A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 332 másodperc.

Időpont: 2023. szeptember 9. (szombat) 16:00 óra

Asszisztensek: Tőkés Róbert, Volentics Erik János

Békéscsaba: Póser Dániel, Komáromi Csongor, Farkas Márk, Pintér Norbert, Vólent Roland, Váradi Ádám, Hodonicki Márk, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Albert István, Sármány Kristóf. Cserék: Krnács Richárd, Bacsa Krisztián, Mihály Bálint, Zvara Levente Mátyás, Zádori Krisztián, Mágocsi Bence, Máris Dominik, Ilyés Tamás, Rédling Kevin, Kóródi Nándor, Geiger Norbert Attila.
Vezetőedző: Csató Sándor

Martfű: Ladányi Patrik, Szabó Tamás, Mlinárcsik Áron Mihály, Draskóczi Péter, Kriska Norbert, Pintér Viktor, Kasik Ákos, Csúri Dájmond Dávid, Asztalos Dávid, Tóth Nándor, Telinger István. Cserék: Gerhát Dávid, Kinyig Milán, Polyák Dávid, Sindel Roland, Ficsor Richárd, Desnica Vladimir, Mousavi Pour Seyed Amir Reza, Vadas Gergő, Izsold Dániel Csaba, Hevesi-Tóth Tamás, Szedlák Zoltán.
Megbízott edző: Vadas Gergő

Gólszerzők: Pintér Norbert (30. perc), Fazekas Lóránt (32. perc), Vólent Roland (36. perc), Albert István (50. perc), Sármány Kristóf (73. perc), Zádori Krisztián (85.  és 91. perc).

Sárga lapok: Csúri Dájmond Dávid (21. perc), Farkas Márk (42. perc), Hodonicki Márk (63. perc), Szabó Tamás (68. perc), Vadas Gergő (91. perc).

Nézőszám: 530

Fölényes győzelemmel folytatta a férfi labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportját a Békéscsaba 1912 Előre. A lilák megsemmisítő vereséget mértek a Martfű csapatára, így zsinórban hetedik győzelmüket aratták a bajnokságban.

A találkozó első helyzetét a fehér mezes Előre dolgozta ki a 6. percben, amikor Sármány Kristóf és Pintér Norbert összjátékából veszélyeztetett: a beadásra utóbbi érkezett, azonban a közeli lövés a vendégek kapuja mellett hagyta el a játékteret. A martfűi együttes a 11. percben alakította ki első helyzetét, amikor egy szabadrúgást követően Tóth Nándor fejelt, azonban a bólintás a csabai kapu mellé szállt. A folytatásban nyomás alá helyezte ellenfelét a házigazda, a 26. percben Hodonicki Márk lőhetett a tizenhatoson belülről, a tekerés azonban nem találta el a kaput. A 30. percben a Békéscsaba megszerezte a vezetést: Sármány Kristóf baloldalról érkező beadására Pintér Norbert ugrott a legmagasabbra, a támadó fejesére a vendégek kapusa nem tudott már mozdulni (1-0). Két perccel később megduplázta előnyét az Előre: Hodonicki Márk beadását Vólent Roland csúsztatta meg, a hosszú oldalon érkező Fazekas Lóránt pedig üresen bólintott a martfűiek kapujába (2-0). A 36. percben már hárommal vezetett a viharsarki együttes: Sármány Kristóf lépett ki a védők közül, a beadásra üresen érkező Vólent Roland pedig az üres kapuba lőtte a labdát (3-0). A 44. percben ismét közel állt a gólszerzéshez a Csaba: ezúttal Pintér Norbert beadására érkezett Sármány Kristóf, aki a kapu torkából fölé lőtt. A vendégek fél perccel később kerültek helyzetbe, amikor Kriska Norbert lépett meg a csabai védőktől, ám kiszorított szögből a rövid sarok felé tartó lövését magabiztosan hárította Póser Dániel.

A második játékrész első lehetőségét a házigazda jegyezhette fel a 49. percben, amikor Pintér Norbert tekert mintegy 20 méterről, azonban a vendégek kapusa védeni tudta a kísérletet. Egy perccel később Pintér Norbert végzett el szögletet, az erősen középre lőtt labdára teljesen egyedül érkezett Albert István, a védő erőteljes fejesét már nem tudta védeni Ladányi Patrik sem (4-0). Az 51. percben Sármány Kristóf ugrott ki a védők mögül és lőtt a vendégek kapujába, azonban a partjelző jelezte: a támadó lesen volt, így érvénytelen találat született. Egy perccel később a Martfű veszélyeztetett, Asztalos Dávid nagy erővel lőtt mintegy 22 méterről, azonban Póser Dániel védeni tudott. A 67. percben Váradi Ádám próbálkozott meg egy távoli lövéssel, a tekerés éppen a kapu bal alsó sarka mellett hagyta el a játékteret. A 73. percben újabb gólt ünnepelhetett a Békéscsaba: Váradi Ádám ugratta ki Sármány Kristófot, a támadó a kapus kicselezve az üres kapuba gurított (5-0). A 80. percben egy csabai szögletet követően Hodonicki Márk csúsztatását védte bravúrral a vendégek hálóőre. A 82. percben Ladányi Patrik pillanatai következtek, aki először Zádori Krisztián közeli lövését, majd Pintér Norbert próbálkozását hárította. A 85. percben megszerezte hatodik találatát is a Békéscsaba: a baloldalról érkező beadásra Zádori Krisztián parádésan érkezett és fejelt erőteljesen a kapu jobb alsó sarkába (6-0). A 87. percben közel állt a szépítéshez a Martfű: Ficsor Norbert több csabai védőt kicselezve jutott helyzethez, azonban lövése pontatlan volt és a kapu fölé szállt. A 90. percben büntetőhöz jutott az Előre, miután a labda Vadas Gergő kezét érte a tizenhatoson belül. A tizenegyest Zádori Krisztián végezte el, a hazaiak kilencese magabiztosan lőtt a kapu bal alsó sarkába, ezzel megszerezte saját maga második és csapata hetedik gólját.