Időpont: 2023. október 28. (szombat) 14:30 óra

Asszisztensek: Petrovszki Péter, Zsótér Róbert

Szarvas: Köteles Attila Gábor, Zahorán Balázs, Zima Dániel, Polonszki Patrik, Furár Róbert Tibor, Magyar Martin Pál, Pilán Richárd, Barna Viktor, Simon Róbert, Pilán Márkó, Czvalinga Márk. Cserék: Kasik Viktor, Máté Dávid, Styecz Bence, Bány Bence, Truczka Áron, Deli Lajos Patrik, Palik György.
Vezetőedző: Sajben Gábor

Békéscsaba: Krnács Richárd, Bacsa Krisztián, Csák Albert, Hursán Gergő János, Cservenák Csaba, Mágocsi Bence, Ilyés Tamás, Harmati Zoltán, Farkas Ádám, Kuzma Hunor Álmos, Pusztai Olivér. Cserék: Tóth Patrik, Tóth Bence, Sirokmán Dominik, Rostás Szilárd Pál, Ilyés Brúnó, Csikós Elek.
Vezetőedző: Jakab Péter

Gólszerzők: Ilyés Tamás (14. perc), Pusztai Olivér (48. perc).

Sárga lapok: Hursán Gergő János (31. perc), Zahorán Balázs (36. perc), Barna Viktor (57. perc), Krnács Richárd (67. perc), Czvalinga Márk (67. perc), Pusztai Olivér (75. perc), Polonszki Patrik (77. perc), Ilyés Brúnó (91. perc).

Az első tíz perc a hazaiaké volt, akik több gólszerzési lehetőséget hagytak ki, mert Krnács vezérletével a jól tömörülő vendégek elhárították ezeket. Törvényszerűen jött Ilyés Tamás vezető találata (0-1), azt követően már nem történt különösebb esemény a szünetig, bár mindkét csapat nagy iramot diktált.

Szarvasi FC 1905 - Békéscsaba 1912 Előre II. 0-2 (0-1)

Fotó: Babák Zoltán

A fordulás után Pusztai hamar megnyugtató előnyhöz juttatta csapatát (0-2), amely sikerrel őrizte azt a mérkőzés végéig, a hazaiak pedig még büntetőből sem tudtak eredményesek lenni.

Jakab Péter: – Iramos, jó mérkőzésen, taktikus játékkal szereztük meg a három pontot, a kiválóan felkészített hazaiak ellen.

Sajben Gábor: – Jó színvonalú, sportszerű mérkőzésen, három rangadóra való helyzetet hagytunk ki, és nem tudtuk átlépni saját árnyékunkat.