Időpont: 2015. október 28. (szombat) 15:30 óra

Cím: 1194 Budapest, XIX.ker., Puskás Ferenc u. 1-3.

Asszisztensek: Georgiou Theodoros, Becséri Gergely

Budapest Honvéd: Kemenes Szabolcs, Botka Endre, Ignjatovic Alexandar, Lovric Ivan, Baráth Botond, Kamber Djordje, Prosser Dániel Bálint, Gazdag Dániel, Nagy Gergő, Holender Filip, Vernes Richárd, Horváth András, Erdős Gábor, Csábi Mihály Géza, Hidi Patrik, Vasziljevics Dusan, Délczeg Gergely, Lukács Dániel.
Vezetőedző: Marco Rossi

Békéscsaba: Ilizi Ljubos, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Damjanovic Slavko, Nascimento de Oliveira Fabio, Birtalan Botond, Thomas Piermayr, Spitzmüller István, Laczkó Zsolt, Punosevac Bratislav, Viczián Ádám. Cserék: Mursits Roland, Bagi István, Balog Zsolt, Borbély Bálint, Fehér Zsolt, Vadász Viktor, George Koroudjiev Assenov.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Vaskó Tamás (3. perc), Nagy Gergő (6. perc), Birtalan Botond (34. perc), Nagy Gergő (63. perc), Baráth Botond (91. perc).

Sárgalapok: Viczián Ádám (36. perc), Holender Filip (40. perc), Punosevac Bratislav (53. perc), Prosser Dániel Bálint (72. perc), Birtalan Botond (75. perc).

A találkozó elején rögtön vezetést szerzett a vendég Békéscsaba, ugyanis Fabio szabadrúgását Vaskó Tamás továbbította a kapuba. Egy védelmi rövidzárlatot kihasználva – Nagy Gergő jóvoltából – csakhamar egyenlítettek kispestiek (1-1), majd körülményes mezőnyjáték vette kezdetét az alaposan elázott, rendkívül csúszós pályán.

Az időjárás rányomta a bélyegét a meccsre: a két gyors gól után visszaesett a tempó, mert nagyon hideg volt Kispesten. A 18. percben Fabio beadása után Punosevac lőtt kapura, de a hazaiak szögletre mentettek. A 29. percben Birtalan hagyott ki egy hatalmas helyzetet, de öt perccel később javított – higgadt megoldásának köszönhetően ismét a csabaiak álltak jobban (1-2). A 38. percben Holender 12 méteres, kemény lövését ütötte szögletre Ilizi. Három perccel később Kamber 12 méteres fejesét védte bravúrral a csabai kapus, ezért a szünetig nem született újabb gól.

A második felvonásban a hazaiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de a csabaiak előtt is akadtak lehetőségek a hóviharban. A 63. percben Nagy Gergő nagyjából harminc méterről leadott lövésével ismét egalizált a Honvéd, amely ezen felbuzdulva még nagyobb lendülettel játszott a folytatásban. A vendégek dolgát az is nehezítette, hogy szembe szélben játszottak.

A 81. perc: Borbély tekert be egy sarokrúgást, majdnem bekotorták a hazaiak, csak üggyel-bajjal tudtak felszabadítani. A 89. percben Botka Endre veszélyes beadását Ilizi ujjheggyel tolta szögletre. A 91. percben egy szöglet után Baráth Botond fejelt a hálóba, ezzel a Honvéd megszakította hét tétmérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát és szeptember vége után tudott ismét győzni (3-2).

Marco Rossi: – A jól játszó Békéscsaba ellen csak a hosszabbításban tudtuk megszerezni a győzelmet. Csapatom végig nagy elszántsággal küzdött.

Zoran Spisljak: – Nem érdemeltünk vereséget. Az első félidőben irányítottuk a játékot, több helyzetet dolgoztunk ki, amiből 2–1-es vezetést szereztünk. Szünet után a Honvéd egy kipattanó labdából egyenlített. Nekünk két nagy helyzetünk volt, de azok kimaradtak. A 91. percben a hazaiak egy szöglet utáni fejesből megszerezték a győztes gólt.