A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 24. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Dobos Dávid, Pálinkás Donát Ferenc

DEAC: Tóth Dániel, Oliver Tochukwu Onyebuchi Toboy, Sándor Tamás, Spitzmüller István, Szabó Levente Géza, Al-Sheraji Rauf Mohamed, Soltész János, Csányi Ádám, Lakatos Benjámin Csaba, Újvárosi Ádám, Virág Ákos Márk. Cserék: Deczki Máté, Sárosi Norbert, Gaczella Robert Michael, Trencsényi Bence, Sidibe Ibrahima.
Vezetőedző: Sándor Tamás

Békéscsaba: Krnács Richárd, Czvalinga Áron, Kasik Ákos, Zvara Levente Mátyás, Korógyi Szabolcs, Szabó Zsombor, Pap Szabolcs, Bónus Marcell, Mágocsi Bence, Varga Tamás Károly, Szabó Csaba. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Zahorán Áron, Sipaki Patrik Martin, Zelik Csaba, Marik Soma.
Edző: Mészáros Márk

Gólszerzők: Újvárosi Ádám (25. perc), Sándor Tamás (57. perc), Szabó Csaba (59. perc), Bónus Marcell (82. perc).

Sárga lapok: Szabó Zsombor (33. perc), Zelik Csaba (95. perc).

Piros lap: Pap Szabolcs (91. perc).

A csapatok dolgát a nagy eső is megnehezítette, ettől függetlenül már az elején próbálta magához ragadni a kezdeményezést a vendéglátó. Az első félidő derekán megszerezték a vezetést: egy szögletet követően Ujvárosi Ádám a lecsorgó labdát küldte a vendégek kapujába (1-0). A szünetig még akadtak ugyan lehetőségek, de az eredmény nem módosult.

A térfélcserét követően kezezés miatt jutott büntetőhöz a DEAC, a lehetőséget pedig Sándor Tamás higgadtan értékesítette. Sokáig nem állt 2-0 az eredményjelzőn, mivel az 59. percben a lila-fehérek bebizonyították, hogy veszélyesek a sarokrúgásaik: a rögzített szituációból Szabó Csaba fejesével faragott a hátrányán a vendég csapat. A 82. percben egy védelmi megingást Bónus Marcell büntette (2-2). A végjáték során megfogyatkozott a Békéscsaba, mivel Pap Szabolcsnak mutatta fel a játékvezető a piros lapot. Az emberfórt próbálta kihasználni a DEAC, de újabb gól már nem született.

Sándor Tamás: – Az előző héten a Kazincbarcika ellen két játékosunkat is kiállították, így még szűkebb lett a keretünk. Hét olyan futballistára nem számíthattunk ma, akik meghatározó szerepet töltenek be az együttesben. A cserékkel próbáltunk frissíteni a csapaton, de azt kell mondanom, hogy ezen a találkozón a padról érkezők nem tudtak nagy lendületet adni. Olykor a rámenősséget is hiányoltam a srácokból. Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, de nem dőlünk a kardunkba, megyünk tovább!

Mészáros Márk: – A bajnokság egyik top-csapatával játszottunk, ami az első félidőben meg is mutatkozott, hiszen nagy mezőnyfölényben játszott a DEAC, akcióból mégsem tudtak gólt elérni. A szünetben átszerveztük a védekezésünket, ami megfordította a játék képét. Sokkal kiegyensúlyozottabb lett a párharc és szerencsére a második hazai gól sem zökkentette ki csapatunkat. Továbbra is nyomást tudtunk helyezni a hazaiakra, ennek jutalma lett az értékes pontszerzés. Nagyon büszke vagyok a csapatra, a fiúk sok energiát fektettek a meccsbe!

A debreceni pontszerzés komoly eredmény a csabaiak részéről, egyben mindenképpen jó referencia Mészáros Márknak, aki eredményesen debütált a harmadosztályban.