Időpont: 2019. szeptember 29. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Aradi József, Ország Péter

Gyirmót: Rusák Edvárd, Nagy Patrik, Tóth Bence, Lipták Zoltán, Heffler Norbert, Szarka Ákos, Vass Ádám, Hudák Dávid, Zeke Márió, Villám Balázs, Májer Milán. Cserék: Pálfi Donát, Koltai Tamás, Szabó Lukas, Krebsz Máté László, Mayer Ádám, Lázár Patrik, Vogyicska Bálint.
Vezetőedző: Csertői Aurél

Békéscsaba: Ribánszki László, Farkas Márk, Nagy Sándor, Mészáros Márk, Olasz Dénes, Máris Dominik, Szalai Dániel, Király Patrik, Kovács Ádám Tibor, Szélpál Norbert, Anton Bidzilya. Cserék: Uram János, Károly Bálint, Nikola Pantovic, Hursán György, Babinyecz Balázs, Gréczi Márton Péter, Burai Erik Csaba.
Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerzők: Heffler Norbert (43. perc), Lipták Zoltán (59. perc).

Sárga lapok: Király Patrik (20. perc), Vass Ádám (23. perc), Tóth Bence (74. perc).

A vasárnapi találkozón a hazaiaknál két korábbi válogatott, a rutinos belső védő – Lipták Zoltán, és a középpályás – Vass Ádám is lehetőséget kapott. A vendégeknél a rutinos Nagy Sándor bekerült a kezdőbe.

43. perc: az NB I-et is megjárt, rutinos Heffler Norbert 25 méterről, szabadrúgásból tekert a csabai kapu bal alsó sarka felé. A labda a kapufáról pattant a vendégek kapujába, 1–0.

59. perc: Nagy Patrik szabadrúgása után Tóth Bence emelt középre, ahol az előrehúzódó Lipták közvetlen közelről fejelte a kapuba a labdát, 2–0.

A napsütéses, de szeles időben lejátszott mérkőzés elején kiegyenlített játék folyt, majd a hazaiak próbálkoztak többet. A 9. percben Villám átadása után Tóth Bence mintegy húsz méterről lőtt, Ribánszki a helyén volt. A folytatásban jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A lila-fehérek az első félórában kétszer is ígéretes akciót vezettek, de az utolsó átadásokba mindig hiba csúszott. Az első félidő legnagyobb helyzetét Olasz hagyta ki, aki egy ajándékba kapott labdát közelről nem tudott a kapuba lőni. A félidő lefújása előtt, egy jól eltalált szabadrúgásgóllal megszerezte a vezetést a Gyirmót.

Fordulás után a hazaiak az 59. percben az előrehúzódó rutinos Lipták révén rúgták második találatukat. A békéscsabaiak mentek előre, de akcióikban kevés volt a gólveszély. Schindler Szabolcs cserékkel próbálkozott, Hursán és Gréczi lépett pályára Kovács Ádám és Máris Dominik helyett, majd a 74. percben Olasz Dénes helyére Pantovic érkezett. A Gyirmót vezetése birtokában taktikusan játszott, tartotta az előnyt. A 72. percben Mayer lövését védte Ribánszki kapus. A hajrában már nem változott a találkozó állása, nagyobb helyzet egyik oldalon sem adódott.

A látottak alapján, ha az első félidőben adódó két nagy helyzetét kihasználja a Békéscsaba, másként is alakulhatott volna a találkozó. Ezzel a bajnoki táblázat 11. pozíciójából várhatjuk a Szeged elleni 12. fordulót – bár a tabella nem tükröz teljesen reális képet, hiszen a mezőny fele egy fordulóval kevesebbet teljesített. A 11. fordulót egyébként november 27-én (szerdán) rendezik meg.

Csertői Aurél:  Döcögősen indult a mérkőzés, de az első játékrész derekán sikerült elkapnunk a ritmust és előnnyel fordulhattunk. Szünet után már jobban játszottunk, nem volt átütő erő a vendégekben, hiszen nem hagytuk őket kibontakozni. Győzelmünk teljesen megérdemelt.

Schindler Szabolcs: – Az első félidőben jól és szervezetten játszottunk és megvoltak a gólszerzési lehetőségeink is. Sajnos ezekkel a helyzetekkel nem tudtunk élni, így most már veszélyzónába kerültünk. A másik csapat két pontrúgásból szerzett két gólt és ezekkel meg is nyerte a mérkőzést. Remélem mindenki érzi, hogy olyan helyzetbe kerültünk, amelyben mindenkitől sokkal többre van szükség!