Időpont: 2024. augusztus 11. (vasárnap) 19:00 óra

Asszisztensek: Máyer Gábor, Topálszki Szabin

Soroksár: Holczer Ádám (31), Kékesi Alexander Richárd (4), Tavares de Oliveira Dhonata (7), Szabó Szilárd (21), Bolla Gergő (22), Króner Martin (23), Vass Ádám (38), Halmai Ádám (68), Dragoner Dávid Filip (76), Tóth Alex László (77), Manner Balázs (98). Cserék: Apró Máté Bálint (1), Mergl Szabolcs Tamás (32), Németh Erik (6), Dobos Áron (8), Köböl Krisztián Milán (11), Somfalvi Bence (12), Say Shadirac Chyreme (14), Vági András (15), Varga István (19), Lovrencsics Balázs (20), Korozmán Kevin (29).
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Békéscsaba: Uram János (26), Kovács Gergő (3), Szabó Bálint (5), Tóth Máté (6), Zádori Krisztián (9), Kuzma Hunor Álmos (22), Viczián Ádám (23), Csató Martin (24), Kóródi Nándor (27), Czékus Ádám (37), Kővári Róbert (77). Cserék: Póser Dániel (90), Komáromi Csongor (2), Pintér Norbert (7), Vólent Roland (10), Hulicsár Máté (14), Hodonicki Márk (16), Gyenti Kristóf (42), Sármány Kristóf (70), Maronyay Zalán Gábor (71), Pelles Patrik András (78).
Vezetőedző: Csató Sándor

Sárga lap Sárga lapok: Csató Martin (22. perc), Bolla Gergő (34. perc), Szabó Bálint (45. perc), Tóth Máté (62. perc), Vólent Roland (81. és 94. perc) – kiállítva, Korozmán Kevin (84. perc).

Az első tíz percben a hazai együttes próbálkozott inkább, de a csabai védelem és Uram kapus hathatós közreműködése folytán mindez eredmény nélkül maradt. A következő időszakban kiegyenlítődni látszott a játék, mégis ismét Uram János lépett elő főszereplővé, hiszen bravúrral kellett meccsben tartania csapatunkat, amikor Szabó Szilárd közeli fejesét védte. Ismét beszorulni látszottunk, de igazából nem tudták érvényesíteni fölényüket a fővárosiak, maradt a 0-0.

Soroksár SC - Békéscsaba 1912 Előre 0-0 (0-0)

Fotó: Facebook

A második félidőre változtatások nélkül futottak ki a csapatok. Próbáltunk kijönni a szorításból és többet is kezdeményeztünk, de eredmény nélkül. Az ivószünet után megélénkült a játék, előbb Manner közeli lövését védte kiváló reflexszel Uram kapus, majd az ellenakcióból büntető született. Sajnos a lehetőséget kihagytuk, így továbbra is gól nélküli állásból folytatódott a játék. Az utolsó szakaszra mindkét mester folyamatos cserékkel próbált frissíteni, amire a nagy melegben szüksége is volt a csapatoknak. A végjátékra mindkét csapat megpróbált még egy lapáttal rátenni, de Vólent vitatható kiállításán kívül izgalmas pillanatok már nem alakultak ki.

Összességében a döntetlen igazságosnak mondható és a mérkőzés főszereplői a kapusok voltak, Uram János sorozatos bravúrokkal, Holczer pedig gyakorlatilag egy, de annál fontosabb védéssel mentett pontot csapatának.

Csató Sándor: – Az első negyedóra nem a miénk volt, de azután szépen összeállt a védekezésünk. Próbáltunk kontrázni, sajnos az utolsó átadások nem sikerültek. A második félidőben a kezünkben volt a győzelem, amennyiben a büntetőt berúgjuk elképzelhető, hogy máshogy alakul, ezzel együtt nem lehetünk elégedetlenek.

Lipcsei Péter: – A futball sokszor igazságtalan, már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Ezúttal jobban nézett ki a csapat, mint az előző két találkozón, csak a gól hiányzott.

Mérkőzés információk, esemény, jegyzőkönyv, tabella:

Mérkőzés információkJegyzőkönyv

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!