BFC Siófok – Békéscsaba 1912 Előre

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 404 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 12. forduló

2-2 (2-1)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL!

Időpont: 2021. október 17. (vasárnap) 13:00 óra

Helyszín: Siófok Városi Stadion

Cím: 8600 Siófok, Dr. Révész Géza u. 11.

Játékvezető: Görög Márió

Asszisztensek: Bede Tamás, Vörös Dániel

Tartalék játékvezető: Gaál Ákos

Siófok: Szmola Bálint Gábor, Deutsch Bence, Horváth Milán Gábor, György Nico Julian, Horváth Péter, Szakály Attila, Polényi Gábor, Jagodics Bence, Eördögh András, Cipf Dominik, Varjas Zoltán. Cserék: Hutvágner Gergely, Medgyesi Márk, Farkas Gábor László, Szakály Dénes, Tóth Zoltán, Krausz Raul-Zoran, Kiss Balázs, Balogh Bence Benitó, Nikházi Márk.
Sportigazgató: Mihalecz István

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Máris Dominik, Király Patrik, Sipos Gábor, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Winter Dániel, Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Szabó Péter, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Varga Szabolcs, Puskás Gábor Sándor.

Gólszerzők: Lukács Raymond Barna (11. perc), Horváth Péter (16. perc), Deutsch Bence (39. perc), Máris Dominik (51. perc).

Sárga lapok: Deutsch Bence (10. perc), Bora György (34. perc), Farkas Márk (66. perc), Polányi Gábor (70. perc), Király Patrik (71. perc), Fazekas Lóránt (78. perc), Kiss Balázs (83. perc).

A mérkőzés első helyzete a lila-fehérek előtt adódott: a 10. percben Máris Dominik lőhetett 11 méterről, a labda azonban az egyik hazai védő kezén változtatott irányt, a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A tizenegyeshez Lukács Raymond állt oda, aki nagy magabiztossággal értékesítette a lehetőséget (0-1). A sárga színű mezben játszó Siófok nem sokáig volt hátrányban: a 16. percben egy beadást követően alakult ki kavarodás a csabai kapu előtt, majd a kipattanó labdát Horváth Péter fejelte a kapuba (1-1). A középkezdést követően a csabaiak jutottak helyzethez, Nagy Sándor próbálkozott egy távoli lövéssel ismét megszerezni csapatának a vezetést, Szmola Bálint azonban védett. Továbbra is nyomás alá helyezte ellenfelét a Békéscsaba, a 21. percben Nikola Pantovic lőtt a tizenhatos sarkáról, tekerése éppen csak a siófoki kapu fölé szállt. A 29. percben nagy helyzet adódott az Előre előtt: Király Patrik saját térfeléről indítva ugratta ki Lukácsot, aki a védők mögé jutva egyedül vihette a labdát a kapusra, az utolsó pillanatban azonban hosszan tolta meg maga előtt a játékszert, így nem sikerült kihasználni a lehetőséget. Két perccel később a Siófok is közel járt az újabb gólszerzéshez: Szakály Attila játszotta tisztára magát, kiszorított szögből élesen a hosszú sarkot vette célba, Czinanó Áron azonban bravúrral szögletre tolta ki a labdát. Nagy nyomást helyezett a házigazda a vendégek kapujára, amelynek a 39. percben meg is lett az eredménye: egy sarokrúgást követően Deutsch Bence maradt üresen és 11 méterről be is lőtte a labdát a kapuba, ezzel megfordította az állást a Siófok (2-1).

A második félidő első lehetősége a Lilák előtt adódott, az 51. percben Máris lőtt mintegy 22 méterről, a távoli bomba védhetetlenül csapódott a siófoki kapuba, a Békéscsaba ezzel kiegyenlítette a találkozó állását (2-2). A 61. percben a hazaiak veszélyeztettek: Varjas Zoltán távoli lövése kellemetlenül pattant meg Czinanó előtt, de a kapus az utolsó pillanatban bravúros mozdulattal védeni tudott. A 63. percben ismét lehetőséghez jutott a Békéscsaba: Király adta be a szögletet, amelyet Sipos Gábor fejelt a siófoki kapu irányába, Szmola azonban jól helyezkedett és megfogta a labdát. A 67. percben veszélyes helyről végzett el szabadrúgást a házigazda: Deutsch lövése csabai védőt talált, a lepattanóra Cipf Dominik érkezett először, aki ellőtte Czinanó mellett a labdát, de Király az utolsó pillanatban tisztázott a gólvonalról. A 84. percben a csereként beálló Gránicz Patrik játszotta magát üresre a tizenhatoson belül, lövésében azonban nem maradt már erő, védett a hazaiak kapusa. A Siófok a 88. percben megnyerhette volna a mérkőzést, Szakály Dénes visszagurítása után Cipf tekerésénél nagyot kellett a csabai hálóőrnek nyújtóznia. A találkozó végül 2-2-es végeredménnyel zárult, így a siófokiak továbbra is csak egy vereséggel állnak a középmezőnyben és már öt meccse veretlenek a pontvadászatban.

Schindler Szabolcs: – Mindkét együttes végig bátor támadójátékot játszott, az eredmény miatt mégis csalódott vagyok, győzhettünk volna. Reményteljes és pozitív dolgokat láttam a csapatomtól.

Bozai Attila: – Küzdelmes, jó iramú mérkőzés volt, melyen mindkét csapat győzelemre tört. Helyzeteink alapján közelebb álltunk a győzelemhez, de a meccs egészét tekintve igazságos a döntetlen.

Információk Jegyzőkönyv Tabella

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!