A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 288 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 14. forduló

Szolnoki MÁV FC – Békéscsaba 1912 Előre

1-1 (0-1)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. október 31. (vasárnap) 17:00 óra

Helyszín: Szolnok, Tiszaligeti Stadion

Cím: 5000 Szolnok, Tiszaligeti Stadion 9735 Hrsz.

Játékvezető: Takács János

Asszisztensek: Tőkés Róbert, Márkus Péter

Tartalék játékvezető: Szilágyi Sándor

Szolnok: Csáki Kálmán, Rokszin Ádám, Szabó Alex, Tisza Kálmán, Lakatos Csaba, Tóth László, Vólent Roland, Kovács Olivér, Tömösvári Bálint, Tóth Bence, Földi Marcell Sándor. Cserék: Kovács Péter Ákos, Gohér Gergő, Sipos Zoltán, Berdó Péter, Kurdics Levente, Kónya Márk, Molnár Róbert, Antal Gábor, Irmes Dávid Zsolt, Papp Szilárd.
Vezetőedző: Csábi József

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Máris Dominik, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Bora György. Cserék: Winter Dániel, Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Zvara Levente Mátyás, Ilyés Tamás, Kovács Ádám Tibor, Sipos Gábor, Albert István.

Gólszerzők: Fazekas Lóránt (18. perc), Tóth Bence (52. perc).

Sárga lap: Szabó Péter (84. perc).

Tapogatózó játékkal telt az első tíz perc, majd a 11. percben Tóth László 15 méteres lövését biztosan védte Czinanó kapus. Hat perccel később az előre húzódó Fazekas kapáslövésével megszerezte a vezetést a Békéscsaba (0-1). A 23. percben Kitl 17 méteres szabadrúgását kiütötte Csáki kapus. A folytatásban a hazaiak próbáltak kezdeményezni, de a lila-fehérek lezárták a területeket és gyors kontrákkal veszélyeztettek. A félidő hajrájában Tóth László a vállára esett és ápolni kellett – tudomásunk szerint mentő vitte el -, így nem tudta folytatni, a helyére a 39. percben Sipos Zoltánt küldték be a szolnokiak. A 42. percben Tisza lőtt 16 méterről a csabai kapu fölé.

A szünetben kettőt cseréltek a hazaiak, Irmes és Kurdics érkezett a korábbi csabai Vólent, valamint Lakatos helyére. A 46. percben Máris beadása után Lukács közelről nem találta el a kaput és ahogy ilyenkor lenni szokott hat perc múlva a kimaradt ziccer után egyenlített a Szolnok (1-1). A gól felhozta a hazaiakat, több veszélyes akciót vezettek, előbb a védők mentettek Tömösvári elől, majd a 61. percben Tisza lőtt nem sokkal a kapu mellé. A 73.percben Pantovic lövését üttötte ki bravúrral Csáki kapus. A hajrában Schindler Szabolcs kettős cserével igyekezett javítani csapata játékát, Gránicz és Albert érkezett Pantovic és Nagy Sándor helyére. A 80. percben újabb támadó, Ilyés Tamás lépett pályára Máris helyett a vendégeknél. A hajrában támadott a Szolnok, a 85. percben Kurdics 25 méteres nagy lövését Czinanó mentette. A 87. percben Gránicz lövését lábbal védte a hazai hálóőr, majd a 89. percben Kitl szöglete után Bora hét méteres fejesét Csáki kapus a léc alól tolta ki.

Információk Jegyzőkönyv Tabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!