Időpont: 2016. augusztus 14. (vasárnap) 17:30 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Kormányos II. Gábor, Máyer Gábor

Békéscsaba: Ribánszki László, Bényei Balázs, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Juhász György, Gránicz Patrik, Spitzmüller István, Takács Péter, Nascimento de Oliveira Fabio, Szalai Dániel, Viczián Ádám. Cserék: Mursits Roland, Urbin Péter, Nagy István, Kálmán Szilárd, Birtalan Botond,  Bagi István, Ihrig-Farkas Sebestyén.

Soroksár: Holczer Ádám, Gyepes Gábor, Lovrencsics Balázs, Gengeliczki Gergő, Valencsik Dávid, Csilus Tamás, Silye Erik, Haris Attila Mihály, Huszák Tamás, Gárdos András, Pál András. Cserék: Palásthy Dávid, Papp Máté, Koós Gábor, Bajzát Péter, Csilus Ádám, Fülöp Noel, Sándor István.
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Nézőszám: 1286

Gólszerzők: Szalai Dániel (34. perc), Gárdos András (37. perc).

Sárgalapok: Bényei Balázs (10. perc), Valencsik Dávid (41. perc), Csilus Ádám (57. perc).

Egy átok megtört, de ez még mindig nem volt elég az üdvösséghez. Bár az idei szezon első találatát sikerült megszereznünk, azonban a gólszegény játék nagyon kevésnek bizonyult a három pont megszerzéséhez.

A mérkőzés első valamire való eseménye Bényei sárgalapja volt a 10. percben, és gyakorlatilag huszonegyszer hatvan másodpercnek kellett eltelnie az első hazai kaput eltaláló lövésig. Látszott mindkét csapaton, hogy meg-megremegnek lábak, hiszen a tét nyomasztó volt. Bár még a bajnokság elején járunk, a sorozatos sikertelenség mindkét együttest igencsak frusztrálta, ami rá is nyomta bélyegét a találkozóra. A 22. perc aztán elhozta az első munkát Ribánszki kapus számára is, Pál András vette célba a csabai portát. A 28. percben Takács húszméteres lövését bravúrral védte az ellenfél kapusa, egy perccel később Juhász baloldali beadása után Viczián fejelt kapura, üggyel-bajjal mentettek a védők. A 32. percben Szalai egyszer rápróbált, majd érkezett a szezon első találata, amely szintén a nevéhez fűződik – a 37. percben Fabio szögletét mintaszerűen, fejjel továbbította Holczer kapus hálójába: 1-0.

Gyorsan jött a válasz – nem nyugodhatott meg az Előre – hiszen Gárdos András, egy kapu előtti kavarodásban megszerezte a vendégek egyenlítő találatát: 1-1.

Az első játékrészben más, említésre méltó esemény már nem történt, döntetlen eredménnyel mehettek pihenőre a csapatok.

A második félidőt cserével kezdte a vendég együttes: Pál András helyett Csilus Ádám jelentkezett játékra. A továbbra is nagy kedvvel játszó Gránicz megunta a banánt és az 50. percben eleresztett egy távoli lövést, amely alig kerülte el a budapestiek kapuját. Nyolc egységgel később ismét Szalai veszélyeztetett, majd megkezdődtek a frissítések. Előbb Urbin váltotta Spitzmüllert, majd Bajzát jöhetett Lovrencsics helyére, a folytatásban pedig Nagy István is feliratkozhatott a jegyzőkönyvbe – aki Takács Péter helyett lépett pályára. Egyértelmű volt tehát a támadó szekció erősítése és a gólszerzés célja. Tudta ezt az ellenfél is, és igyekeztek teljes erőbedobással semlegesíteni az egyre szaporodó békéscsabai rohamokat. A hajrára Zoran Spisljak még Fabiot is pihenni küldte, így Ihrig-Farkas Sebestyénnek is adatott tíz perc az eredmény módosítására. Az utolsó előtti pillanatokban Bajzát távoli lövése borzolta a kedélyeket, hiszen a pettyes alig kerülte el Ribánszki kapuját. A négy perces hosszabbításban rohamoztak a Lilák, Szalainál lehetett volna a meccslabda – négy méterről sajnos mellé fejelt. Maradt a soroksáriak számára inkább megfelelő eredmény: 1-1.

Zoran Spisljak: – Görcsben játszottunk. A kezdésnél már lehetett látni, hogy stresszben voltunk és nem sikerült felszabadulnunk. Ez érezhető volt az elejétől fogva, például a passzoknál, az indításoknál és a párharcoknál. Sikerült gólt szereznünk, de sajnos nagyon gyorsan egalizált a Soroksár. Tovább próbáltunk támadni, de a kulcspasszok, a jó befejezések továbbra is hiányoztak. A focit gólra játsszák és ebben továbbra is sikerült jócskán alulteljesítenünk. A végén volt egy hatalmas helyzetünk, ami kimaradt – így nem sikerült megkaparintani a három pontot. Mindenesetre most már van egy pontunk, de nagyon sokat kell még dolgoznunk azért, hogy a hibáinkat pontosabb és eredményesebb játékká tudjuk konvertálni. A továbbiakban is előre kell néznünk és a következő, Szolnok elleni mérkőzésre koncentrálunk – teljes erőbedobással erre készülünk majd, hogy végre idegenben is megszerezhessük első pontjainkat. Játékosaimnak is mélyen magukba kell szállniuk és át kell gondolniuk, hogy mi az amit lila-fehér színekben el szeretnének érni, mert az utóbbi három mérkőzésen nyújtott teljesítmény nagyon kevés a vezetőség elvárásainak teljesítéséhez. Sok tenni- és átgondolni valónk van.

Lucsánszky Tamás: – A kapott gól után rendkívül dühös volttam, hiszen megfelelően nehéz helyzetbe hoztuk magunkat egy jó csapat otthonában – függetlenül attól, hogy a tabella jelen pillanatban mit mutat. Ezután viszont gyorsan sikerült egyenlítenünk, de a továbbiakban főleg mezőnyjátékkal és békéscsabai fölénnyel zajlott a mérkőzés. Összességében örülök az egy pontnak, hiszen azt be kell ismernem, a második félidőre a középpályánk elfáradt, amit a hazaiak igyekeztek kihasználni – de kihagyták a meccs helyzetét és maradt a döntetlen eredmény.