Időpont: 2022. szeptember 25. (vasárnap) 16:00 óra

Helyszín: Füzesgyarmat, Lázár Gyula Sporttelep

Cím: 5525 Füzesgyarmat, Kossuth utca 89.

Asszisztensek: Tőkés Róbert, Vilmányi Simon

Füzesgyarmat: Fildan Calin Florin, Kis Szabolcs, Achim Ádám Sándor, Cigan Cristian-Lucian, Kiss Gábor, Oltean Sergiu Adrián, Toca Bogdan-Florin, Popescu Gheorghe Robert, Achim Sebastian Zoltán, Vasilijevic Nikola, Pataki Zalán Lajos. Cserék: Raducu Constantin Sorin, Urbanowski Cristian Patrik, Szilágyi János Márton, Bartók István Dániel, Kanalos Tony-Markos, Bódis István Norbert, Zsibrita Gergő, Virág Tamás, Orovecz Ádám, Szabó Bence. Átlagéletkor: 27 év.
Vezetőedző: Szabados Tamás

Békéscsaba: Krnács Richárd, Zahorán Áron, Sipaki Patrik Martin, Balla Mátyás, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Sipos Gábor, Marik Soma, Izing Martin Ferenc. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Bacsa Krisztián, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Csák Albert, Komáromi Csongor, Mágocsi Bence, Rajsli Tamás. Átlagéletkor: 20 év.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerzők: Cigan Cristian-Lucian (33. perc), Achim Sebastian Zoltán (50. perc), Urbanowski Cristian Patrik (60. perc), Ilyés Tamás (64. perc).

Sárga lap: Popescu Gheorghe Robert (94. perc).

Az első félidőben a gyarmati együttes kezdeményezett kicsit többet, de a békéscsabaiak voltak valamivel veszélyesebbek. Egy felpattanó lövés vágódott veszélyesen a sárrétiek kapujára, de kicsivel elkerülte azt, később pedig az egyik védőtársa kelt a már verve lévő Fildan kapus segítségére. A másik oldalon is akadtak lehetőségek, de a vezetést eredményező találat Cigan egyéni kvalitásait dicsérte. A támadó a 33. percben egy bedobást követően a bal összeköt helyéről, 20 méterről tekert a hosszú felső sarokba, Krnács kapus nem védhette a pontos lövést (1-0).

Fotó: Erdős Csaba

Góllal kezdte a második félidő a hazai gárda. Egy labdaszerzést követően Cigan befelé cselezett a bal oldalról, lövés helyett pontosan tálalt a jobb oldalon érkező Achim Sándor elé, aki 13 méterről egy állítás után okosan emelt a jobb felső sarokba (2-0). Lendületben maradt a gyarmati csapat és a 60. percben a frissen beálló Urbanowski fejesével tovább növelte előnyét. A védő Achim Sándor jobb oldali szögletét bólintotta Krnács kapujába (3-0). A válasz sem váratott sokat: Ilyés 15 méterről lőtt úgy a kapuba, hogy a bal alsóban kikötő labdába csak beleérni tudott Fildan (3-1). Még egy sansz mutatkozott a további zárkózásra a vendégek előtt, amikor a meccs végén 11 méterről közvetett szabadrúgáshoz jutottak, de a lövést blokkolta a sorfal.

Boros Tibor: – Sikerült előrelépnünk a játék minőségét illetően, ami még most nem is volt a csapattal szemben elvárás. Ha már a fiúk kellemesen megleptek, akkor bízom benne, hogy a szezon hátralévő részben is tudják tartani ezt nívót. Úgy gondolom, hogy a mai mérkőzés kimenetele nem volt kérdéses.

Nagy Sándor: – A mezőnyben nyújtott munka rendben volt, akartban és helyzetkihasználásban múlt felül bennünket a Füzesgyarmat. A játékosoknak saját fejükben kell rendet tenniük, hiszen a kvalitásuk megvan ehhez az osztályhoz. Maguknak is akarniuk kell a sikert, ami szív és hit nélkül nem megy.