A program végén játékosaink megtekintették az igencsak bő kínálatot, melyet a Belvár gyermeknapi programja kínált – sőt néhány játékot ki is próbáltak. Majd egyszer csak a 3/b osztály tantermében kötöttek ki, ahol Juhász Gyuri még egy rögtönzött matekórát is adott.

Gyermeknap, vagy gyereknap. A megfogalmazás teljesen mindegy. A lényeg, hogy jelentőségéből szerencsére úgy tűnik, nem tud veszíteni. Persze mindig tennünk kell érte, hogy ne is tudjon.

Ennek oka pedig egészen egyszerű: május utolsó vasárnapja 28-dikára esik, és 1950 óta minden évben ez az időpont a mérvadó, legalábbis nálunk. A nemzetközi gyermeknapot, mely az ENSZ-nek hála lett egyetemes (Universal Children’s Day), Törökországnak köszönhetjük. A törökök ugyanis már a 20. század elején is fontosnak tartották, hogy minden évben legyen egy olyan időszak, mely a legkisebbekről szól. Az ENSZ döntést legerősebben meghatározó tényező azonban nem kifejezetten Törökország hagyományossá lett gyakorlata volt, hanem a Nemzetközi Demokratikus Nőszövetség 1949-es határozata. Ők ugyanis egy minden évben megrendezésre kerülő, nemzetközi rendezvénysorozattal kívánták felhívni a figyelmet a második világháború sújtotta országok rendkívül nehéz helyzetben lévő gyermekeinek sorsára. A végcél pedig az összefogás és a segítségnyújtás volt. Az 1920-as török kezdeményezés után a genfi Gyermekjóléti Konferencia is felfigyelt a kérdésre, ők 1925-ben tartottak először hivatalos gyermeknapot. Végül úgy döntött a világ, hogy legyen június 1. a kijelölt dátum. Ezt a legtöbb országban a mai napig tartják. A 2017-es évben Magyarországon a gyermeknap május 28-dikára esik.

A Békéscsaba 1912 Előre továbbra is kiemelten kezeli a legkisebbekkel való kapcsolattartást, hiszen a folyamatos utánpótlás-korú gyermekek akvirálása igen fontos szerepet tölt be klubunk feladatai között. Jótékonysági akciósorozatunk 2017. május 26-án (péntek) 10:00 órától a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium tornatermében folytatódik, ahol első csapatunk tagjai és a szakmai stáb részvételével közös programokon (foci, hetes-rúgó verseny, fotózás) vehetnek részt az érdeklődő diákok. Az iskola diákjainak lila-fehér ajándékokkal, valamint tiszteletbelépőkkel is kedveskedünk és természetesen szeretettel látjuk őket a 2016/2017-es szezon utolsó, hazai bajnoki mérkőzésén.

A Békéscsaba 1912 Előre utánpótlás korú játékosai részére, 2017. június 10-én (szombaton) 09:00 órától rendezi meg saját, gyermeknapi programját a Békéscsaba Labdarúgó Akadémián.

Fotók

Kapcsolódó hivatkozás:
http://www.belvarbcs.hu/portal/cikkek/2017/05/23/gyereknapi-programok

Gyermeknapi majális

Időpont: 2022. május 13. (péntek)

Helyszín: Békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskola

Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz:

Boldog Gyermeknapot kívánunk!

Gyermeknap, vagy gyereknap. A megfogalmazás teljesen mindegy. A lényeg, hogy jelentőségéből szerencsére úgy tűnik, nem tud veszíteni. Persze mindig tennünk kell érte, hogy ne is tudjon.

Ennek oka pedig egészen egyszerű: május utolsó vasárnapja 2021-ben 30-dikára esik, és 1950 óta minden évben ez az időpont a mérvadó, legalábbis nálunk. A nemzetközi gyermeknapot, mely az ENSZ-nek hála lett egyetemes (Universal Children’s Day), Törökországnak köszönhetjük. A törökök ugyanis már a 20. század elején is fontosnak tartották, hogy minden évben legyen egy olyan időszak, mely a legkisebbekről szól. Az ENSZ döntést legerősebben meghatározó tényező azonban nem kifejezetten Törökország hagyományossá lett gyakorlata volt, hanem a Nemzetközi Demokratikus Nőszövetség 1949-es határozata. Ők ugyanis egy minden évben megrendezésre kerülő, nemzetközi rendezvénysorozattal kívánták felhívni a figyelmet a második világháború sújtotta országok rendkívül nehéz helyzetben lévő gyermekeinek sorsára. A végcél pedig az összefogás és a segítségnyújtás volt. Az 1920-as török kezdeményezés után a genfi Gyermekjóléti Konferencia is felfigyelt a kérdésre, ők 1925-ben tartottak először hivatalos gyermeknapot. Végül úgy döntött a világ, hogy legyen június 1. a kijelölt dátum. Ezt a legtöbb országban a mai napig tartják. A 2021-es évben Magyarországon a gyermeknap május 30-ra esik.

