Időpont: 2017. április 2. (vasárnap) 18:00 óra

Asszisztensek: Kóbor Péter, Király Krisztián

Sopron: Heinrich Márk, Tóth Dávid, Erdélyi László, Sifter Tamás, Póti Krisztián, Csordás Szabolcs, Soós Bence, Nagy Patrik, Németh Milán János, Gyürki Gergő, Kapacina Valér. Cserék: Gelei Vince, Fehér Zoltán, Szellák Soma, Deme Imre, Harangozó Bence, Garda Géza, Kovács Galavics Donát.
Vezetőedző: Supka Attila

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Bagi István, Tóth Dániel, Fehér Zsolt, Juhász György, Viczián Ádám, Pilán Márkó, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Gyurján Bence. Cserék: Máthé Gábor, Babinyecz Balázs, Szalai Dániel, Spitzmüller István, Gránicz Patrik, Beszterczei Attila, Kálmán Szilárd.

Gólszerző: Birtalan Botond (24. és 64. perc).

Sárgalapok: Juhász György (28. perc), Nagy Patrik (56. perc), Gyurján Bence (73. perc).

24. perc: Egy nagy bedobást elvétettek a védők, a berobbanó Birtalan Botond pedig 7 méterről fejelt a kapuba, 0-1.

64. perc: Újabb partdobás okozott gondot a soproni védelemnek, amit Szélpál tovább csúsztatott, a labda Birtalan elé került, aki 6 méterről lőtt a hálóba, 0-2.

Az első félidőben a Sopron a hosszú ívelésekkel próbált zavart okozni, tudatosan a pontrúgásokra helyezte a hangsúlyt, komoly helyzet azonban a gólon kívül egyik oldalon sem alakult ki.

Szünet után a hátrányban lévő házigazdáknak változtatniuk kellett addigi hadállásukon, ennek megfelelően megpróbáltak támadásokat vezetni. Csakhogy ezáltal túlságosan kinyíltak, óriási területeket hagytak a mozgékony csabai támadóknak. Mindezt Gyurján, Birtalan és később Gránicz is jól használt ki, de az utolsó megoldásaikba rendre hiba csúszott.

Mindent egybevetve a Békéscsaba Birtalan Botond klasszisával kerekedett felül és taktikusabb játékkal, a vártnál is könnyebben szerezte meg a három pontot.

Supka Attila: – Ezer sebből vérzünk hetek óta. Sok a sérültünk, nehéz pótolni őket. Felkészültünk, mégis a begyakorolt helyzetek után kaptuk a gólokat. Játékban nem volt jobb a Békéscsaba, rossz szériába kerültünk.

Boér Gábor: – A stábtagok rengeteg energiát fektettek abba, hogy a csapat sikeres legyen ismét. A Sopronnak is gratulálnom kell, mert rögzített játékhelyzetek után nagyon veszélyes volt, többször kellett a kapusunknak bravúrral védenie.