Időpont: 2024. május 12. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Tőkés Róbert, Gergely Márton

Békéscsaba: Krnács Richárd (35), Komáromi Csongor (02), Farkas Márk (04), Pintér Norbert (07), Zvara Levente Mátyás (08), Vólent Roland (10), Kuzma Hunor Álmos (22), Kóródi Nándor (27), Tóth Máté (30), Bora György (55), Sármány Kristóf (70). Cserék: Somogyi Pál (78), Póser Dániel (90), Kovács Gergő (03), Óvári Balázs (05), Mihály Bálint (06), Zádori Krisztián (09), Hulicsár Máté (14), Himics László (15), Ilyés Tamás (17), Mikló Roland (19, Szabó Csaba (42).
Vezetőedző: Csató Sándor

Szeged: Onódi Ákos, Sándor Márton, Berta Martin, Benyó Imre, Lestyán Lionel, Doncsecz Levente, Bakó László, Dudás Balázs, Nagy Dániel, Gyuga Barnabás, Pataki Zoltán. Cserék: Szalontai Bálint, Mikó Vince, Lippai Gergely, Maronyai Zalán Gábor, Milencovici Nemania, Budai Balázs, Fábiánkovits István, Gera Bence, Kapic Amir.
Vezetőedző: Bilic Igor

Gólszerző: Vólent Roland (1. perc).

Sárga lapok: Benyó Imre (27. perc), Tóth Máté (42. perc), Bilic Igor (47. perc), Maronyai Zalán Gábor (78. perc), Mikló Roland (88. perc).

Piros lap: Lestyán Lionel (93. perc).

Nézőszám: 550

Rögtön az első percben, az első támadásunkkal megadtuk az alaphangot, hiszen Vólent szerezte meg a vezetést (1-0). Az ötödik percben Doncsecz lőtt kapura és a labda a hazai kapu jobb alsó sarkában kötött ki. Már majdnem jóváírtuk az egyenlítő találatot, de a játékvezetés les miatt érvénytelenítette a gólt, szerencsére nem változott az eredmény. A 11. percben Tóth Máté próbálkozott lövéssel, Onódi kapus védett nagyot. A 16. percben egy szegedi támadás után sarokrúgást végezhettek el a vendégek, miután némileg beszorultunk és csak üggyel-bajjal sikerült felszabadítani. A következő percekben főleg a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben. Kényszerű cserét hajtott végre a Szeged: Maronyai érkezett Nagy Dániel helyére. A 41. percben Csató mester is változtatott: Kovács Gergő jelentkezett játékra Farkas Márk helyett. Ugyanebben a percben Tóth Máté ápolása miatt is állt a játék. A hosszabbításban még egy szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, de az eredmény nem változott.

Békéscsaba 1912 Előre - Szeged-Csanád GA II. 1-0 (1-0)

Fotó: Bencsik Ádám

A második játékrész első komolyabb lehetőségére az 52. percig kellett várni, amikor Komáromi beadása után Kóródi Nándor fejesét Onódi fogta. A 62. percben közel állt az egyenlítéshez a Szeged, de Doncsesz lövését Krnács szép mozdulattal védte. Csató Sándor érzékelte, hogy a második félidő eleje inkább a szegedieké volt, így hármas cserére szánta el magát a 67. percben: Hulicsár Máté, Zádori Krisztián és Mihály Bálint érkezett Vólent, Sármány Kristóf és Komáromi helyére. A 73. percben egy beadás után Zádori fejelt mellé. A 84. percben Bakó László megpattanó lövése veszélyesen szállt a csabai kapu felé, de Krnács ezt is védte. A 92. percben Lestyán Lionel utolsó emberként szabálytalankodott Mihály Bálinttal szemben, amiért a játékvezető kiállította. A tizenhatos széléről járó szabadrúgást Pintér Norbert a bal felső sarok fölé lőtte. Az eredmény a továbbiakban nem változott, így a Békéscsaba 1-0-r győzött. A Szeged 26 ponttal maradt a kiesést jelentő 14. pozícióban. Az Előre a Körösladány és a Vasas II. ellen zárja a dél-keleti csoport küzdelmeit.

Néhány ígéretes helyzeten kívül egyik oldalon sem jegyezhettünk fel jelentősebb mennyiségű lehetőséget, így összességében szerény színvonalon leketyegett a meccs úgy, hogy az eredmény már nem változott. Felforgatott kerettel, sok sérülttel álltunk fel, de ennél nyilván jóval többre lesz majd szükség az osztályozó mérkőzéseken.