A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 799 másodperc.

Időpont: 2017. június 24. (szombat) 17:00 óra

Asszisztensek: dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás

DVTK: Ivan Rados, Nagy Tibor, Lipták Zoltán (C), Dejan Karan, Forgács Dávid, Diego Vela, Busai Attila, Nono Villar, Óvári Zsolt, Fülöp István, Szarka Ákos. Cserék: Bacsa Patrik, Ivánka Patrik, Kitl Miklós, Oláh Bálint, Ternován Patrik, Ugrai Roland.
Szakmai igazgató: Bódog Tamás

Békéscsaba / 1. féldő: Máthé Gábor, Babinyecz Balázs, Fehér Zsolt, Nagy Richárd, Pilán Márkó, Zahorán Balázs, Viczián Ádám (C), Gránicz Patrik, Gyurján Bence, Nagy Sándor, Kiss László.
Békéscsaba / 2. félidő: Ribánszki László, Szélpál Norbert, Urbin Péter, Kmetykó Kevin, Beszterczei Attila, Király Patrik, Nagy István, Szalai Dániel, Birtalan Botond, Eszlátyi István.

Gólszerző: Fülöp István (9. perc), Diego Vela (32. perc).

Fotó: dvtk.eu

A negyedik percben Óvári húzott balról középre, a 16-os előterében balra tette az érkező Szarka felé a labdát, de a védők tisztáztak. Hatvan másodperccel később Fülöp beadását tisztázták Szarka elől, majd Szarka lőtt estében 14 méterről, Máthé fogta a labdát. Aztán Busai szerzett labdát az ellenfél térfelén, Szarkához passzolt, aki 16 méterről lőtt, de nem elég erősen, Máthé vetődve védett. A 9. percben Óvárit vágták fel a 16-oson belül, a megítélt büntetőnél Fülöp István állt a labda mögé, és a jobb alsó sarokba bombázott, 1-0. A 10. percig kellett várni az első békéscsabai szögletre, melyet Karan fejelt ki az ötösről. Az első negyedóra végén, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után, Gránicz lőtt 20 méterről, Rados vetődve védett. Egy perccel később Óvári lőtt jobbról, éles szögből az oldalhálóba. A 28. percben egy jobb oldali csabai szabadrúgás után senki nem ért hozzá a labdához, ami elment a lábak között és éppen csak elkerülte a hosszú alsó sarkot. A 34. percben a hazaiak kezdték meg a cseréket, Busai Attila helyett Oláh Bálint lépett pályára. Egy perccel később pedig Gránicz szabadrúgását ölelte mellre Rados. Majd a 32. percben Nono parádés mélységi indítást adott a felezővonal közeléből Diego Vela irányába, aki átvette, majd 10 méterről jobbról a kapuba lőtt, 2-0. Hátrányban sem adtuk fel és megpróbáltunk kontrázni, melyet sikerült egy szöglettel befejezni. A diósgyőriek viszont lendületbe jöttek és Fülöp ugratta ki Óvárit, aki elsőre lelassult, de utána megverte egy az egyben védőjét és balról jobbal a hosszú oldali kapufát lőtte ki.

A második játékrészre mindkét mester szinte teljesen új sort küldött a pályára. A második félidő első tíz percében a hazaiak domináltak, folyamatos támadásokkal próbálták meglepni a békéscsabai védőket. Az 57. percben Beszterczei unta meg a banánt és megiramodott a jobb oldalon, Tucsa sprintelt és becsúszva szerelt. Két perccel ezután Ugrai lőtt 22 méterről, Ribánszki kezéről szögletre pördült a labda, a sarokrúgás után viszont a fejpárbaj hazai szabálytalansággal ért véget. A 60. percben Tamás Márk helyett Ivánka Patrik kapott játéklehetőséget. Öt perccel később egy csabai beadás után Urbin fejelt 8 méterről, Antal fogta a labdát. Majd újabb csere következett a 71. percben, amikor Lipták Zoltán helyett Orosz Marcell is kapott bő negyedóra játéklehetőséget. Egy perccel ezután kavarodás alakult ki egy csabai szöglet után a hazai kapu előtt, de a többszöri próbálkozás után lest fújt a spori. Tizenkét perccel a rendes játékidő vége előtt szabadrúgáshoz jutott a DVTK, Ugrai lövése a sorfalat érintve ment nem sokkal a kapu mellé. A 80. percben Ugrai első szögletét kifejelték a védők, a másodikat Ribánszki öklözte ki. Majd Boér Gábor is cserélt: Nagy Sándort Kmetykó Kevin váltotta. A 83. percben egy balról érkezett, csabai beadást Antal előbb leütötte az égből, majd megfogta a játékszert. A hajrában még megpróbálták megnyomi a hazaiak, több lehetőséget is kidolgoztak, de a vendég védelem állta a sarat és az eredmény már nem változott.

