Időpont: 2015. március 21. (szombat) 18:00 óra

Helyszín: Győr-Gyirmót, Gyirmót SE Sporttelep

Asszisztensek: Kepe Arnold, Kulman Tamás

Gyirmót: Somogyi Csaba, Beliczky Gergő, Madarász Márk, Présinger Ádám, Oross Márton, Bohner Roland, Papp Kristóf, Lengyel Dániel, Cseri Tamás, Graszl Károly, Kiss Máté. Cserék: Deli Zoltán, Nagy Sándor, Bobál Gergely, Gyurján Bence, Magasföldi József, Lázár Patrik, Paku Roland.
Vezetőedző: Sisa Tibor.

Békéscsaba: Mursits Roland, Balogh Milán, Koszó Balázs, Balog Zsolt, Juhász György, Borbély Bálint, Bagi István, Spitzmüller István, Király Patrik, Viczián Ádám, Szilágyi Péter. Cserék: Póser Dániel, Tölgyesi Viktor, Birtalan Botond, Balázs Richárd, Fehér Zsolt, Vólent Roland, Balogh Miklós.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Madarász Márk (28. perc), Szilágyi Péter (59. perc), Birtalan Botond (76. perc), Bobál Gergely (84. perc).

Fontos ponttal tarsolyában térhetett haza az Előre.

A forduló rangadóján a második helyezett Gyirmót a harmadik Békéscsabát látta vendégül. Az első negyedórában többet kezdeményezett az Előre, a legnagyobb lehetőség Bagi előtt adódott, aki egy bal oldali beadást követően csak centikkel célzott rosszul. Több helyzetet is kidolgoztak a hazaiak a meccs elején, a 28. percben pedig Madarász Márk révén a vezetést is megszerezték (1-0). A második félidőből mintegy negyed óra telt el, amikor jött a vendégek válasza: az 59. percben Király Patrik lőtt kapura, amelybe még Szilágyi Péter beleért, így a jegyzőkönyv szerint őt illeti a találat (1-1). A gól komoly zavarokat okozott a hazaiak soraiban. A 76. percben a néhány perccel korábban beállt Birtalan Botond a tizenhatosról sarkalt gólt – ami talán a szezon legszebb találata volt -, ezzel a vezetést is átvette a Békéscsaba (1-2). Az előny azonban nem tartott sokáig: a 84. percben Bobál Gergely értékesített egy ziccert, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt. A döntetlennek köszönhetően az első három helyen változatlan maradt a sorrend.

A lilákat mintegy harminc tagú szurkolótábor kísérte el a rangadóra. Köszönjük szépen a lelkes biztatást!

Sisa Tibor: – Többször eldönthettük volna a mérkőzést – ha csak a kapufákra gondolok, a végén mégis örülnünk kellett a döntetlent jelentő gólnak. Ez is a mi csapatunk…

Zoran Spisljak: – Gratulálnom kell mindkét csapatnak. Jó iramú, izgalmas mérkőzést játszottunk, amelyen mindkét gárda megérdemelte a pontot, igazságos az eredmény.