A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 305 másodperc.

Időpont: 2015. október 14. (szerda) 14:00 óra

Asszisztensek: Tóth II. Vencel, Ring György

Kisvárda: Tarczy Pál, Koronczi Bence, Kardos Norbert, Graszl Károly, Fazakas Géza, Minczér Tibor, Müller Zsolt, Kulcsár Kornél, Molnár Róbert, Vári Barnabás, Eszlátyi István. Cserék: Fülöp Gergő, Lázár Zsolt Albert, Csilus Tamás, Marcolini Dantes Bertucci Lucas, Koszta Márk, Cser Tamás, Kornutyak Volodymyr.
Vezetőedző: Soós Imre.

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Damjanovic Slavko, Piermayr Thomas, Juhász György, Bagi István, Koroudjiev George Assenov, Borbély Bálint, Szalai Dániel, Kertész Tamás, Szilágyi Péter. Cserék: Ilizi Lubos, Birtalan Botond, Spitzmüller István, Vadász Viktor, Viczián Ádám, Vaskó Tamás, Laczkó Zsolt.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Koroudjiev George Assenov (30. perc), Laczkó Zsolt (78. perc), Koszta Márk (93. perc).

Sárgalapok: Minczér Tibor (36. perc), Piermayr Thomas (42. perc), Juhász György (66. perc), Borbély Bálint (69. perc), Bagi István (75. perc).

Meggyőző teljesítménnyel vette a labdarúgó Magyar Kupa harmadik körét a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek a Mezőkövesd után egy újabb, jól feltuningolt NB II-es ellenfelet búcsúztatott Kisvárdán. A siker értékét emeli, hogy a szabolcsiak nem adták olcsón a bőrüket.

Mindkét szakvezető a második sorát küldte csatába. A hétvégi NB II-es bajnoki fordulóban Mezőkövesden nyerni tudó hazai csapatból például csupán Graszl Károly maradt meg hírmondónak, de a másik oldalon Zoran Spisljak is a szombati debreceni csatára pihentette legjobb formában lévő emberei döntő többségét.

Kezdetben a csabaiak jobban csipkedték magukat, de 10 perc után fordult a kocka, a hazaiak elkezdtek „kellemetlenkedni”, különösen Molnár és Vári okozott sok fejtörést a sebezhető csabai védelemnek. Negyedóra múltán Mursits kapusnak a gólvonalról kellett bravúrral mentenie. A második negyedóra viszont meghozta az Előre vezető gólját. Bagi passzával Koroudjiev cselezgetett a tizenhatoson belül, amikor egy láb eltalálta. Kassai Viktor nyomban a tizenegyes pontra mutatott, a büntetőt pedig maga a sértett értékesítette, 0–1. A hazaiak töretlen elszántsággal küzdöttek a folytatásban is és nem sokkal a szünet előtt egy szabadrúgás utáni kavarodás végén kis híján kiegyenlítettek, de Mursits ismét hatalmasat mentett. A folytatásban iramos mezőnyjáték folyt, helyzet mindkét oldalon akadt, gólt azonban a vendégek értek el újabbat, amit két csereember hozott össze. Viczián viharzott el a jobb oldalon, majd átívelt a túloldalra, ahol Laczkó lapos lövése utat talált a hazaiak kapujába, 0–2. Néhány minutával később Bagi forgácsolta szét a felső lécet, a lepattanó labda azonban a játékvezető szerint nem haladt át a gólvonalon, pedig találatot érdemlő löket volt! A hazaiaknak a hosszabbítás utolsó pillanataiban sikerült szépíteniük Koszta révén, aki egy szögletnél közelről bólintott Mursits kapujába, 1–2.

A meccs összképét tekintve az Előre megérdemelten jutott tovább, de a várdai „második számú” alakulat teljesítményét sem érheti szemrehányás, hiszen a meccs túlnyomó részében méltó ellenfele volt élvonalbeli ellenfelének.

Zoran Spisljak: – A továbbjutás volt a cél, amit a csapat elért. Az első félidőben a Kisvárdának voltak nagyobb, mégis nekünk sikerült előnyt szereznünk. Szünet után már átvettük az irányítást, ennek eredményeként két gólt összehoztunk, és jó pár helyzetet is kialakítottunk.

Belépőjegyek a helyszínen 1.000,- Ft / fő áron válthatók.

Vendég szurkolók a következőképpen közelíthetik meg a stadiont: a 4 számú főúton Kisvárdához érkezve, a körforgalom első kijáratán kell beérkezni a városba. Azt követően még egy körforgalom második kijáratánál kihajtani, mely után pár száz méterre kell balra fordulni az uszodánál, konkrétan a várfürdő bejáratához/parkolóihoz. Itt lehet majd parkolni.

VIP és regisztrált vendégeknek a következő érkezési útvonalat javasoljuk: a 4 számú főúton Kisvárdához érkezve, a körforgalom első kijáratán kell beérkezni a városba. Azt követően még egy körforgalom második kijáratánál kihajtani és az első kereszteződésnél balra kell fordulni egy alsóbb rendű útra, mely félig szilárd burkolatú, félig földes út. Itt a vendégeknek egy kapubejáróig kell hajtani, ahol biztonsági őrök fogadják őket és a parkolóba irányítják. A VIP vendégek elölről is megközelíthetik a pályát, de ebben az esetben a bejáratnál történő jegyárusítás miatt fennakadások lehetnek!