Időpont: 2024. július 28. (vasárnap) 19:00 óra

Cím: 7761 Kozármisleny, Alkotmány tér 57.

Asszisztensek: Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel

Kozármisleny: Lékai Soma, Kirchner György Krisztián, Major Sámuel, Nagy Erik, Schuszter Ronald, Vajda Roland Ottó, Kozics Barnabás, Pesti Zoltán, Daru Bence, Horváth Dániel, Turi Tamás Kristóf. Cserék: Oroszi István, Ikonomou Konstantinos, Beke Péter, Hegedüs Levente Tamás, Koszovscsuk Olekszandr Szerhijovics, Lépő Kristóf, Horváth Péter, Kócs-Washburn Erik Endre, Kiss Balázs, Barkóczi Benedek.
Vezetőedző: Pinezits Máté

Békéscsaba: Póser Dániel (90), Kovács Gergő (3), Szabó Bálint (5), Tóth Máté (6), Zádori Krisztián (18), Mikló Roland (19), Kuzma Hunor Álmos (22), Csató Martin (24), Kóródi Nándor (27), Czékus Ádám (37), Kővári Róbert (77). Cserék: Uram János (26), Komáromi Csongor (2), Pintér Norbert (7), Vólent Roland (10), Hulicsár Máté (14), Hodonicki Márk (16), Gyenti Kristóf (42), Sármány Kristóf (70), Maronyay Zalán Gábor (71), Pelles Patrik András (78).
Vezetőedző: Csató Sándor

Gól Gólszerzők: Pintér Norbert (86. perc), Kirchner György (95. perc).

Sárga lap Sárga lapok: Kovács Gergő (3. perc), Czékus Ádám (54. perc), Kócs-Washburn Erik Endre (66. perc), Pintér Norbert (69. perc), Nagy Erik (74. perc), Molnár Levente (94. perc).

Kemény csatát hozott a bajnokság első fordulója Kozármislenyben, csapatunk mindent bevetett a kék-fehérek ellen a siker érdekében és főképp az első félidőben volt tartása az együttesnek, egyszóval, jól néztünk ki a pályán.

HR-Rent Kozármisleny - Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (0-0)

Fotó: Laufer László

A hazaiak többször rövidpasszos játékkal próbálták áttörni védelmünk sorait, igazán veszélyes helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. A magasan végrehajtott letámadásaink rendre zavart okoztak a Kozármisleny védelmében, kísérleteink azonban nem voltak eléggé pontosak.

Ahogy a percek peregtek, már-már azt hitte a közönség, hogy gól nélkül ér majd véget a találkozó. A 87. percben viszont jött a hideg zuhany a hazaiak számára: egy szögletet követő jobbról érkező beadást a hosszú kapufánál álló Pintér Norbert sodorta át a gólvonalon, pedig Lékai is odaért és megpróbált ráfeküdni a labdára (0-1). Már-már mindenki a lefújást jelző sípszót várta, amikor egy némileg könnyen megadott szabadrúgást Kirchner a hosszúba tekert, megmentve ezzel egy pontot a hazai együttesnek (1-1).

Összességében elmondható, hogy két pont sajnos Kozármislenyben maradt, nyilván ez még akár a rutintalanság számlájára is írható, de ettől függetlenül már az első mérkőzésen látszott a tudatos és fegyelmezett játék, tudtuk mit és hogyan akarunk végrehajtani a pályán, egyszóval ez az idegenben szerzett egy pont még értékes lehet a végelszámolásnál.

Csató Sándor: – A hazai csapat jól kezdte a találkozót, nyomást gyakoroltak és beszorítottak minket. Az első negyed óra után viszont elkezdtünk lábra kapni. Amit elterveztünk, azt meg tudtuk valósítani, az első félidőben igazából csak a gól hiányzott. A második félidőt megint rosszul kezdtük, a hazaiaknak voltak pontrúgásból lehetőségeik, de a félidő második fele megint a miénk volt. Sajnálom, hogy nem sikerült megnyernünk a mérkőzést. Bármilyen ítélet születik, ki kell tudni húzni, meg kell tudni oldani, hogy ne maradjon kétség bennünk akár az ítélet miatt, akár amiatt hogy hibáztunk.

Pinezits Máté: – A mai mérkőzésben a szezonnyitó minden feszültsége, minden lüktetése benne volt. Sajnos ez magával hozta azt is, amit őszintén ki kell mondani, hogy nem volt túl jó mérkőzés és nem volt minőségi futball, de szerencsére ennél tudunk sokkal jobban is játszani. Azt gondolom, hogy teljesen megérdemelt, hogy a végén pontot csíptünk, az egész mérkőzés alatt melóztak annyit a srácok, hogy ez az egy pont meglegyen és úgy folytassuk a bajnokságot, hogy nem nulla pont van a nevünk mellett. Örülök, hogy letudtuk az első mérkőzést, mert ez a feszültség és ez a gát lemegy a csapatról és a játékosokról és ennél több focival és egy picit minőségibb játékkal tudunk menni felfele.

Mérkőzés információk, esemény, jegyzőkönyv, tabella:

Mérkőzés információkJegyzőkönyv

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!