Időpont: 2023. április 23. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Elek Balázs, Balla Levente

Sényő: Szondi Levente, Bodó Gábor, Klepács Krisztián, Fenyőfalvi Dávid, Erdei András, Toldi András Dávid, Kapacina Kevin, Farkas Márk, Lizák Bence, Schmidt Péter, Orosz Máté. Cserék: Gagyi Sándor, Márton András, Jócsák Dávid, Kovács Ádám Ádám Tibor, Sógor Csaba, Nagy Dominik, Sztankó Dávid, Kapacina Valer, Vámos Márk.
Vezetőedző: Imrő László

Békéscsaba: Apró Ármin, Bacsa Krisztián, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Mágocsi Bence, Váradi Ádám, Zádori Krisztián, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Belanka Dávid, Marik Soma. Cserék: Zábráczki Szabolcs László, Kuzma Hunor Álmos, Sztankó László Márk, Csák Albert, Rajsli Tamás, Rostás Szilárd Pál.
Vezetőedző: Nagy Sándor

Gólszerzők: Zádori Krisztián (14. és 89. perc), Bónus Marcell (42. perc), Bacsa Krisztián (50. perc).

Sárga lapok: Trescsula Máté (56. perc), Klepács Krisztián (86. perc).

Bátor támadójátékkal lépett fel Békéscsaba és már az első negyedórában vezetést szerzett: Pap Szabolcs hozta sakk-matt helyzetbe Zádorit, aki nem hibázott közelről (0-1). A hazaiak a széleken próbáltak a vendégek mögé kerülni, kevés sikerrel. Nem sokkal a szünet előtt a megduplázta előnyét a vendégcsapat. Megint Pap volt az érdemi szerző, akinek lövése a kapufáról kipattant, Trescsula nyomban visszatette a kapu elé, Bónus pedig pontosan érkezett (0-2).

Góllal kezdte az Előre a második félidőt is. Az 50. percben Pap jobbról adott be pontosan, erre Bacsa érkezett menetrendszerűen és fejelt tíz méterről a kimozduló kapust megelőzve a hálóba (0-3). A folytatásban is nagy kedvvel játszott a lila-fehér együttes és még a végére is maradt gól a tarsolyban. Rajsli tört kapura, Szondi bravúrral hárított, az oldalra kisodródó labdát pedig Zádori tessékelte a kapuba (0-4).

Nagy Sándor: – Régen várt jó játék, régen várt jó eredmény. Szép támadásokat vezetünk, jó százalékban használtuk a lehetőségeinket és az egész mérkőzést tetszetős játékkal kontrolláltuk. Gratulálok a fiúknak!

Esemény, jegyzőkönyv, tabella:

Facebook eseményJegyzőkönyvTabella

Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz:

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!