A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 209 másodperc.

Időpont: 2015. április 25. (szombat) 17:00 óra

Helyszín: BFC Siófok Stadion – 8600 Siófok, Révész Géza u. 11.

Játékvezető: Gyarmati II. Gábor

Asszisztensek: Horváth Zoltán, Hofbauer Roland

Tartalék játékvezető: Berényi Tamás

Siófok: Tajti Norbert, Mogyorósi József, Nagy János, Peszmeg Viktor, Andorka Péter, Gárdos András, Illés Gyula,  Horváth Attila, Ivancsics Gellért, Fülöp Noel,  Csató Martin. Cserék: Kis Tamás, Futó Zsombor, Erdei Gábor, Molnár Marcell, Hanzl Máté, Kozma Richárd, Papp Máté.
Vezetőedző: Soós Imre.

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Koszó Balázs Tibor, Balog Zsolt, Juhász György, Borbély Bálint, Tölgyesi Viktor, Spitzmüller István, Király Patrik, Szilágyi Péter, Vólent Roland. Cserék: Póser Dániel, Birtalan Botond, Bagi István, Fehér Zsolt, Balogh Milán, Berki Péter, Balogh Milán.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Berki Péter (49. perc), Birtalan Botond (77. perc).

Sárgalapok: Borbély Bálint (15. perc), Mursits Roland (31. perc), Koszó Balázs Tibor (64. perc), Mogyorósi József (70. perc).

A meccset Gárdos közeli felső kapufája vezette be, majd röviddel később szintén az egykori Fradi-nevelésű középpályás adott munkát 12 méterről Mursitsnak. Az első negyedórában keveset próbálkozott az Előre, mindössze Borbély sárga lapja volt említésre méltó Peszmeg letalpalásáért. A lilák teljesen más taktikával – bár ez néha veszélyeket rejtett magában – hagyták támadni a hazaiakat és elsősorban gyors kontrákból próbáltak meg helyzetet kialakítani. A félidő utolsó harmadára csökkent a Siófok aktivitása – mintha elfáradtak volna, a küzdelemre azonban továbbra sem lehetett panasz, hiszen minden egyes labdáért öldöklő párharcok zajlottak. A slusszpoén szünet előtt Szilágyié lehetett volna, aki a tizenhatoson belül vett át egy labdát, amit fordulásból a kapu mellé durrantott.

A második játékrészben jobb kezdést álmodni sem mertek volna a lila-fehéreket hűségesen elkísérő szurkolók, hiszen Berki a 49. percben megtalálta az utat a vendéglátók kapujába: 0-1. A továbbiakban is mi maradtunk kezdeményezőbbek és folyamatos nyomás alá helyeztük ellenfelünket, így a félidő közepén komoly fölénybe kerültünk. Szilágyi kétszer is növelhette volna góljai számát, de előbb 12 méterről megküldött labdáját hárította Tajti, majd egy perccel később Birtalan beadását fejelte a felső lécre. A siófokiak nem bírták el a nyomáspróbát: a csereként beszállt Birtalan, a 77. percben fejjel növelte a csabaiak előnyét: 0-2. A kimaradt helyzetek alapján eshetett volna jóval több gól is, de a minimális hosszabbítás után maradt az eredmény.

Soós Imre: – Az első félidőben mi, a másodikban a Békéscsaba játszott jobban, amely gólokat is szerzett.

Zoran Spisljak: – Elismerés a három pontért a csapatnak, de a játék, amit az első félidőben nyújtottunk, az nagyon gyenge volt. Szünet után már az a Békéscsaba volt a pályán, amelyet korábban heteken át láttunk, és megérdemelten nyertünk.