Időpont: 2024. augusztus 18. (vasárnap) 19:00 óra

Asszisztensek: Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor

Békéscsaba: Uram János (26), Kovács Gergő (3), Szabó Bálint (5), Tóth Máté (6), Mikló Roland (19), Kuzma Hunor Álmos (22), Viczián Ádám (23), Csató Martin (24), Kóródi Nándor (27), Czékus Ádám (37), Kővári Róbert (77). Cserék: Póser Dániel (90), Komáromi Csongor (2), Pintér Norbert (7), Zádori Krisztián (9), Szatmári István (11), Hulicsár Máté (14), Hodonicki Márk (16), Gyenti Kristóf (42), Sármány Kristóf (70), Maronyai Zalán Gábor (71), Pelles Patrik András (78).
Vezetőedző: Csató Sándor

Mezőkövesd: Winter Dániel (26), Vanja Zvekanov (4), Csirmaz István (7), Cibla Flórián (8), Bartusz Dániel (14), Bányai Péter (17), Cseri Tamás (24), Posztobányi Patrik (30), Bora György (55), Vajda Sándor (77), Varjas Zoltán (81). Cserék: Deczki Máté (1), Juhász István Bence (99), Takács Bence (5), Harsányi István (10), Doktor Zsolt (16), Jova Bálint Péter (19), Zachán Péter (20), Krausz Raul-Zoran (22), Kojnok Zsolt (29), Kállai Kevin (72), Ináncsi Milán (80), Nagy Roland Károly (95).
Vezetőedző: Tóth Mihály

Nézőszám: 1.420

Gól Gólszerzők: Kóródi Nándor (33. perc), Varjas Zoltán (51. perc), Harsányi István (74. perc).

Sárga lap Sárga lapok: Posztobányi Patrik (55. perc), Tóth Mihály (75. perc).

Bizonytalanul kezdtük a mérkőzést, de a vendégek veszélyesnek ígérkező kontráját sikerült kivédekeznünk. A folytatásban főképp a középpályán zajlott a játék, veszélyt az első negyedóra végén csupán Czékus kiugrása jelentett. A 21. percben Bartusz szaladt el a szélen, de Kozma időben megállította. A 23. percben a hőség miatt ivószünetet rendelt el a játékvezető. A 28. percben Szabó Bálint szabadrúgása után több hazai játékos fejjel próbálkozott, végül Kóródi lőtt fölé. A 29. percben Cibla próbálkozását tolta szögletre Uram kapus. A 32. percben Mikló unta meg a passzolgatást és próbált helyzetet kialakítani, szabadrúgás lett a jutalma. A 33. percben Tóth Máté beadását Kóródi irányította a kapuba (1-0). A 38. percben Cibla felé szállt veszélyesen a labda, de szerencsére időben lefüleltük a szándékot. Ugyanebben a percben Czékus lábáról csúszott le a labda, lövése jócskán fölé szállt, de az elképzelés mindenképpen jó volt. A 41. percben Czékus beadására Viczián érkezett, de már nem tudta a kapu felé irányítani a játékszert. A 43. percben a nagy kedvvel játszó Kóródi szólója jelentett ismét veszélyt, sajnos senki sem érkezett a beadására. A kétperces hosszabbításban nem változott az eredmény.

Békéscsaba 1912 Előre - Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-0)

Fotó: Kiss Zoltán

A második játékrészre változtatás nélkül küldte pályára mindkét mester a csapatokat. A 49. percben Kővárit rúgták fel körülbelül 22 méterre a kövesdi kaputól. A lehetőséget Tóth Máté fölé tekerte. Az 51. percben egy sarokrúgást Varjas fejelt a hazai kapuba, gyakorlatilag a semmiből egyenlítettek a vendégek (1-1). Az 54. percben Vajda szabadrúgását kellett védenie Uramnak. A folytatásban is a sárga mezesek irányították a mérkőzést, szinte minden pontrúgásuk veszélyt jelentett. Az 59. percben Tóth, Kóródi és Mikló helyére Szatmári, Zádori és Gyenti érkezett. A 62. perc végén a hosszú idő után visszatérő Szatmári lőtt némileg fölé-mellé. A 64. percben egy szélen vezetett támadás után Czékus fejelt izomból, de a labda a felső lécen csattant, majd a kipattanót is sikerült kapura lőni, de azt már Winter kapus védeni tudta. A kontrából aztán a Kövesd is veszélyeztetett, de Uram a helyén volt. Egyszóval felpörögtek az események, hiszen a 69. percben a vendégek is cserékre szánták el magukat, közben pedig ivószünettel szakította meg a mérkőzést Jakab játékvezető. A 74. percben egy gyors, szélen vezetett támadás végén a csereként beállt Harsányi talált a csabai kapuba (1-2). A 77. percben újabb cserék: Cseri helyett Krausz, valamint Czékus helyett Sármány és Csató helyett Hodonicki kapott lehetőséget. A 81. percben Sármány volt agilis és okozott zavart a kövesdi védelemben, szinte a gólvonalról mentettek a vendégek. A 86. percben Bartusz harcolt ki magának még egy lehetőséget, lövése azonban mellé ment. A 87. percben Posztobányit kellett ápolni, volt benne jócskán időhúzási szándék. Pár másodperccel később Szatmári jutott lövési lehetőséghez, de némileg mellé ment a labda. A 88. percben az utolsó cseréjét is kihasználta a vendég csapat. A 90. percben Gyenti tört kapura, lövésére nem érkezett társ, így mellé ment a próbálkozás. Látványos időhúzásba kezdtek a kövesdiek, de a helyükben nyilván mi is így tettünk volna. Az öt perc ráadás után sem változott sajnos az eredmény, így a Mezőkövesd ezúttal elvitte a három pontot Békéscsabáról.