Sajnos a járvány-helyzet miatt a szokásos majális és gyermeknapi programjaink ismét elmaradtak. Reméljük és bízunk benne, hogy a nyár folyamán rendeződik a helyzet mindenféle értelemben és szeptemberben talán a Futball Éjszakáján bepótolhatjuk rendezvényeinket.

Boldog gyermeknapot kívánunk minden növendékünknek és akadémistánknak!

Boldog gyermeknapot kívánunk!

Gyermeknap, vagy gyereknap. A megfogalmazás teljesen mindegy. A lényeg, hogy jelentőségéből szerencsére úgy tűnik, nem tud veszíteni. Persze mindig tennünk kell érte, hogy ne is tudjon.

Ennek oka pedig egészen egyszerű: május utolsó vasárnapja 31-dikére esik, és 1950 óta minden évben ez az időpont a mérvadó, legalábbis nálunk. A nemzetközi gyermeknapot, mely az ENSZ-nek hála lett egyetemes (Universal Children’s Day), Törökországnak köszönhetjük. A törökök ugyanis már a 20. század elején is fontosnak tartották, hogy minden évben legyen egy olyan időszak, mely a legkisebbekről szól. Az ENSZ döntést legerősebben meghatározó tényező azonban nem kifejezetten Törökország hagyományossá lett gyakorlata volt, hanem a Nemzetközi Demokratikus Nőszövetség 1949-es határozata. Ők ugyanis egy minden évben megrendezésre kerülő, nemzetközi rendezvénysorozattal kívánták felhívni a figyelmet a második világháború sújtotta országok rendkívül nehéz helyzetben lévő gyermekeinek sorsára. A végcél pedig az összefogás és a segítségnyújtás volt. Az 1920-as török kezdeményezés után a genfi Gyermekjóléti Konferencia is felfigyelt a kérdésre, ők 1925-ben tartottak először hivatalos gyermeknapot. Végül úgy döntött a világ, hogy legyen június 1. a kijelölt dátum. Ezt a legtöbb országban a mai napig tartják. A 2020-as évben Magyarországon a gyermeknap május 31-dikére esik.

Sajnos az idei évben bekövetkezett járvány-helyzet miatt a szokásos majális és gyermeknapi programjaink is elmaradtak. Reméljük és bízunk benne, hogy a nyár folyamán rendeződik a helyzet mindenféle értelemben és szeptemberben talán a Futball Éjszakáján bepótolhatjuk rendezvényeinket.

Boldog gyermeknapot kívánunk minden növendékünknek és akadémistánknak! Tartsatok ki, hiszen együtt erősebbek vagyunk és leszünk!

Kívánságot teljesítettünk

Május utolsó vasárnapja a nemzetközi gyermeknap. Ezen a napon különösen örülünk szemünk fényének, elnézőbbek vagyunk vele még annál is jobban, mint amennyit a szürke hétköznapokon egyébként is fokozhatatlannak érzünk. Igyekszünk teljesíteni minden kívánságát, vagy legalábbis azokat, melyek egyáltalán az ép ész keretein belül teljesíthetőek.

Ez alkalomból a Békéscsaba 1912 Előre is csatlakozott a Békés Megyei Hírlap és a beol.hu kezdeményezéséhez, így pénteken reggel teljesítettük egy szarvasi kisfiú, Tiba Csaba (6 éves) kérését. Csabi egyik kedvenc foglalatossága a fűnyírás és minden vágya az volt, hogy egyszer a Kórház utcai Stadion centerpályáján is kipróbálhassa, egy valódi fűnyíró traktorral ezt a munkát.

A kérés teljesítéséhez természetesen szakember jelenlétére is szükség volt, így Knyihár Ákos – gyepmesterünk segített Csabinak a fűnyírásban. Bízunk benne, hogy ha néhány perc erejéig is, de mosolyt csalhattunk egy kisfiú arcára és talán még évek múlva is emlékezni fog a mai élményre.

Kapcsolódó hivatkozás:
https://www.beol.hu/kozelet/helyi-kozelet/gyereknap-a-bekes-megyei-hirlappal-es-a-beol-hu-val-kivanj-valamit-es-mi-teljesitjuk-1928977/