Időpont: 2016. augusztus 24. (szerda) 16:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Szalai Dániel, Vígh-Tarsonyi Gergő

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Szélpál Norbrt, Nascimento de Oliveira Fabio, Szalai Dániel, Viczián Ádám, Nagy István, Juhász György, Birtalan Botond, Urbin Péter. Cserék: Mursits Roland, Kálmán Szilárd, Takács Péter, Gránicz Patrik, Pilán Márkó, Tóth Dániel, Spitzmüller István.
Megbízott vezetőedző: Boér Gábor.

Puskás Akadémia: Gőcze Gergő, Heffler Tibor, Tóth Bence, Tar Zsolt, Lipcsei Ádám, Zsidai László, Márkvárt Dávid, Sándor György, Tischler Patrik, Lencse László, Gajdos Zsolt. Cserék: Szabó Bence, Nagy Zsolt, Forró Gyula, Tóth Keve, Óvári Zsolt, Molnár Csaba, Pogacsics Krisztián.
Vezetőedző: Szijjártó István.

Gólszerzők: Birtalan Botond (12. és 88. perc), Nagy István (29. és 84. perc), Bagi István (90. perc).

Sárgalapok: Urbin Péter (14. perc), Szélpál Norbert (45. perc), Birtalan Botond (62. perc), Molnár Csaba (70. perc), Ribánszki László (68. perc).

Piroslapok: Zsidai László (61. perc), Gőcze Gergő (81. perc).

Megszerezte első idei győzelmét a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgó csapata. A lila-fehérek a 6. forduló nyitómeccsén 5-0-ra verték a feljutás egyik nagy esélyesét, a Puskás Akadémia együttesét, amely kilenc emberrel fejezte be a találkozót.

A mérkőzés előtt jött a hír: Zoran Spisljak vezetőedzőnek kiújultak a gerincbántalmai, így segítője Boér Gábor ugrott be a helyére. Ez nem zavarta meg a nyeretlen Csabát, hiszen a 11. percben Szalai labdáját a gólvonalról rúgta ki a visszafutó védő. Egy perccel később már senki nem akadályozta meg a hazai találatot: Birtalan Botond érkezett egy bedobott labdára és bevágta a kapu jobb oldalába (1-0). A folytatásban a Puskás Akadémiánál volt többet a labda, de újabb gólt a lilák szereztek, Nagy István jobbról az oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást, labdája pedig a jobb felső sarokban kötött ki (2-0).

A második játékrészre kettős cserével próbált frissíteni a vendégek edzője, Szijjártó István, a felcsútiak mezőnyfölényben voltak, de lilák jól védekeztek. A 61. percben egy összecsapás után Zsidai törlesztett és rúgott bele a földön fekvő Birtalanba, Vad II. játékvezető pedig kiállította. A vendégek kinyíltak, a hazaiak pedig felszabadultan játszottak, több veszélyes kontrát vezettek, de Gránicz és Pilán sem tudott betalálni. A mérkőzés a 81. percben dőlt el végleg, amikor a kiugró Grániczot Gőcze kapus ütötte el. A piros lap itt is járt, ráadásul a vendégeknek nem maradt több cseréjük, a csereként beálló Nagy Zsolt állt be a kapuba. A megítélt szabadrúgáshoz Nagy István állt oda, aki ugyan nem helyezte jól a szabadrúgást, de így is megszületett a harmadik csabai gól (3-0). A hajrában szétesett a Puskás, Birtalan és Bagi István is betalált, a vége 5-0 és kiütés.

Boér Gábor: – Erősebb a Puskás Akadémia kerete, mégis nyertünk, s remélem, a következőre sem kell sokat várnunk. A második félidőben ellenfelünk kényszerből kitámadott, s az adódó lehetőségeket kihasználtuk.

Szijjártó István: – Már az első két gól után nehézzé tettük a mérkőzést, mert képtelenek voltunk felpörgetni a játékunkat. Kettős emberhátrányban aztán végleg eldőlt, hogy nem nyerhetünk.

A csabaiak ezzel megszerezték első győzelmüket és elléptek a tabella utolsó helyéről. A lila-fehérek vasárnap Kisvárdán folytatják a bajnokságot.