Osztályozó mérkőzések sorsolása

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 188 másodperc.

A 2023/24. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság részvételi jogáért a 2022/23. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság 16-18. helyezett csapatai (3 csapat) és a 2022/23. évi NB III. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság 3 csoportjának 1. helyezett csapatai (3 csapat) között osztályozó mérkőzések kerülnek megrendezésre.

Magyar Labdarúgó Szövetség

Az osztályozó sorsolásakor a 2022/23. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szerepelt csapatok (3 csapat) a 2022/23. évi NB III. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szerepelt csapatokkal (3 csapat) kerülnek összesorsolásra.

Az osztályozó mérkőzések pályaválasztó csapatai külön kerülnek kisorsolásra.

Az osztályozók eredménye beleszámít az éves összeredménybe.

A sorsolás időpontja: 2023. május 23. (kedd) 11:00 óra

A sorsolás helyszíne: MLSZ Székház (1112 Budapest, Kánai út 2/d.)

A sorsolás lebonyolítása:

A 2022/23. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság 16-18. helyezett csapatai (3 csapat) és a 2022/23. évi NB III. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság 3 csoportjának 1. helyezett csapatai (3 csapat) neve külön-külön serlegbe kerül elhelyezésre.

A 2022/23. évi NB III. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban résztvevő csapatok közül kihúzott sportszervezethez kerül kihúzásra a 2022/23. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban szereplő sportszervezet csapata.

A párosítások kihúzása után kerül kisorsolásra, hogy a sorsoláson elsőnek kihúzott csapat az első mérkőzésen vagy a visszavágó mérkőzésen lesz a pályaválasztó.

Osztályozó 1. mérkőzés időpontja: 2023. május 28. (vasárnap) 17:30 óra

Osztályozó 2. mérkőzés időpontja: 2023. június 4. (vasárnap) 17:00 óra.

A 2023/24. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság részvételi jogának (indulási jog) eldöntése az alábbiak szerint történik:

1. A 2023/24. évi NB II. osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokság részvételi jogát eldöntő osztályozó kupa rendszer szerint kerül megrendezésre úgy, hogy minden csapat kétszer játszik ellenfelével, egy hazai és egy idegenbeli mérkőzésen.
  2. Az a csapat szerzi meg a részvételi jogot, amelyik a két mérkőzésen több gólt szerez.
  3. Ha a két lejátszott mérkőzésen mindkét csapat ugyanannyi gólt szerzett, a visszavágó mérkőzés rendes játékidejének leteltét követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. A hosszabbításban több gólt szerző csapat szerzi meg a részvételi jogot.
  4. Ha a hosszabbítás során mindkét csapat ugyanannyi gólt szerez, vagy nem születik gól, akkor a részvételi jog a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.
  5. Ha hosszabbításra van szükség, öt perc szünetet kell tartani a rendes játékidő vége és a hosszabbítás kezdete között.
  6. A büntetőpontról történő rúgásokat az IFAB játékszabályaiban meghatározott eljárásnak köszönhetően kell végrehajtani.