A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. március 7. (vasárnap) 14:30 óra

Asszisztensek: Márkus Péter, Punyi Gyula

Békéscsaba: Krnács Richárd, Kitl Miklós, Szabó Péter, Máris Dominik, Babinyecz Balázs, Kovács Ádám Tibor, Bora György, Horváth Péter, Styecz Bence, Kasik Ákos, Paudits Patrik. Cserék: Uram János, Nikola Pantovic, Pap Szabolcs, Ilyés Tamás, Zelik Csba, Tóth Bence, Sipaki Patrik Martin, Szabó Zsombor.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Győr: Gundel-Takács Bence, Temesvári Attila, Lipták Zoltán, Horváth Olivér Szabolcs, Fejes András, Májer Milán, Vitális Milán, Kovács Krisztián, Kiss Máté, Berki István, Egerszegi Tamás. Cserék: Gyurákovics Erik Zoltán, Vukasovic Marco, Szimcso Viktor, Vári Barnabás, Múcska Viktor, Vankó Imre, Hanzli Péter, Farkas Balázs Kesző.
Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerző: Kovács Ádám Tibor (3. perc).

Sárga lapok: Temesvári Attila (13. perc), Csató Sándor (45. perc), Berki István (63. perc), Májer Milán (66. perc), Kitl Miklós (70. perc), Krnács Richárd (83. perc).

Rögtön a mérkőzés elején egy pompásan eltalált lövéssel Kovács Ádám Tibor megszerezte a vezetést a Békéscsabának, 1-0. A gól után élénk maradt a játék, helyzeteket is kialakítottak a csapatok, ebből többet a győri kapu előtt láttunk. Ha jobban koncentrálnak a lila-fehérek, nagyobb előnnyel is zárhatták volna az első félidőt, így azonban nyílt maradt a mérkőzés a második negyvenöt percre is.

Fotó: Such Tamás

Várható volt, hogy a győriek minden követ megmozgatnak azért, hogy kiegyenlítsenek és megfordítsák az eredményt. A második félidőben jókora nyomást helyeztek a csabaiak kapujára, olykor felbillent a pálya és Krnács bravúrjaira is szükség volt ahhoz, hogy ne változzon az eredmény. Mindkét mester cserékkel próbált frissíteni és változtatni, ami ezúttal Preisinger Sándornak sikerült jobban. Mindentől függetlenül jól védekezett a több fiatallal kiegészült hazai együttes és hősies küzdelemmel megszerezte idei első győzelmét.