Időpont: 2018. május 2. (szerda) 17:00 óra

Cím: 5000 Szolnok, Tiszaligeti Stadion 9735 Hrsz.

Asszisztensek: Szalai Balázs, Farkas Balázs

Szolnok: Hrabina Alex, Molnár Róbert, Balogh Miklós, Horgosi Donát, Kenderes Zoltán, Tóth László, Farkas Aurél, Pintér Norbert, Berdó Péter, Jasarevic Mahir, Lakatos Csaba.  Cserék: Gazsi Tamás Zsolt, Nyerges Arnó, Ágoston Kristóf, Angyal Norbert, Kánya Norbert, Pantovic Nikola, Földi Marcell Sándor.
Vezetőedző: Balogh Pál

Békéscsaba: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Gránicz Patrik, Nagy István, Tóth Dániel, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Viczián Ádám, Dlusztus András, Nagy Sándor, Gyurján Bence. Cserék: Máthé Gábor, Birtalan Botond, Szatmári István, Urbin Péter, Lustyik Levente, Hursán György, Kiss László, .
Vezetőedző: Boér Gábor

Gólszerzők: Viczián Ádám (32. perc), Nagy István (43. perc), Gyurján Bence (67. perc), Gránicz  Patrik (69. perc).

Sárga lapok: Zahorán Balázs (16. perc), Horgosi Donát (18. és 62 perc – kizárva), Jasarevic Mahir (37. perc), Balogh Miklós (42. perc), Gránicz Patrik (52. perc), Kenderes Zoltán (65. perc), Pantovic Nikola (83. perc), Király Patrik (86. perc).

Fotó: Dohar László

32. perc: Viczián harminc méteres szabadrúgása után a labda félmagasan a szolnoki kapuban kötött ki, 0-1.

43. perc: egy hazai védő a tizenhatoson belül szabálytalankodott, tizenegyes. A büntetőt Nagy István biztosan értékesítette, 0-2.

67. perc: Gyurján tizennyolc méterről növelte az előnyt, 0-3.

69. perc: Gránicz jobbal a kapus hasa alatt talált a kapuba, 0-4.

79. perc: Pintér lőtt tizenhat méterről a csabai kapuba, 1-4.

A nagy melegben az első negyedórában jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A csabaiak támadtak többet, a hazaiak kontrákkal próbálkoztak. Az első félóra után Viczián vezetést szerzett a liláknak, majd a félidő lefújása előtt tizenegyesből növelte előnyét az Előre.

Fordulás után a hazaiak próbáltak erősíteni, ám a 62. percben Horgosi kiállítását követően emberhátrányba kerültek. A folytatásban a lila-fehérek kihasználták az emberelőnyt, újabb gólokat lőttek, a Tisza-partiak csak szépíteni tudtak. A látottak alapján a jól játszó Békéscsaba győzelme teljesen megérdemelt, sikerével tartja harmadik helyét a tabellán.

Boér Gábor: – Kétség sem férhetett a győzelmünkhöz, az első pillanattól fogva szinte végig nálunk volt a labda – rengeteget birtokoltuk. Az elején nehéz volt, mert zártan védekezett a hazai csapat, kellett egy jól eltalált szabadrúgás, hogy ez megváltozzon. Ettől kezdve még több lehetőségünk és területünk volt, és ki is végezhettük volna a Szolnokot. Szerencsére tudtunk frissíteni is, egyrészt kényszerű okokból – sérülések miatt -, másrészt viszont már tervezve, egy kicsit a hétvégére is gondolva. Azért is cseréltünk le néhány embert, hogy ne merüljenek teljesen ki. Nagyon örülök annak, hogy végre gólokat tudtunk szerezni, bár a végére kicsit kiengedtünk, de nyilván ilyen helyzetben elég nehéz hatékonyan játszani egy olyan csapat ellen, amelyik tíz emberrel védekezik még akkor is, amikor jelentős hátrányban van.