A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. március 14. (vasárnap) 14:30 óra

Asszisztensek: Aradi József, Rózsa Dávid

Kazincbarcika: Horváth László, Németh Tamás, Oldal Tibor, Kovác Alan, Oltean Sergiu Adrián, Tóth Borisz Alexander, Mikló Roland, Szűcs Kornél, Toma György, Farkas András, Tóth-Gábor Kristóf. Cserék: Szemerédi Norbert József, Dávid Zoltán Gergő, Majzik Adrián, Korbély Kristóf, Auer Ákos, Kalmár Benedek, Kovács Máté Krisztián, Takács Tamás.
Megbízott edzők: Dzurják József és Koszta Péter

Békéscsaba: Krnács Richárd, Farkas Márk, Nagy Sándor, Szabó Péter, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Kovács Ádám Tibor, Bora György, Horváth Péter, Kasik Ákos, Paudits Patrik. Cserék: Uram János, Kitl Miklós, Mészáros Márk, Lukács Raymond Barna, Máris Dominik, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Styecz Bence.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerző: Kitl Miklós (55. perc – öngól).

Sárga lapok: Tóth Borisz Alexander (25. perc), Nagy Sándor (39. perc), Mikló Roland (83. perc), Lukács Raymond Barna (92. perc), Preisinger Sándor (93. perc).

Piros lap: Kovács Máté Krisztián (74. perc).

55. perc: a tizedik hazai szöglet után az előre húzódó Farkas András csúsztatta meg a labdát, amelybe a játékvezető szerint még Kitl Miklós is beleért, így öngólként került a jegyzőkönyvbe, 1–0.

Fotó: MW

A kiesés ellen harcoló hazaiak a 8. percben veszélyeztettek először, Toma lövését Krnács kapus mentette szögletre. A békéscsabaiak is próbálkoztak, az első negyed órában két szögletet is rúghattak a vendégek, a folytatásban viszont főképp mezőnyjáték folyt a pályán. A 19. percben balról Mikló tört a tizenhatoson belülre, lövését azonban Krnács védte. A 24. percben Szabó Péter szögletét Horváth kapus húzta le. Egy perccel később Tóth Borisz kapott sárga lapot. Pár perccel később Toma átadását a csabai tizenhatosnál Farkas Márk kapcsolta le a kilépő Kovác elől. A 37. percben Kovác Alan 15 méteres lövése után, Krnács vetődve ütötte az alapvonalon túlra a játékszert. A 42. percben Tóth Borisz lövését hárította a békéscsabai hálóőr.

A szünetben Preisinger Sándor cserélt, Babinyecz helyére Kitl állt. Az 55. percben a tizedik hazai szöglet után megszerezték a vezetést a barcikaiak. A lila-fehérek a gól után kettőt is cseréltek, Máris és Hodonicki léphetett pályára. A 61. percben Paudits lövését bravúrral mentette szögletre Horváth kapus. Két perccel később Máris fejelt nagy helyzetben mellé. Ment előre a Békéscsaba, de a vezetése birtokában már sokkal nyugodtabban játszhatott a borsodi alakulat. A 73. percben Németh szabadrúgását tolta kapu fölé Krnács kapus. Az utolsó negyed órára emberelőnybe került az Előre, mert a csereként beállt Kovács Máté szabálytalankodott Lukács ellen, amiért a kiállítás sorsára jutott. Próbálkoztak is a vendégek, több lehetőségük is volt, de nem tudtak egyenlíteni. A 92. percben ráadásul még Lukács is besárgult.