Bódog Tamás: – Elsősorban azt terveztük, hogy ma meccsterhelést kapnak a játékosok, ami meg is valósult, mindent kiadtak magukból. Elérte a célját a találkozó, de nem lehet és nem is szabad messzemenő következtetéseket levonni, mert akadtak javítani való hibák. Egy hét félkészülés után a mai teljesítmény rendben volt, de rá lehet tenni még egy lapáttal. Azon dolgozunk, hogy megfelelő edzésmunkával legközelebb még jobb legyen. Forgács Dávid és Óvári Zsolt megmutatta, hogy mi az erényük és miért hoztuk őket Diósgyőrbe. A saját nevelésű fiataljaink teljesítménye még számomra is meglepetést nyújtott, övék a jövő és meg fogják kapni a lehetőséget. A hozzáállásuk, a karakterük, a tehetségük és főleg a játékuk meggyőzött arról, hogy vannak tehetségek az utánpótlásunkban.

Boér Gábor: – Mindenekelőtt el kell mondanom, hogy egy rendkívül hasznos edzőmérkőzésen vagyunk túl. Tudtuk gyakorolni az új rendszert, amelyet szeretnénk megvalósítani a későbbiekben. Nyilván sok hiba csúszott még a gépezetbe, de ezzel tisztában voltunk és fel voltunk rá készülve. De a hibák mellett már megjelentek olyan pozitív elemek is egy hét gyakorlás és tesztelés után, amely igen örömteli számunkra. Látni kell, hogy fiatal játékosainknak is nagyon sokat kell még tanulniuk a profi világból, hiszen olyan labdarúgónk is pályára lépett, aki eddig csak a harmadosztályban játszott és most szemben találta magát egy kész, profi NB I-es játékossal. Mindezek ellenére tudjuk, hogy az út elején járunk, nagyon hosszú lesz ez a folyamat és sok buktatóval kell megbirkóznunk. Mindenképpen bizakodó vagyok a hozzáállás, az egészséges agresszivitás és a futómennyiség tekintetében is és még egyszer hangsúlyozom, hogy egy-egy játékelem kimondottan tetszett. Úgy gondolom, hogy nem vallottunk szégyent, hiszen voltak lehetőségeink is és úgy látom, hogy a Diósgyőr egy masszív, jó első osztályú csapat lesz jövőre. A párharcokban mindenképpen sikerült felvenni velük a versenyt, így a felkészülésünk rendkívül hasznos állomása volt a mai mérkőzés.

A hatodik nap következik a Békéscsaba 1912 Előre nyári felkészülési programjában, amikor szombaton délután 17:00 órától Miskolcon zárja a heti programot az élvonalbeli Diósgyőr elleni tesztmérkőzéssel.

A játékosok érthetően nagyon várják már a Diósgyőr elleni tesztet, hiszen a felkészülési időszakban mindig felüdülést jelent, amikor a játék kerül előtérbe.

Boér Gábor, vezetőedző: – A keret jól reagál a munkára, az elmúlt hét során mindenki nagy erőbedobással és kedvezően állt a munkához. Külön öröm számomra, hogy felfedezhető a szemléletbeli váltás, amire a kezdés előtt külön is felhívtam a figyelmet. Kizárólag pozitív gondolkodású embereket szeretnénk látni az öltözőben és a klubházban, ügyelnünk kell arra, hogy ez tartósan is így maradjon. Mindenki várja már a mérkőzést, a motiváció is adott, hiszen magasabb osztályú ellenféllel szemben ez természetes jelenség. Szeretnénk új dolgokat is előtérbe helyezni, emellett két részre fogjuk osztani a meccset, félidőnként más csapatra bontva, mégis azonos elemek mentén. Tisztában vagyunk vele, hogy a munka elején még biztosan lesznek hibák, de a mindenkori elvárásunk most is igaz lesz: bajnokihoz méltó komolysággal kell kezelni a mérkőzést, leginkább hozzáállásban!

Bódog Tamás, szakmai igazgató: – Az első hét a fizikai felkészítésről szólt, miután visszatértünk a nomád edzőtáborból, ahol futottak, kerékpároztak, úsztak és eveztek a játékosok, majd szerdán előkerült a labda. A szombati mérkőzésen senki ne várja, hogy varázsoljunk a labdával, ezúttal is a terhelésen lesz a lényeg, ugyanakkor elvárom, visszaadják azokat a taktikai elemeket, amit az elmúlt három hónapban gyakoroltunk. Tisztában vagyok vele, hogy ez sem fog százszázalékosan sikerülni, de mozgás, akarat és hozzáállás tekintetében ezúttal is a maximumot várom. A héten bő kerettel dolgoztunk, néhányan később csatlakoztak a társakhoz, ezért lesznek olyanok, akik nem lépnek pályára. Kondor Kristóf és Zwick Noah biztosan nem játszik, mert ugyan az elmúlt néhány napban igazolták jó hírüket és továbbra is figyelemmel kísérjük a pályafutásukat, de jelen pillanatban más típusú játékosokra van szükségünk.

A találkozó zártkapus az edzőközpont területén induló újabb építkezés miatt, de a kerítésen kívülről megtekinthető.