A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 162 másodperc.

A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. március 20. (vasárnap) 14:00 óra

Helyszín: Szojka Ferenc Stadion

Cím: 3100 Salgótarján, Dózsa György út 1.

Játékvezető: Sándor Csaba

Asszisztensek: Sztányi Tibor, Majorné Nagy Petra

Salgótarján: Szalay Alex Miklós, Bata Gábor, Érsek Richárd, Köböl Máté, Szabó Bence, G. Bíró Gergő, Bakos Bence, Nagy Máté Xavér, Csifó István, Boros Attila Dávid, Gazdag Bálint. Cserék: Németh Máté, Constantino Dominik, Horváth Máté, Kócsa Tamás Gergely, Filkos Benjámin, Orosházi Dániel, Fehérvári Dániel.
Vezetőedző: Vízteleki János

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Czvalinga Áron, Kasik Ákos, Styecz Bence, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Szabó Csaba, Szabó Zsombor, Mágocsi Bence, Zelik Csaba, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Pap Szabolcs, Korógyi Szabolcs, Balog Zsolt.

Gólszerzők: Oláh Ákos (2. perc), Csifó István (48. perc).

Sárga lapok: Varga Tamás Károly (46. perc), Szabó Zsombor (76. perc), Horváth Máté (83. perc), Pap Szabolcs (86. perc), Szabó Csaba (89. perc).

Gyors góllal kezdett az Előre: a 2. percben Oláh Ákost tört előre a bal szélen, az akció végén a kapus mellett belsőzött a hálóba, 0–1. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, férfias párharcokkal. A vendégeknél Mágocsi előtt adódott két ígéretes lehetőség, a tarjániak viszont egalizálhattak volna szünet előtt, de Czinanó a 43. percben kivédte a büntetőjüket.

Fotó: nogradifutball.hu

A fordulást követően gyorsan egalizált a házigazda, miután a 48. percben egy szélről bepasszolt labdát Csifó közelről értékesített, 1–1. A meglehetősen mély talajon egyszerű játékot választottak a tarjániak, a felíveléseiket azonban rendre visszaverték a csabai belső védők. Ebben az időszakban Oláh előtt két nagy ziccer adódott, illetve Styecz is betalálhatott volna, de valamennyi nagy lehetőség kimaradt, így a vendégeknek be kellett érniük egy ponttal, amit a legvégén Czinanó bravúros védése mentett meg.

Brlázs István Gábor: – A várakozásunknak megfelelően nagyon férfias mérkőzés volt, rengeteg párharccal. Összességében nem lehetek elégedetlen, bár amennyiben a helyzeteinket értékesítjük, akkor nyerhető lett volna a mérkőzés.