A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 393 másodperc.

Időpont: 2020. augusztus 23. (vasárnap) 19:00 óra

Cím: 7633 Pécs, Stadion u. 2.

Játékvezető: Kovács Gergely

Asszisztensek: Király Zsolt, Kiss Balázs

Tartalék játékvezető: Gaál Ákos

PMFC: Helesfay Donát, Sági Milán, Futó Zsombor, Katona Levente, Kónya Dávid, Adamcsek Máté, Grabant Bence, Óvári Zsolt Levente, Preklet Csaba, Geiger Norbert Attila, Króner Martin. Cserék: Hermány Bence, Gajág Gergő, Tihanyi Olivér László, Archie Hawkins, Batizi-Pócsi Balázs, Nikic Nemanja, Hegedűs Márk.
Vezetőedző: Vas László

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Nagy Sándor, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Szalai Dániel, Hursán György, Babinyecz Balázs, Hodonicki Márk, Bora György, Anton Bidzilya, Horváth Péter. Cserék: Ribánszki László, Gránicz Patrik, Lukács Raymond Barna, Váradi Ádám, Máris Dominik, Lászik Milán, Paudits Patrik.

Sárga lap: Hursán György (29. perc), Szabó Péter (37. perc), Adamcsek Máté (44. perc), Geiger Norbert (44. perc), Óvári Zsolt (61. perc), Nagy Sándor (68. perc).

Nézőszám: 3.500

A mérkőzést a piros-fekete szerelésben pályára lévő hazaiak kezdték veszélyesebben. Az 5. percben Adamcsek szabadrúgását kellett Czinanónak hárítania. Öt perccel később újabb pontrúgásból veszélyeztetett a Pécs, ezúttal Óvári lövése jelentett veszélyt a csabaiak kapujára. Az első komolyabb vendég helyzet a 19. percben érkezett, amikor Hodonicki lőtt távolról, de Helesfay könnyedén hárított. A felek próbáltak kibontakozni a játékrész hátralévő részében, de veszélyes helyzetet egyik oldalon sem tudtak kialakítani.

Fotó: Kurdi József

A második félidő első komolyabb helyzetét Pantovic alakította ki az 58. percben, aki három hazai védőn verekedte át magát, majd a kapu felé pöckölte a labdát, de erő nem maradt a lövésre. A hazaiak a 69. és a 83. percben is közel álltak a vezetést jelentő gólhoz, de mind a két alkalommal Szalai mentette meg a csabaiakat. A találkozó utolsó tíz percében a PMFC volt mezőnyfölényben és ennek megfelelően ostromolta a vendégek kapuját. A 88. percben mégis a Lilák jutottak nagy helyzethez: Gránicz és Pantovic szép összjátéka után azonban kapu mellé ment az emelés.

A négy perc ráadás sem hozott gólt, így maradt a gólnélküli döntetlen és a pontosztozkodás. A Békéscsaba 1912 Előre öt fordulót követően továbbra is veretlen az NB II-ben és a tabella 8. helyét foglalja el.

Vas László: – Úgy gondolom, hogy ebben a mérkőzésben több volt. A munka, a hozzáállás, a mérkőzésre való felkészülés rendben volt. Kicsit más jellegű Békéscsabát vártam, mint amit kaptam – legfőképp az első félidőben. Mentünk, tettük a dolgunkat, de ettől függetlenül a mai napon hiányzott belőlünk az a fajta minőség, ami át tudta volna billenteni a javunkra a mérkőzést – rengeteg lehetőségünk volt, apró sanszok, hogy felőröljük őket. Ami viszont pozitív, hogy ismét nullára lehoztuk a meccset és szinte esélye sem volt az ellenfélnek a gólszerzésre. Talán kezd összeállni az a fajta védekezés, amit elképzelnék, de előre kicsit élesebbnek kell lennünk a jövőben.

Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz mérkőzés volt és azt tudni kell, hogy az elmúlt héten rengeteg problémánk volt: a fiatal-szabály és sérülések miatt is kiestek játékosok a csapatból. Rengeteg gonddal küszködtünk, de ennek ellenére megpróbáltuk a lehető legmasszívabb összeállítást feltenni a Pécs ellen, amely védekezésben is stabil – ez látszódott is. Mivel nyolc nap alatt három mérkőzést kell játszani, így kicsit sáfárkodnunk kellett kerettel, hiszen mind a három meccsre a legjobb csapatot szeretnénk felküldeni. Azt terveztük, hogy a második játékrészben meglepjük őket, hiszen voltak olyan játékosok még a kispadon, akik képesek erre. Tudtuk, hogy a Pécs igen jó csapat, nagy nyomást tud az ellenfelekre tenni, magasan, előre védekeznek és sok labdát szereznek, ezért megpróbáltuk elrontani a játékukat, ami jórészt sikerült is. Rengeteg felívelés, párharc volt a mérkőzésen, de azt is be kell vallanunk, hogy ma este nem játszottunk azon a szinten, amelyen én szerettem volna. Az átmenetek nem sikerültek, keveset tudtunk előre focizni, de az utolsó 15-20 percben azért mi is megmutattuk, hogy tudunk veszélyesek is lenni. Óriási küzdelem volt a pályán, mind a két csapatnak gratulálok és köszönöm szurkolóinknak, akik ekkora távolságba is elkísérték a csapatot!

Készítette: Pécsi TV

YouTube Élő tudósítás Információk Jegyzőkönyv Tabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!