Időpont: 2015. augusztus 15. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Király Krisztián, Szalai Dániel

Tartalék játékvezető: Horváth Zoltán (F)

Puskás Akadémia: Pogacsics Krisztián, Fiola Attila, Fodor Ferenc, Kelic Renato, Dinjar Marko, Polonkai Attila, Márkvárt Dávid, Pauljevic Branko, Sallai Roland, Pekár László, Lencse László. Cserék: Horváth Tamás, Mészáros Dávid, Tar Zsolt, Hudák Martin, Pintér Bence, Tischler Patrik, Nagy Zsolt.
Vezetőedző: Jarni Robert

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Koszó Balázs Tibor, Balog Zsolt, Nascimento de Oliveira Fabio, Koroudjiev George Assenov, Piermayr Thomas, Ezequiel Calvente Criado, Laczkó Zsolt, Szilágyi Péter, Punosevac Bratislav. Cserék: Ilizi Ljubos, Birtalan Botond, Spitzmüller István, Bagi István, Kertész Tamás, Fehér Zsolt, Damjanovic Slavko.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Márkvárt Dávid (12. perc), Szilágyi Péter (53. perc), Pekár László – öngól (57. perc).

Sárgalapok: Ezequiel Calvente Criado (11. perc), Laczkó Zsolt (39. perc), Tischler Patrik (89. perc), Fodor Ferenc (92. perc).

12. perc: Polonkai tekert jobb külsővel a tizenhatoson belülre, a labda visszapattant, majd az ismétlést követően Márkvárt elé került, aki a tizenhatoson belülről jobbal nem hibázott, 1–0.
53. perc: Fabio kanyarította be balról a labdát az oldalvonal közeléből, középen érkezett Szilágyi, aki az ötösről a jobb kapufa mellé bólintott, 1–1.
57. perc: Punosevac centerezése után Bényei érkezett a hosszún és gurított kapura, a labda Pekárról került a jobb alsóba (öngól), 1–2.

Zoran Spisljak keresi az ideális kezdő tizenegyét, így Felcsúton is alaposan belenyúlt az előző héten pályára lépő csapatba. Tizenegy perc után úgy tűnt, ez az út sem járható – ennyit bírt ki ugyanis a gárda kapott gól nélkül. A hazaiak második épkézláb kísérlete eredményre vezetett és a folytatásban sem lankadt Robert Jarni együttese, amely a semmiből is képes volt gólveszélyt kialakítani. Kész szerencse, hogy ezeket Lencse rendre el is hibázta vagy éppen Mursits járt túl az eszükön. A vendégoldalon egyedül a hálóőr volt dicsérhető, aki a játékrész végén Pekár szabadrúgásánál is hatalmasat mentett.

Szünet után támadóbb szellemben futott ki a gyepre az Előre. Punosevac már a második percben gólt érhetett volna el, de közép-távoli fejesét Pogacsics ekkor még hatalmas bravúrral szögletre ütötte. Pár perccel később Szilágyi bólintásával szemben már esélye sem volt a felcsútiak kapuvédőjének. A hazaiak soraiban úrrá lett a káosz a bekapott találat után, ami újabb hibát szült. Négy perc alatt nagyot változott a helyzet. Vezetése birtokában pedig már az NB II-ben tökélyre fejlesztett játékára válthatott a Csaba, ami most végre egy osztállyal feljebb is működött. A hazaiak képtelenek voltak megújulni. Monoton módon támadtak az egyenlítés érdekében, de túl sok hibát követtek el, Mursits kapujára pedig nem jelentettek veszélyt.

Mindent összevetve, a hazaiak az első 45 percben döntésre vihették volna, a hézagosan védekező Csabával szemben. Nem tették, szünet után pedig egy másik meccs vette kezdetét, amelyben a lila-fehérek voltak a főszereplők. Az Előre az első győzelmét aratta az élvonalban. A három pont megszerzése egyaránt visszahozhatja a szurkolók alaposan megtépázott hitét és a játékosok önbizalmát.

Zoran Spisljak: – Gratulálok a csapatnak az első NB I-es győzelemhez! Az első félidőben a hazaiak harminc percig uralták a játékot, helyzeteket alakítottak ki és egy gólt szereztek. A fordulás után átvettük az irányítást és gyorsan fordítani tudtunk. A megkezdett munkát folytatnunk kell, hiszen sok még a tanulnivalónk.

Belépőjegy árak:

Belépőjegy és belépési információk:
A vendég szurkolók az 5-6. pénztárakban válthatják meg a helyszínen belépőjegyeiket és a 3I, valamint 3H bejáraton keresztül juthatnak be a stadionba. Belépők online módon, valamint Békéscsabán, az Előre Székház Ügyfélszolgálati Irodájában is vásárolhatók, munkanapokon 08:00-16:00 óra között.