Magyar Kupa sorsolás

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 140 másodperc.

A Magyar Labdarúgó Szövetség tájékoztatása szerint a Magyar Kupa 2017/2018-as szezon 7. fordulójának sorsolását 2017. szeptember 22-én (pénteken) 10:00 órakor tartották az MLSZ Székház Konferenciatermében.

A sorozatban 2017. október 25-én, a legjobb harminckettőbe jutásért játszanak majd a résztvevő csapatok. A sorsolás technikai részéhez tartozik, hogy a 7. és 8. fordulóba bekerülő, NB I-es bajnokságban szereplő együttesek kiemelést élveznek, ebben a szakaszban még nem kerülhetnek egymással szembe. Ennek megfelelően ezeket a sportszervezeteket külön serlegbe helyezik, melléjük az össze többi versenyben lévő, NB II-es vagy alacsonyabb szintű csapat nevét tartalmazó urnából húznak ellenfelet, a folytatásban pedig a fennmaradó 40 klubot sorsolják párba.

A következő fordulóban a Békéscsaba 1912 Előre csapata Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe utazik, ahol a Megyei I. osztály második helyezettje, a Mád FC együttese lesz az ellenfél.

A 7. fordulóban is az alacsonyabb osztályú csapat (azonos osztályból sorsolt csapatoknál az elsőként kihúzott) a pályaválasztó. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a ráadás során is mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el vagy nem esik gól, abban az esetben a büntetőpontról elvégzett rúgásokkal dől el, melyik fél léphet a következő körbe.

A Magyar Kupa 7. fordulójának játéknapjai 2017.10. 24 (kedd) és 2017. 10. 25. (szerda). Villanyvilágítás hiányában a legkésőbbi kezdési időpont: 13:30 óra.