A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. május 29. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Dobos Dávid, Pálinkás Donát Ferenc

Kazincbarcika: Megyeri Gábor József, Szemere Balázs, Kristófi Sándor, Nagy János Patrik, Szabó Balázs, Süttő Attila, Ádám Ferenc József, Ur László, Heil Valter, Schildkraut Krisztián, Pálinkás Gergő János. Cserék: Fila Károly, Kréti Gergő, Pinyaskó László, Sinanovic Sinan, Dvorschák Gábor, Keményffy Máté Tamás, Székely Krisztián Sándor, Laczkó Milán, Márton András, Rjaskó Viktor.
Vezetőedző: Varga Attila

Békéscsaba: Krnács Richárd, Zahorán Áron, Zvara Levente Mátyás, Styecz Bence, Korógyi Szabolcs, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Babinyecz Balázs, Marik Soma, Szabó Csaba, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Sipaki Patrik Martin, Pap Szabolcs, Borbély Bence Boldizsár, Mágocsi Bence.
Edző: Marik László

Gólszerzők: Kristófi Sándor (24. perc), Nagy János Patrik (30. perc), Korógyi Szabolcs (32. perc), Pálinkás Gergő János (56. perc), Mágocsi Bence (78. perc).

Sárga lapok: Zahorán Áron (28. perc), Süttő Attila (59. perc), Varga Tamás Károly (70. perc), Szabó Csaba (72. perc), Szabó Balázs (83. perc), Mágocsi Bence (93. perc).

A harmadosztályú bajnokság záró körében, az aranyérmes Kazincbarcika otthonában volt jelenése a Békéscsaba 1912 Előre második csapatának. A lila-fehér fiatalok becsülettel végezték dolgukat, ezzel pedig mindvégig éles mérkőzésre késztették a Keleti csoportból kimagasló borsodi ellenfelet.

A kezdeti hazai fölény tíz perc után alább hagyott, ettől kezdve változatos játék folyt több csabai lehetőséggel és ígéretes lövéssel. A csapatok sorra alakították ki a helyzeteket és a félidő közepétől a gólokkal sem maradtak adósak. A Barcika a 23. percben Kristófi révén használta ki a vendégek első megingását (1–0). Hat perccel később már kettővel járt előrébb a hazai együttes, miután Nagy János távoli lövése is utat talált Krnács kapujába (2-0). A csabaiakat nem törték meg a kapott gólok, továbbra is harcosan játszottak. A 32. percben Zahorán bal oldali beadásából Korógyi szépített, ezzel ismét nyílttá téve a meccset (2-1).

Az iram nem változott a második játékrészben sem, de a csapatok kapu előtti aktivitása alább hagyott a folytatásra. A borsodiak újabb találata az 55. percben született, amikor egy beadást Pálinkás bólintott a csabai kapuba (3-1). Negyedóra múltán ismét a barcikai támadó növelhette volna az előnyt, de a fejesét ezúttal Krnács védte nagy bravúrral. Az előrések erőfeszítései a 78. percben hozták meg az eredményt, amikor a csereként beállt Mágocsi szépített (3–2).

A meccs finise már nem hozott változást az eredményben, a csabaiaknak nem sikerült elrontaniuk a helyiek aranyünnepét, ennek ellenére a teljesítményük nem okozott csalódást.

Marik László: – Ritka jó mérkőzés volt, sportszerű keretek között. Játékosaink minden dicséretet megérdemelnek, hiszen kiadták magukból a maximumot és teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokcsapatnak. Ezt az eredményt öt 17 éves játékossal értük el, ám ha picivel nagyobb szerencsénk van a végén, döntetlen is lehetett volna belőle.

Ezzel a harmadosztályú bajnokság véget ért, és a Békéscsaba 1912 Előre II. a Füzesgyarmat utolsó fordulóban elért győzelmének köszönhetően a 11. helyen végzett, a mérleg 14 győzelem, 8 döntetlen, 16 vereség, valamint 50 bajnoki pont. Második csapatunk megállta helyét és újoncként megkapaszkodott az NB3-ban, kemény és kitartó munkával a biztos középmezőnyben zárt. Gratulálunk a csapatnak, a stábnak, jó pihenést és hasznos felkészülést kívánunk az új szezonra!

Hajrá Lilák!

A bajnokavató mérkőzésre mindenki számára ingyenes belépést biztosítanak, a jegypénztárak ezen a napon nem nyitnak ki. A mérkőzés előtt színes programokkal várnak mindenkit, így a Kolorcity Aréna kapui már 15:30 órakor kinyitnak. A bajnoki mérkőzésen minden büfé üzemel majd és a kiszolgálótér előtt focis ügyességi játékokon vehetnek részt a gyerekek és felnőttek egyaránt. A találkozó teljes ideje alatt ingyenes arcfestést kérhetnek a szurkolók, illetve egy fotósarokkal is készülnek, hogy emlékezetessé tegyék az eseményt. A találkozó előtt és a félidőben a Flash Stúdió táncosai gondoskodnak a jó hangulatról. A mérkőzést követően kerül sor a Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos díjátadó ceremóniájára. Az éremátadással egybekötött bajnokavató a Kolorcity Aréna hazai lelátója előtt kerül lebonyolításra.

Élő tudósítás Jegyzőkönyv Tabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!