A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 312 másodperc.

A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. április 18. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Punyi Gyula, Szilágyi Norbert

Békéscsaba: Krnács Richárd, Nagy Sándor, Kitl Miklós, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Király Patrik, Kovács Ádám Tibor, Hodonicki Márk, Lukács Raymond Barna, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Laky László, Gránicz Patrik, Fazekas Lóránt, Tóth Péter, Styecz Bence, Sipaki Patrik Martin, Kasik Ákos, Paudits Patrik.
Vezetőedző: Preisinger Sándor

Haladás: Verpecz István, Holdampf Gergő, Medgyes Zoltán Henrik, Doktorics Áron, Kállai Kevin, Schimmer Szabolcs Gábor, Németh Milán János, Csilus Tamás, Németh Márió, Predrag Bosnjak, Tóth Milán László. Cserék: Rózsa Dániel, Rácz Ferenc, Dragoner Dávid Filip, Horváth Rajmund Gábor, Szekeres Enzó Márió, Mocsi Attila, Jancsó András.
Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerzők: Németh Márió (55. perc), Dragoner Dávid Filip (77. perc), Nagy Sándor (80. perc).

Sárga lapok: Szabó Péter (58. perc), Medgyes Zoltán (83. perc), Nagy Sándor (86. perc).

55. perc: Németh Márió cselezte át magát a komplett csabai védelmen és finoman a kapus fölött a kapu közepébe emelte a labdát, 0–1.

77. perc: Medgyes robogott el középen, az őt kísérő Dragonerhez passzolt, aki 12 méterről lőtt, a labda a kapust is érintve került a hálóba, 0–2.

80. perc: Szépített a Békéscsaba! Kovács csavarta veszélyesen középre a labdát, Paudits lőtt, ami kipattant a kapusról, Nagy Sándor közelről a kapu közepébe lőtt, 1–2.

Fotó: Imre György

Alaposan nekiesett vendéglátójának a Haladás, rögtön a mérkőzés elején egymás után kétszer is nagyot kellett védenie Krnács Richárd kapusnak. Sikerült kibekkelnie az első negyedórát a lila-fehéreknek, sőt, majdnem ők szereztek vezetést, amikor Nikola Pantovic kínálta meg egy kellemetlen lövéssel Verpecz kapust. Óvatosabbá váltak a csapatok, kiegyenlítetté vált a játék, a szünetig hátralévő időben inkább a mezőnyben gyűrték egymást a felek.

Úgy kezdte a második félidőt a Haladás, ahogyan az elsőt, igyekezett nyomást gyakorolni a Békéscsaba kapujára, melynek Németh Márió egyéni alakítása után az 55. percben meg is lett az eredménye. Egy nagy helyzet az egyik, egy a másik oldalon, majd következett a csereember Dragoner Filip alakítása és innentől kezdve már nagyon sürgőssé vált a helyzet a hazaiaknak. Nagy Sándor szemfülessége révén sikerült is szépíteni, de a pontot érő újabb találat már elmaradt, így a lila-fehérek a lefújást követően szomorúan ballaghattak az öltözőbe.

Preisinger Sándor: – Szerintem az első félidőben nagyon jól játszottunk, három-négy lehetőségünk is volt. A második felvonásban három ziccerünk volt. Ma az volt a különbség a két csapat között, hogy ezekből egyet rúgtunk be, a Haladás pedig kettőből kettőt. Végig fölényben játszottunk, taktikailag jól oldottuk meg az első félidőben a játéképítést, a második félidőben sem véletlen, hogy ennyi lehetőségünk volt. Ami továbbra is probléma, hogy nem rúgjuk be a ziccereket, enélkül pedig nagyon nehéz meccset nyerni.

Mátyus János: – Volt némi rossz érzésem a Békéscsabával kapcsolatban, hiszen ősszel legyőztük őket, de arra a győzelemre korántsem lehetünk büszkék, hiszen egy egészen felforgatott csapattal találkoztunk. Hogy játékban ma jobbak voltunk-e azt nem tudom, majd a szakértők eldöntik. Az eredmény alapján felénk billen a mérleg nyelve, talán egy kicsit többet tettünk a győzelemért. Roppant kemény találkozó volt, egy nagyszerűen felkészített, jól szervezett csapat ellen játszottunk. A fiúk a szívüket, lelküket kitették a pályára. Összességében megérdemelten nyertünk.

A forduló fejleményei, hogy a többi mérkőzés eredményeinek köszönhetően helyezésünk (14.) nem változott, viszont az egyik kieső kiléte matematikailag is eldőlt, hiszen a DEAC már a hátralévő öt mérkőzés megnyerésével sem kerülheti el sorsát.