Időpont: 2015. március 6. (péntek) 15:30 óra

Helyszín: Sopron, Soproni Városi Stadion

Asszisztensek: Takács Gábor, Aradi József

Sopron: Halasi Péter, Fazekas Géza, Sifter Tamás, Bobál Dávid, Nagy Zoltán Dániel, Deme Imre, Pintér András, Kapacina Valer, Kovács Ádám, Eszlátyi István, Zamostny Balázs. Cserék: Heinrich Márk, Horváth Péter, Baranyai Norbert, Pados Patrik, Szabó Balázs, Pető Benjámin, Szabó László.
Vezetőedző: Supka Attila

Békéscsaba:  Mursits Roland, Bényei Balázs, Koszó Balázs Tibor, Balog Zsolt, Juhász György, Berki Péter, Borbély Bálint, Spitzmüller István, Viczián Ádám, Kertész Tamás, Szilágyi Péter. Cserék: Póser Dániel, Tölgyesi Viktor, Birtalan Botond, Balázs Richárd, Fehér Zsolt, Király Patrik, Balogh Milán.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Koszó Balázs Tibor (55. perc), Balázs Richárd (89. perc).

Sárgalapok: Bényei Balázs (45. perc), Borbély Bálint (70. perc), Sifter Tamás (75. perc), Balázs Richárd (91. perc).

Piroslap: Szabó László (88. perc).

A Békéscsaba legyőzte a vendéglátó Sopront a labdarúgó NB II 18. fordulójának nyitómérkőzésén és ezzel az élre ugrott a tabellán.

A küzdelmes első félidőben a legnagyobb helyzet Kertész Tamás előtt adódott, aki egy előrevágott labdát szelídített meg – nagy helyzetben találta magát, de talán megijedt Halasi kapustól és a kapufa mellé gurított. A hazaiak birtokolták többet a labdát, de a csabaiak keményen védekeztek már a középpályán is. Ritkán a soproniak is eljutottak a vendég kapuhoz, ám ott vagy a védők, vagy Mursits kapus volt nagyon magabiztos.

A második felvonás elején sem változott a játék képe, ám tíz perc elteltével a csabaiak megszerezték a vezetést. Egy szögletet követően, a soproni védelem bizonytalanságát kihasználva Koszó Balázs bombázott fordulásból a kapuba. Tizenöt perccel a mérkőzés vége előtt, egy békéscsabai kontrát Sifter Tamás kézzel állított meg, de csak sárgalapot kapott.

A 89. percben egy újabb csabai ellenakció végén Szabó László a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelte ellenfelét, Oláh Gábor a büntetőpontra mutatott és kiállította a sopronit. Balázs Richárd magabiztosan a bal alsó sarokba helyezte a labdát (0-2).

Supka Attila: – Kontrára játszott a Békéscsaba, jól kontrolláltuk játékukat, a mérkőzésen látszott, hogy egygólos lesz, sajnos a gólokat nem mi lőttük. Az első gól eldöntötte a mérkőzést, óriási hibából kaptuk a gólt.

Zoran Spisljak: – Fontos volt, hogy ki rúgja az első gólt, ez nekünk sikerült. Szervezett volt mindkét csapat, a Sopron többet támadott, mi veszélyesebben, az első gól eldöntötte a mérkőzést, a szerencse is mellénk állt.