Időpont: 2017. március 5. (vasárnap) 17:00 óra

Cím: 2400 Dunaújváros, Eszperantó út 4-6.

Asszisztensek: Kis Zoltán, Tinnyei Zsolt

Dunaújváros: Vaszócsik Viktor, Hajdók Gábor, Csendes Péter, Pölöskei Péter, Farkas Viktor, Csehi Tamás, Dobos Áron, Dorogi Renátó, Tóth Tibor, Blatt Pál, Király Bence. Cserék: Ivicevic Márk Fülöp, Ablonczi Gerjén, Abért Bence Zsolt, Hamar István, Kercsó Bence.
Vezetőedző: Dobos Barna

Békéscsaba: Máthé Gábor, Birtalan Botond, Kálmán Szilárd, Kun László Dávid, Mácsai lászló, Tóth Dániel, Zelenyánszki László, Ilyés Tamás, Babinyecz Balázs, Láza Dévald Márk, Zahorán Balázs. Cserék: Baráth Bence, Vozár Dávid, Bozsó Milán, Kovács Ferenc, Kmetykó Kevin, Konyecsni Zoltán.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerzők: Birtalan Botond (64. perc), Tóth Tibor (69. perc), Csehi Tamás (94. perc).

Sárgalapok: Vaszócsik Viktor (57. perc), Kálmán Szilárd (65. perc), Zahorán Balázs (71. perc), Zelenyánszki László (92. perc).

line_purple

A találkozó első félidejében a hazaiak kezdeményeztek többet, pontrúgásokból és felívelt labdákból próbálták kihasználni magassági fölényüket, kevés eredménnyel.

A második félidőben bátrabb kontrákat vezettek a csabaiak. A 64. percben a vezetést is sikerült megszerezniük. Jobb oldali támadás végén Birtalan 16 méterről lőtte ki a bal felső sarkot, 0-1. A 69. percben büntetőből egyenlítettek az újvárosiak. Egy felívelt labdánál a hazaiak támadója ütközött egy védővel a tizenhatos szélénél és Gaál Gyöngyi tizenegyest ítélt, amit Tóth értékesített is, 1-1. A házigazdák ezután ismét átvették az irányítást, de a vendégek eredményesen verték vissza a kísérleteiket. A ráadás 4. percében azután egy előreívelt labdát közelről kotortak be Csehi révén, megszerezve ezzel a három pontot érő találatot, 2-1.

A csabai alakulat fegyelmezett, jó teljesítményt nyújtott, a döntetlen reálisabb képes festett volna a 96 percről.

Szenti Zoltán: – Nagy küzdelmet folytattunk egy jó csapattal szemben. Nem érdemeltünk vereséget a 96. percben, úgy érzem, hogy egy büntetővel és egy kiállítással adósunk maradt a játékvezető.

line_purple

Dobos Barna – vezetőedző együttese egészen pontosan kétszer annyi bajnoki egységgel (40 pont) bír, mint a Lilák második csapata (20 pont), és a tabella negyedik pozíciójából várja a Keleti csoport 21. fordulóját, amikor a Békéscsaba vendégszerepel március első vasárnapján Dunaújvárosban.

A tavaszi szezon premierjén a fejér megyeiek Mórahalmon győzedelmeskedtek 2-1 arányban, míg az előző fordulóban 1-1-es döntetlent játszottak Pakson, így jelen pillanatban a megszerzett 12 győzelem, 4-4 döntetlen és vereség, a tabella 4. helyére pozícionálja őket. Az átigazolási időszakban a finomhangolásé volt a szerep, hiszen csupán ketten – Páles Tamás és Igor Nicsenko távozott és összesen hárman – Szepessy Róbert (Budafok), Pölöskei Péter (Szigetszentmiklós), valamint Farkas Viktor érkezett erősítésként Dunaújvárosba. A felkészülés során Dunaújváros – Csákvár 5-3, Dunaújváros – Kozármisleny 0-0, Dunaújváros – Iváncsa 5-1, Dunaújváros – Ajka 1-2, Dunaújváros – Jászberény 3-2, Dunaújváros – REAC 2-1 eredmények születtek.

Vendéglátóinknál Szepessy Róbert piros lap miatt eltiltott, így ő egészen biztosan nem léphet ezúttal pályára.

Csapatunk számára igen jól indult a szezon, hiszen a bajnoki nyitányon 0-2 arányban legyőztük a Méhkerék együttesét, az előző fordulóban pedig a listavezető Szigetszentmiklós ellen, 2-2-es végeredménnyel sikerült egy pontot itthon tartanunk. Fontos lenne a lendület megtartása és egy újabb jó eredmény elérése, hiszen az eddig összegyűjtött 20 bajnoki egységgel még mindig a táblázat kiesést jelentő 17. helyén állunk, igaz közvetlen riválisaink (Várfürdő-Gyulai Termál FC, FC Dabas, Méhkeréki SE, Dabas-Gyón FC) mindössze egy mérkőzésnyire (3 pont) sem ülhetnek a babérjaikon.

Az NB III. Keleti csoportjának 21. fordulójában 2016. március 4-én (szombaton) 14:30 órától a Dabas-Gyón – Dunaharaszti MTK, Szigetszentmiklós – Pécs, Komlói Bányász – Mórahalom, valamint Várfürdő-Gyulai Termál FC – Szekszárdi UFC mérkőzéseket rendezik. Míg március 5-én (vasárnap) 11:00 órától FTC II. – Paksi FC II., 14:30 órától Hódmezővásárhelyi FC – Pénzügyőr, Méhkeréki SE – FC Dabas, Szentlőrinc SE – Budafoki MTE összecsapásokat bonyolítják le. A forduló zárómérkőzéseként Dunaújváros – Békéscsaba 1912 Előre II. összecsapás eredményéért izgulhatunk 17:00 órás kezdési időponttal.

A mérkőzés játékvezetőjeként Gaál Gyöngyi került kijelölésre, akivel legutoljára 2016. április 23-án, alapvonali asszisztensként találkozhattunk egy Budapest Honvéd – Békéscsaba 1912 Előre első osztályú mérkőzésen. A spori pályafutása alatt összesen 356 sárga-, valamint 37 darab piros lapot osztott ki. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!

Szenti Zoltán: – Ezen a szinten kiváló csapat a dunaújvárosi, melyet egyetlen pont választ csupán el a dobogótól, de megkockáztatom, hogy a bajnokság végén képes lesz felkapaszkodni oda. Nálunk érthetően jó a hangulat, ugyanakkor a gondjaim is szaporodnak. A pénteki edzésen Kmetykó Kevinnek eltörött az orra, ezért rá bizonyosan nem számíthatok. Erősen kérdőjeles Ilyés Tamás vasárnapi szerepvállalása, akinek begyulladt a sípcsontja és ugyancsak problémát okoz, hogy az első keretnél is akadnak maródiak – sorolta a kedvezőtlen híreket a tréner, aki ennek ellenére is bízik a pontszerzésben.

Dobos Barna: – Szeretnénk folytatni a jó hazai szereplésünket. Megtévesztő a Békéscsaba jelenlegi helyezése. Az elmúlt hat meccsükből négyet megnyertek és kettő döntetlent játszottak remek gólarány mellett. Ezzel több pontot szereztek, mint mi ebben az elmúlt hat fordulóban. Élmezőnyben szereplő csapatokkal is játszottak, úgyhogy nagyon nehéz lesz itthon tartani a három pontot. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy megynyerjük a mérkőzést.