Békéscsaba 1912 Előre – Nyíregyháza Spartacus FC

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 175 másodperc.

Merkantil Bank NB II Liga 2021/2022. 17. forduló

1-0 (1-0)

BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL! KIFEJEZETTEN JAVASOLJUK AZ ORROT ÉS SZÁJAT ELTAKARÓ MASZK HASZNÁLATÁT!

Időpont: 2021. november 24. (szerda) 18:00 óra

Játékvezető: Rúsz Márton

Asszisztensek: Punyi Gyula, Márkus Péter

Tartalék játékvezető: Antal Péter

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Farkas Márk, Nagy Sándor, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Király Patrik, Sipos Gábor, Hodonicki Márk, Bora György, Horváth Péter. Cserék: Winter Dániel, Krnács Richárd, Gránicz Patrik, Zvara Levente Mátyás, Ilyés Tamás, Fazekas Lóránt, Varga Szabolcs, Puskás Gábor Sándor, Paudits Patrik.

Nyíregyháza: Hegedüs Lajos, Jánvári Gábor, Zamostny Balázs, Paku Roland, Vass Patrik Ádám, Papucsek Barna, Márkus Attila Márk, Galambos Ádám, Szokol Zsolt, Pócsik Botond Benedek, Sztankó Dávid. Cserék: Fejér Csongor Béla, Nemes Milán Imre, Szabó Bálint, Sigér Ákos, Novák Csanád Ákos, Hamed Yasin, Csörgő Raul, Andrei-Robert Banyoi.
Vezetőedző: Feczkó Tamás

Gólszerző: Lukács Raymond Barna (41. perc).

Sárga lapok: Király Patrik (27. perc), Papucsek Barna (63. perc), Gránicz Patrik (78. perc).

Nézőszám: 440

A Békéscsaba már az első percekben világossá tette, legyen bármilyen erősségű is az ellenfél, győzni szeretne. A szinte minden támadásban főszerepet vállaló Lukács Raymond már a 14. percben gólt szerzett, igaz a játékvezető szerint nem szabályosat. A csabai támadó aztán egy szöglet után fejjel bevette Hegedüs Lajos kapuját (1-0). A nyíregyházi támadók legalább annyiszor bukkantak fel a csabai tizenhatos előtt, mint a hazaiak Hegedüs kapuja előtt, ám a lehetőségeiket sorra elpuskázták.

Fotó: Such Tamás

A Nyíregyháza nagy energiát mozgósított a második félidőben, bár igazi nagy helyzetet keveset dolgozott ki. Az utolsó percekben hatalmas nyomás nehezedett a Lilákra, ám ezúttal sikerült megúszni kapott gól nélkül, ami végül három pontot eredményezett és azt, hogy hosszú idő után elkerültünk a kieső helyről.