Időpont: 2017. december 3. (vasárnap) 13:00 óra

Cím: 3580 Tiszaújváros, Teleki Blanka út 6.

Asszisztensek: Szalai Dániel, Vígh-Tarsonyi Gergő

KBSC: Gábor Péter, Lőrinc Patrik Márton, Palmes Raul-Ioan, Tóth Szabolcs, Boros Gábor, Sigér Ákos, Süttő Attila, Mikló Roland, Kovács Olivér, Hegedűs Dávid, Belényesi Csaba. Cserék: Botló Ádám, Constantinescu Dan-Marius, Burics András, Kristófi Sándor, Engel Alex, Micsinai Miklós.

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Mészáros Márk, Szatmári István, Nagy István, Tóth Dániel, Viczián Ádám, Pilán Márkó, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert. Cserék: Máthé Gábor, Ilyés Tamás, Urbin Péter, Gránicz Patrik, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Kiss László.

Gólszerző: Birtalan Botond (90. perc).

Sárga lapok: Nagy Sándor (70. perc), Palmes Raul-Ioan (89. perc).

Fotó: Elekes Sándor

A szerdai kupameccsen sem volt a legjobb állapotban a Tiszaújvárosi Sportcentrum pályája, vasárnapra azonban már megérkezett az igazi tél, így hóesésben, nem túl ideális körülmények között kezdődött meg mérkőzés.

Az első akció a vendéglátók nevéhez fűződik, amikor az 5. percben Süttő cselezgetett a bal szélen, majd Tóthnak passzolt, aki 17 méterről kicsivel lőtt a kapu mellé. A 15. és 17. percben viszont már Birtalan is helyzetekbe került, előbb egy bedobás után bombázott kapura, majd a tizenhatoson belül megkapott játékszert irányította Gábor kapus felé. Három egységgel később Sigér beívelt szabadrúgását Belényesi fejelte rá, de Ribánszki biztosan védett. A 21. percben Palmes vezette a pettyest, majd 40 méterről kapura lőtt, a csúszós játékszert azonban Ribánszki jobbnak látta kiütni. A kipattanó Boros elé került, aki szerencsére a léc főlé lőtt. A 27. percben cserélnünk kellett, a megsérült Mészáros helyett Babinyecz érkezett. A játékrész hátralévő ideje főképp mezőnyjátékkal telt, így gól nélkül vonultak szünetre a mérkőző felek.

Fotó: facebook.com/kbscfc

A második félidőben is nehéz volt talpon maradni, hiszen a folyamatos hóesés egyre nehezebbé tette a focit. Az első említésre érdemes momentumot az 57. percben jegyezhettük fel, amikor Nagy István szánta el magát lövésre, a próbálkozás azonban elkerülte a hazai portát. A 61. percben Boér Gábor megkezdte a frissítéseket, és a meghúzódott Tóth helyett Urbin léphetett pályára. Egy perccel később talán az eddig legnagyobb helyzet maradt ki a házigazdák előtt, amikor Süttő ívelt a bal oldalról a kapu elé, Tóth üresen érkezett az ötösön belül, de fejese a kapu mellé szállt. A 66. percben a nagy kedvvel játszó Süttő végzett el szabadrúgást 18 méterről, a jobb felső sarokba tartó labdát Ribánszki bravúrral szögletre ütötte. A 73. percben kettős cserével frissített Vitelki Zoltán: Boros helyett Engel, Hegedűs helyett Constantinescu jelentkezett játékra. A 79. percben ismét Ribánszki pillanatai következtek, amikor Mikló ugratta ki Süttőt, aki két cselt követően kapura lőtt, de kapusunk ismét hárított. A 83. percben megrezdült a barcikai háló, azonban Urbin fejese les miatt érvénytelennek bizonyult. Örök igazság, hogy egy mérkőzés kilencven percig tart, hiszen a mérkőzés végén Urbin lerántásáért Böcskei játékvezető büntetőt ítélt, amit Birtalan értékesített a 90. percben, 0-1.

Az eredmény ezután már nem változott, így sorozatban harmadik meccsünket nyertük meg. Egy hét múlva pedig már hazai pályán tehetünk pontot a 2017-es évre.

Boér Gábor: – Futballról a mai napon nem nagyon beszélhetünk, hiszen a pálya játékra alkalmatlan volt. Ettől függetlenül a két csapat férfias küzdelmet vívott, rengeteg párharc, beívelt labda, óriási küzdelem jellemezte a mérkőzést. Várható volt, hogy egy beívelésből vagy pontrúgásból dőlhet el a három pont sorsa, szerencsére ezúttal nekünk jött ki a lépés. Úgy gondolom, hogy az elmúlt időszakban megdolgoztunk ezért a sikerért is, hiszen eddig ilyen dolgokban nem kifejezetten volt részünk. Most visszakaptunk a szerencséből egy kicsit, de ebben csakis annak lehet osztályrésze, aki tesz is érte. A sok munka előbb-utóbb mindig megtérül, örülünk a nagyon fontos három pontnak és dolgozunk tovább. Szimpatizánsainknak köszönjük, hogy ilyen rossz időben is elkísérték a csapatot.

Készítette: Békéscsabai Médiacentrum Kft.