Magyar Kupa 2018/2019. 8. forduló

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 119 másodperc.

A 8. forduló párosításainak sorsolását az előző forduló utolsó mérkőzése után tartották meg. Ennek értelmében a Békéscsaba 1912 Előre a Soroksár SC otthonában folytatja 2018. december 5-én (szerda) 12:00 órakor.

A hivatalos játéknapok: 2018. december 4-5. (kedd-szerda)

A Kupa 7. és 8. fordulójába továbbjutott 2017-2018. évi NB I. osztályú bajnokságban szereplő csapatok kiemeltek, a fordulók sorsolásakor nem kerülhetnek egymással párosításra. A 6-12. fordulók sorsolásakor nincs területi kiemelés. Az 1-8. forduló mérkőzései esetén: amennyiben a két csapat között bajnoki osztálykülönbség van, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, amennyiben azonos szintű osztályban játszanak, akkor a sorsoláson elsőnek kihúzott csapat a pályaválasztó.

Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.

A legjobb 32 mezőnyének párosítása: Kaposvári Rákóczi – Újpest FC, FC Ajka – MTK-Budapest, Budafoki MTE – MOL Vidi FC, Budaörs – DVTK, Vasas FC – DVSC, Pénzügyőr SE – Puskás Akadémia FC, Sényő FC – FTC, Szentlőrinc SE – Kisvárda, Tiszaújváros – Budapest Honvéd, Siófok – Paks, Iváncsa KSE – Haladás, III. kerületi TVE – Mezőkövesd, Érdi VSE – Andráshida SC, Tiszakécske – Füzesgyarmat, Sajóbábony – Taksony SE, Soroksár SC – Békéscsaba 1912 Előre.

A Magyar Kupa 9. forduló sorsolása december 5-én (szerda), körülbelül 22:50 órától a Magyarország-Spanyolország női kézilabda EB mérkőzés után, a Góóól! műsort követően az M4 Sportcsatorna stúdiójában elő adásban kerül lebonyolításra.