A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. április 11. (vasárnap) 16:30 óra

Asszisztensek: Mohos Milán, Vörös Dániel

Szentlőrinc: Hajagos Tamás, Frőhlich Roland, Mervó Bence, Keresztes Bence, Törőcsik Péter Tibor, Nagy Barnabás Szabolcs, Havas Attila, Molnár Róbert, Dulló Martin, Torvund Alexander, Cenaj Drilon. Cserék: Slakta Balázs, Kapronczai Gergely, Hleba Tamás, Babinszky Bence Márton, Kovács Dávid Szilveszter, Sili Luka, Abdourazakou Gamil.
Vezetőedző: Sluka Marián

Békéscsaba: Krnács Richárd, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Szabó Péter, Király Patrik, Kovács Ádám Tibor, Hodonicki Márk, Bora György, Horváth Péter, Kasik Ákos, Paudits Patrik. Cserék: Laky László, Gránicz Patrik, Lukács Raymond Barna, Tóth Péter, Styecz Bence, Sipaki Patrik Martin, Szabó Zsombor.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerzők: Mervó Bence (31. perc), Törőcsik Péter Tibor (81. és 86. perc).

Sárga lapok: Cenaj Drilon (48. perc), Frőhlich Roland (64. perc), Styecz Bence (89. perc), Havas Attila (90. perc).

Jó iramú meccset játszott egymással a Szentlőrinc és a Békéscsaba, amelynek végén a hazai gárda örülhetett. Sokáig igen kiegyenlített volt a találkozó, de a 31. percben Mervó Bence gondolt egyet, és egy szóló végén bevette a vendégek kapuját, 1–0. A gólt követően viszont a Békéscsabának is minden esélye megvolt az egyenlítésre, az adódó lehetőségeiből azonban egyet sem tudott kihasználni.

Fotó: Kurdi József

A félidőben Hodonicki Márk helyett Tóth Péter küldte pályára Preisinger Sándor, és alig egy órányi játék után a hazaiak is kettős cserével próbáltak frissíteni. A csabaiak mentek előre, próbáltak egyenlíteni, de a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztak, a lelkes házigazdák akcióiban több volt a veszély. A félidő közepén Szabó Péter helyett Lukács Raymond folytatta az Előrében. A 72. percben Gránicz Patrik is bevetésre került, aki Kovács Ádám Tibort váltotta, majd hét perccel később Stecz Bence kapott még lehetőséget Kasik Ákos helyén. Szinte minden variációt, posztra cserélhető játékost – a fiatal-szabály figyelembevételével – kipróbáltunk, de ezen a mérkőzésen talán reggelig is focizhattunk volna szerzett gól nélkül.

A 81. percben Törőcsik Péter bombája gyakorlatilag megpecsételte a pontok sorsát, 2–0. A második szentlőrinci góltól teljesen megtört az egyébként masszívan védekező Előre, így a hazaiak sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket. Törőcsiknek pedig még sikerült a hátralévő időben egy újabbat is kihasználni, ezzel beállította a 3–0-ás végeredményt.

Preisinger Sándor: – Az első félidőben mi irányítottunk, helyzeteket is kidolgoztunk. A második játékrészben csapkodóbbá vált a játék és kiderült, hogy nyolc-kilenc ember hiányát képtelenek vagyunk elviselni.

Marián Sluka: – A huszadik percig fáradtan mozogtunk, nyilván ebben benne volt a sorozatterhelés is. Akkor azonban a játékosok átlépték a fájdalomküszöbüket, utána pedig minden jól ment, szép gólokat szerezve győztünk. Ennek ellenére sincs itt az ünneplés ideje.

Sajnos a Békéscsaba újabb pontszerzés híján, valamint a forduló további eredményeinek köszönhetően visszacsúszott a 14. pozícióba és továbbra is áldatlan helyzetből folytathatja a bajnokságot, hiszen számtalan sérült és/vagy beteg játékos nem áll rendelkezésre, több olyan labdarúgót is kénytelen a szakmai stáb harcba küldeni, akik közel sincsenek – korábbi állapotuk folytán – százszázalékos állapotban.