A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 421 másodperc.

Időpont: 2018. május 27. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Bertalan Dávid, Mohos Milán

Tartalék játékvezető: Böcskei Balázs

Dorog: Vajda Dániel, Nagyházi Dávid, Városi Viktor, Szellák Sándor Soma, Mészáros Áron, Szedlár Zoltán, Fürjes Ádám, Csató Martin, Grabant Péter, Tomás Lénárt, Faragó Tomás. Cserék: Zima Ádám, Sitku Illés, Vígh Ádám, Göblyös Dániel Tamás, Hamza Milán, Ungvári Máté, Simon Attila.

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Gránicz Patrik, Szatmári István, Nagy István, Viczián Ádám, Pilán Márkó, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert, Gyurján Bence. Cserék: Máthé Gábor, Zahorán Balázs, Urbin Péter, Tóth Dániel, Hursán György, Kiss László, Kálmán Szilárd.

Gólszerzők: Gránicz Patrik (33. perc), Birtalan Botond (61. és 71. perc), Sitku Illés (81. perc), Vígh Ádám (92. perc).

Sárga lapok: Nagy Sándor (35. perc), Nagyházi Dávid (36. perc), Viczián Ádám (43. perc), Dlusztus András (43. perc), Tomás Lénárt (43. perc), Kiss László (83. perc).

Fotó: Elekes Sándor

A hazai csapat kezdte a mérkőzést. A második percben Szellák szerzett labdát a vendég térfél közepén, balra Szedlárhoz passzolt, aki a szélen eliramodott, de a védők végül elnyomták. A 9. percben újabb dorogi lehetőség adódott, amikor egy bedobást követően Mészároshoz került a labda, aki egyből lőtt. A védők tisztáztak, illetve kontrát is indítottak, amit Lénárt szép becsúszással hatástalanított. Az első komolyabb csabai lehetőségre majdnem negyed órát kellett várni, amikor egy vendég szabadrúgást követően Dlusztus ugrott a legmagasabbra, fejese a felső léc felett hagyta el a játékteret – komoly helyzet volt. Egy perccel később Szellák harcolt ki helyzetet, de rosszul döntött és a védők tisztáztak. A 23. percben Lénárt indította Faragót, a beívelés sajnos magas lett, Városi feje felett egy hajszállal szállt el a labda, amit Ribánszki kapus lehúzott. A 27. percben Szedlár végezhetett el szabadrúgást a csabai tizenhatos vonalától, de a löket magasra sikerült. A 32. percben Faragó adta el a labdát a játéktér közepén, Birtalan iramodott meg, a szélről a kapura lőtt labdát Lénárt becsúszva a gólvonalról kotorta ki. A 33. percben Gránicz végzett el szabadrúgást 30 méterről, az erős és jól megcsavart lövés a kapu jobb oldalába vágódott: 0-1. A játékrész végén még egy-egy szabadrúgás, valamint sárga lapok és borzolták a kedélyeket, de az eredmény már nem változott.

A szünetben a megsérült Gránicz Patrikot Hursán váltotta. A második félidőt a Békéscsaba kezdte, de rögtön a 46. percben Szedlár adott be a bal oldalról, a labda Városi melléről a kapu mellé gurult, nagy helyzet volt. Az 53. percben újabb veszélyes vendég bedobás, a szép ívben bedobott labdát Szélpál csúsztatta meg, Nagyházi az utolsó pillanatban tisztázott a gólvonalról. Az 57. percben Gyurján futott el a bal szélen, jó adott középre, Lénárt a helyén volt és tisztázott a berobbanó vendég játékos elől. A 61. percben egy újabb Gyurján-féle beadást Birtalan váltott gólra, 0-2. Rögtön a gól után Kiss László állhatott be Nagy Sándor helyére. Ha egyszer egy üzlet beindul címszóval, a 71. percben Kiss László indította a bal szélen Szatmárit, aki cselezgetett a tizenhatosnál, majd a hosszú oldalra ívelt és az érkező Birtalan a kapuba belsőzte a labdát, 0-3. A 77. percben Boér Gábor kihasználta harmadik cseréjét is, Gyurján helyett Urbin Péter kapott lehetőséget. A végére úgy látszik némileg csökkent a figyelem és a 81. percben egy védelmi hiba miatt Sitku szerzett labdát és szerezte meg a hazai csapat szépítő találatát, 1-3. A folytatásban még kimaradt egy hazai büntető és a hosszabbításban tovább zárkózott a Dorog, de a meccs lényegén már nem változtattak az események, 2-3.

Schindler Szabolcs: – A szezon végére elfáradtunk, ezért ezúttal nem tudtuk megismételni az elmúlt hetekben nyújtott teljesítményünket. Ellenfelünk könyörtelenül kihasználta hibáinkat és megérdemelten győzött.

Boér Gábor: – Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a srácoknak a harmadik helyezéshez és köszönjük mindazoknak, akik segítettek minket ebben a szezonban! Óriási dolognak tartom, hogy egy fordulóval a vége előtt már nincsenek ilyen szinten kérdések ebben a végig kiegyensúlyozott mezőnyben. Véleményem szerint nagyon sok jó meccs van a hátunk mögött, nyilván van bizonyos szempontból hiányérzet is, de most szeretnénk kiélvezni ezt a helyzetet. Még egyszer mondom, nagyon együtt volt az egész mezőny, nagyon nehéz volt így teljesíteni és megszerezni a bronzérmet. A meccsen végig kezünkben tartottuk az irányítást, nagyon jól és taktikusan futballoztunk, nem lehetett kérdés a végeredmény. Rengeteg helyzetünk és lehetőségünk volt és kivégezhettük volna az ellenfelet. Persze, a végén már könnyelműsködtünk is – hiszen a fejekben volt, hogy egy iksz is elegendő az éremhez – de megmondom őszintén, ezért most senkire sem tudok haragudni. Egy élesebb szituációban biztosan nem így alakult volna a dolog. A fiúk nagyon sokat dolgoztak az egész idényben, nagyon koncentráltak voltak a mai napon is, így a győzelmünk azért nem forgott veszélyben. Van még egy mérkőzés hátra, mindenképpen szeretnénk azt is tisztességesen lehozni és szépen búcsúzni közönségünktől. Nagyon örülök, hogy érmet tudnak átvenni a srácok az idei teljesítményükért és meglátjuk, mit hoz a jövő.

Csapatunk egy fordulóval a szezon vége előtt bebiztosította harmadik helyét a tabellán! A szépen csillogó bronzérem birtokában, egy hét múlva még a Soroksár SC együttesét fogadjuk a nyári szünet előtt, amikor mindenféle nyomás és feszültség nélkül, örömfocival búcsúztathatjuk az idényt.